Bayrak: Hemşehrilerimizin kapısı çalacağız

Bayrak: Hemşehrilerimizin kapısı çalacağız
Bu içerik 1363 kez okundu.

Bayrak: Hemşehrilerimizin kapısı çalacağız

Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak, 2106 yılı faaliyetlerini anlattı ve 2017 yılı hedeflerini açıkladı.
Ahmet Bayrak, “TTK’nın küçülmesiyle beraber dernekler de küçülme eğilimine girmiş bulunmakta. Yönetim kurulumuzda üye sayımızı arttırma yönünde bazı çalışmalar ve guruplar oluşturduk. Önümüzde ki Nisan ayından itibaren Zonguldak’ta yaşayan 30 bin Trabzonlunun hemen hemen çoğunun kapısının çalacağız bu anlamda. Derneğimizin üye sayısını yukarılara çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
70 ÖĞRENCİYE BURS VERDİK VE MERLMEYEDE DEVAM EDECEĞİZ
Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak 2016 yılı faaliyetleri anlatarak şunları söyledi:
Zonguldak’ta faaliyet gösteren Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin faaliyetlerimizin başında her sene geleneksel olarak geçtiğimiz sene 23. kutlayacağımız yayla şenliklerini maalesef ülkemizde yaşanan biliyorsunuz yoğun terör olayları nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Akabinde her sene Trabzonlular gecesi düzenlenmekteydi. Aynı şekilde bu terör nedeniyle onu da ertelemek zorunda kaldık. 2016 yılı içerisinde şu anda mevcut bulunduğumuz kata 4 tane büroyu derneğimizi e kazandırdık. 2016 yılı içinde faaliyetlerimizin arasında derneğimize 2 adet 1+1 daire kazandırdık. Ayrıca BEÜ ve Atatürk Devlet Hastanesi’ne sağlık katkılarımız oldu. Malumunuz şu anda şu toplantıyı yaptığımız salonu 2016 yılında 3 odayı birleştirerek yaklaşık 60 kişilik sosyal faaliyet salonu yaptık. Bu salonumuzda 4 tane 2016 yılında etkinlik yaptık. Kısaca  şöyle. Hava Kirliliği kaynakları ve etkileri, ikincisi Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşu, ve 98. yıldönümü ile alakalı panel, üçüncüsü panelimize ise Mehmet Akif Ersoy ve Çanakkale savaşları ile ilgili konferans, dördüncü ve son olaraK 2016 yılında yaptığımız aile içi iletişim madde ve uyuşturucu konulu panel düzenledik. Ayrıca yüksek okulda okuyan öğrencilerimize her sene ortalama 70 öğrenciye verilen burs miktarı 2026 yılında da devam ettik. Zaman zaman şehrimizde faaliyet göstere amatör spor kulüplerine forma yardımı yaptık ama bu formalarda yönetim kuru kararımız ile reklam amaçlı kullandırmadır. Sadece formalarını yatırdık. Şehrimizde faaliyet gösteren bir folklar ekibimiz var hem Trabzon hem Zonguldak yöresi ile diğer yörelere ait folklor ekiplerini eşofman takımların temin ettik. Ayrıca üyelerimize promosyonlar vermeye devam ettik.”
DERNEK ÜYELERİMİZİN SORUNLARIYLA İLGİLENİYORUZ
Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak açıklamasında klasik bir dernekçilik anlayışında olmadıkların üyelerini her türlü sorunuyla ilgilenen bir dernek olduklarını belirterek şunları söyledi: “En önemlisi üyelerimizin her türlü konularıyla ilgilene bir derneğiz. Yani derneğimizin üyesini sadece bayramdan mesaj falan değil mesela hastanede diğer devlet dairelerinde her hangi bir şeyi olursa biz dernek üyeleri olarak istişare halindeyiz ve onlara her konuda yardımcı olmaya devam ediyoruz. Ayrıca derneğimizin 130 metrekare lokali var. Bu lokalden de önemli hizmetler veriyoruz. Şu anlamda üyelerimizin 120 kişilik nişan ve kına gibi etkinliklerine çok cüzi bir parayla, yani temizlik parası şeklinde üyelerini hizmetine sunuyoruz. Ayrıca kadın kollarımız nezdinde dünya kadınlar günü nedeniyle bazı mahallelerde kadın kolları başkanımızın tespit ettiği yaşlı teyzeleri ziyaret ederek bu teyzelere ufakta olsa çeşitli hediyeler sunuldu. 2016 yılında genel olarak ana başlık halinde bunları yaptık. Ayrıca Çocuk Esirgeme Kurumu’na bazı çocuklar oyuncak hediyelerimiz oldu. 2016 yılında bunları yaptık. Kısacası derneğimizin 2016 yılında yaptığı faaliyetler bunlar. 2017 yılında ayrıca yapacağımız işlerimiz şu şekilde olacak. Sosyal faaliyetlere ve yardım konularına ağırlık vereceğiz.”
KONGREMİZ HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN..
8 Ocak’ta kongreyi gerçekleştirdikleri belirten Ahmet Bayrak, “2017 yılı 8 Ocak Pazar günü 12. Olağan kongremizi gerçekleştirdik. Çok yoğun kar yağışı nedeniyle buna rağmen güzel bir kongre oldu. Kongremize katılan değerli üyelerimize ve değerli misafirlerimiz çok çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca gelemeyipde telgraf çeken, çiçek gönderen değerli dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Derneğimiz kongremizi yapmıştır. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.
ÜYE SAYIMIZI ARTTIRMAK AMACIYLA 30 BİN TRABZONLUNUN BİR ÇOĞUNUN KAPISINI ÇALACAĞIZ
TTK’nın küçülmesi derneklerinde küçülme eğiliminde olduğunu belirten Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak şunları söyledi: “2017 yılında malumumuz TTK’nın küçülmesiyle beraber dernekler de küçülme eğilimine girmiş bulunmakta. Yönetim kurulumuzda üye sayımızı arttırma yönünde bazı çalışmalar ve guruplar oluşturduk. Önümüzde ki Nisan ayından itibaren Zonguldak’ta yaşayan 30 bin Trabzonlunun hemen hemen çoğunun kapısının çoğunu çalacağız bu anlamda. Derneğimizin üye sayısını yukarılara çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Aynı zamanda az önce bahsettiğimi her yıl verilen öğrencinin burslarımız devam edecek. İnşallah 2017 yılında bu ülkemiz terör belasından kurtulur ise., temennimiz inşallah kurtulur. Kaldığımız yerden geleneksel yayla şenliklerimiz devam edecek, geleneksel Trabzon gecelerimiz devam edecek.”
SAYIN VALİMİZE TEŞEKÜR EDİYORUZ..
Manolya Park’ta yapılacak olan 68. bin metrekarelik etkinlik alanı için Vali Ali Kaban’a teşekkür ettiğini belirten Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak şunları söyledi: “Ayrıca sizlerin huzurunuzda Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. Biz 11-15 Şubat birinci Trabzonguldak Kültür Günlerini yapmıştık hatırlarsanız. Çok güzel oldu. Vatandaşlar tarafından da böyle bir etkinliğin tekrarlanması isteniyor. Fakat Zonguldak’ımızda bu tür etkinlikleri yapacak bir yer olamadığından Lavuvar alanı kullanmıştık ve orada da çok kötü şartlarlar altında olmuştu. Orayı da şu anda kullanamıyoruz. Bu anlamda sayın valimizin başlatmış olduğu Manolya Park hemen hemen 68. bin metrekarelik alanı sosyal faaliyet alanı diye ayrıldığını basından okuduk. Bu gerçekleşir ise ki gerçekleşecektir. Buz burna inanıyoruz. sayın valimizi buna  ok önem veriyor. Bu Zonguldak’ta bir çığır açacaktır inanıyoruz. Bunda ora sanıyoruz ki diğer illerde olduğu gibi biz basından izliyoruz. Bursa’da, İstanbul’da, Trabzon’da, İzmir’de tüm şehirlerimizin her yönüyle etkinliği tanıtılmaktadır.”
YÖNETİM KURULU GÖREV DAĞILIMINI YAPTIK
2017 yılı ilk toplantımızı yaparak görev dağılımın gerçekleştirdiklerini belirten Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Bayrak, görev dağılımın şu şekilde açıkladı:
“Ahmet Bayrak: Başkan,
Münir Uzunduruğan: Başkan Yardımcısı,
Muhittin Orhan: Sekreter,
Mahmut Kefelioğlu: Yardımcı Kollardan Sorumlu Üye,
Faruk Demirci: Sayman,
Üyeler: Bayraktar Aydın, Tayfun Kara, Kibar Arıkan, Süleyman Bezir, Osman Uludüz, Kenan Ermiş, Necat Uzun, Sadık Necati Turhan. Fikret koç, Mustafa Çakır”
(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017