4 kişilik ailenin dramı

4 kişilik ailenin dramı
Bu içerik 3249 kez okundu.

4 kişilik ailenin dramı

Ontemmuz Reşitpaşa sokakta yaşayan 4 kişilik Kaşıkçıoğlu ailesi zor günler geçiriyor. Biri engelli üç çocuk annesi kadın, ailesinin geçimini engelli maaşı ve devletten aldığı yardımlar ile sağlamaya çalışıyor. Kaldıkları evin soğuk ve bakımsız olduğu görülen aile ayrıca çalışan bireylere sahip olmaması nedeniyle maddi imkânsızlıklarla boğuşuyor. Engelli raporu bulunan küçük kız Neşe devlet imkânlarıyla özel eğitim alırken ayrıca sosyal hizmetlerden aldığı üç aylık maaş ile aile geçimine katkıda bulunuyor. Ailenin en küçük kızı ise bu zorlu şartlara rağmen öğretmen olmak istediğini belirtirken ailenin erkek bireyi Yakup ise asker veya polis olmak istediğini söyledi.

Sıkıntılarını kameralarımıza anlatan Anne Aslı Kaşıkçıoğlu ise;” kocamdan ayrılalı 7 sene oldu. Burada geçimimizi sağlamaya çalışıyorum. 16 yaşımda eşimle evlendim fakat şiddet gördüğüm için ayrıldık. Eşim kumar oynuyor ve alkol alarak beni darp ediyordu. Ayrıca kızımın üç aylık maaşlarını alarak eve katkıda bulunmuyordu. Annemi trafik kazasında eşimin yüzünden kaybettim ama şikayetçi olmadım. Bunun üzüntüsünü hala yaşıyorum. Babama gitmek istiyorum ama babam çocuklarını bırak öyle gel diyor hangi anne bunu yapabilir ki. Tüm gün evdeyim çocuklarımın geçimini sağlamaya çalışıyorum” dedi.

Rutubet ve soğuk ise ev duvarlarını harap etmiş. Aile bireylerinin bir kaçının hasta olması ise durumu gözler önüne seren bir diğer ayrıntı olarak göze çarpıyor.(HABER: BATUHAN KARAMALAK)

son dakika zonguldak haberleri 4 kişilik ailenin dramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017