“OLAN ZONGULDAK’A OLDU”

“OLAN ZONGULDAK’A OLDU”
Bu içerik 2912 kez okundu.

“OLAN ZONGULDAK’A OLDU”
AK Parti Zonguldak İl Başkanı bugün Ankara’da genişletilmiş il Başkanları toplantısına katılacağını ve başbakan ile görüşeceklerini söyledi.
Hastane konusunda bakanlığa sunum ayılacağını ve yer tespiti yapıldıktan sora hastanene en kısa sürede başlayacağını belirten Zeki Tosun, aynı tarihte yapılan ihalelerin şimdi tamamlanarak diğer ilerde hastanelerin hizmete girdiğini ancak Zonguldak’ta ise sadece yüzde 2’sinin tamamlandığını belirterek,“Olan Zonguldak’a oldu” dedi.
Hastane yerini belirlendikten sonra en kısa sürede başlanacağını belirten AK Parti İl başkanı Zeki Tosun şunları söyledi:
BAŞBAKANIMIZLA 81 İL BAŞKANI OLARAK GÖRÜŞECEĞİZ VE KONUMUZ REFERANDUM ..
"25 ve 26 olmak kaydıyla Ocak ayı genişletilmiş il başkanlığı toplantımızı yapacağız. Ak Parti’nin kurulduğundan beri düzenli olarak yapılan bu toplantı, yine bu ay Sayın Başbakanımız ve teşkilat başkanımızla beraber toplantımızı yapacağız. Büyük bir ihtimalle bu toplantımızda yarın ilk önce Sayın Başbakan ile olan toplantımız var. O toplantıda, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, il genel meclisi başkanımız ve belediye başkanları katılacak. Genişletilmiş il başkanları dediğimiz, orada bakan yardımcıları da oluyor. Büyük bir ihtimalle ana konu referandum olur diye düşünüyoruz. Ertesi günde Sayın Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataç’la birlikte, 81 il başkanının yalnız katıldığı bir toplantı yapılacak. Oradaki ana konunun referandum ve anayasa olacağını tahmin ediyoruz. Çünkü artık biliyorsunuz meclisten geçti. Bundan sonrada yakın zaman teşkilatlara verilen bilgi ve talimatlar doğrultusunda bizde meydanlara çıkıp anayasamızı anlatmaya çalışacağız. Sayın vekillerimizle beraber bizim yarın tahminimiz toplantı da onlar olacaktır"
BAKANIMIZLA HASTANE KONUSUDA GÖRÜŞECEĞİZ
Hastane konusunda da değerlendirmede bulunan Zeki Tosun, "En son gelişme geçtiğimiz günlerde bakanlık yetkilileri gelmişti. Yerlere baktılar. Onlarla ilgili sayın bakana bir sunum hazırlayacaklar. İste bizde yarın ve öbür gün Ankara’da olacağız. İnşallah bakanlık nezdinde görüşmelerimizi bakan yardımcısı veya bakanımızla hastaneyle ilgili konuda konuşacağız" dedi.
OLAN ZONGULDAK’A OLDU..
Hastane inşaatının yarım bırakılmasını değerlendiren Zeki Tosun, "Şimdi müteahit işi aldı fakat bazı sebeplerden dolayı tamamlayamadı. Olan Zonguldak'a oldu. Bitmesi gereken hastane bu tarihlerde, şuanda %2’sinde bekliyor. Tabi bu Zonguldak’ta sağlık hizmetlerinin biraz daha işte şuan ki mevcut hastanede yürütülmesini biraz zorlaştırdı. Zor şartlarda orada arkadaşlarımız çalışıyorlar. Canla başla çalışıp Zonguldak’ta hastalarla ilgili çalışmalarını yapıyorlar ama orada bu inşaatın bu şekilde geç kalması, geçen biz bakan beyle de görüşmüştük. İnşallah yeni yer bulunduktan sonra, süratli bir şekilde veya yerinde devam edecekse sayın bakanımız talimatları verecek. Hastanemizde ivedi ve hızlı bir biçimde yapılacaktır diyorum ben. Vallaha Zonguldak 2 sene 3 sene kaybetti. Aynı tarihte yapılan ihalelerde komşu illerdeki hastaneler bitti. Bizimki bir türlü işte müteaahit sıkıntılarından dolayı bitirilemedi. İnşallah en kısa zamanda karar verirler ve hastanemiz hemen yapılır." diye konuştu.
(HABER-ERCAN DEMİR) webmaster

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017