ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK

ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK
Bu içerik 1287 kez okundu.

Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonunda El Bab’da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Bahattin Bakır, Devrek Pınarönü köyünde toprağa verildi. Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ile akın ettiği cenazede dualar gözyaşına karıştı, teröre lanet yağdı.

“SENİ YAYA GÖNDERDİK TABUTUN GELDİ” DİYE FERYAT ETTİ

Suriye’nin El-Bab bölgesinde DAEŞ tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen 27 yaşındaki Uzman Çavuş Bahattin Bakır’ın naaşı, TSK’ya ait uçakla Zonguldak Havalimanı’na getirilirken şehidin yakınları feryat etti. Şehidin kız kardeşi Nafize Küçükkaya, "Seni yaya gönderdik, tabutun geldi" diye feryat etti, yanında bulunan kadın asker gözyaşlarına hakim olamadı.

DEVREK’TE GÖZYAŞLARI SEL OLDU..

Suriye’nin El-Bab bölgesinde DEAŞ tarafından yapılan saldırıda şehit düşen 27 yaşındaki Uzman Çavuş Bahattin Bakır'ın naaşı Cumartesi günü Zonguldak Havalimanına inen uçaktan alınarak Devrek Devlet Hastanesi morguna konuldu. Ardından şehidimiz için Devrek Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Merkez Yeni Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Törene; Vali Ali Kaban, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu ve CHP milletvekilleri; Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Alay Komutanı Haluk Selvi, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Şehidimizin naaşı askerlerin omuzlarında tören alanına getirildi.  Vatandaşların ellerinde Türk bayrakları ile akın ettiği törende dualar gözyaşına karıştı, teröre lanet yağdı.

BABA ŞEHİT OĞLUNUN TABUTUNUN BAŞINDA GÖZYAŞI DÖKTÜ..

Güçlükle ayakta durabilen baba Hüseyin Bakır, oğlunun tabutu başına geçerek gözyaşı döktü. Milletvekili Özbakır şenidin babasına sarıldı. Şehidin amcasının oğlu Murat Bakı, tabutun başına gelerek şehidin fotoğrafını dakikalarca öptü. Şehidin kız kardeşi Habibe Bakır, zaman zaman annesi Hatime Bakır’ın yanağını öperek teselli vermeye çalıştı. Şehidin ablası Nafize Küçükkaya'da annesinin elini tutarak destek olmaya çalıştı.

HER ŞEYDEN HABERSİZ MİNİK BUĞLEMNUR DAKİKALARCA TAPUDU SEVDİ

27 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Bahattin Bakır'ın ablasının kızı 1.5 yaşındaki Buğlemnur Küçükkaya, dayısını son yolculuğuna uğurladı. Buğlemnur ellerindeki karanfilleri dayısının tabutuna bıraktı. Çok sevdiği dayısının tabutu başına getirilen Buğlemnur, her şeyden habersiz annesi, dedesi, teyzesi ve anneannesi ile birlikte dakikalarca tabutu sevdi.

İkindi namazına müteakiben kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidimiz Bahattin Bakır, Devrek Pınarönü köyünde toprağa verildi.

ÖZCAN ULUPINAR: TERÖRLE MÜCADELE SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini belirten AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, şunları söyledi:

“Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Rabbim yakınlarına sabırlar versin. Dün akşam anayasa görüşmeleri sırasında öğrendik bu acı haberi. Tüm şehitlerime Allah rahmet eylesin. El Bab’ta yaşanan bu çatışma neticesinde bu kardeşimizi kaybettik diğer arkadaşlarımızla beraber. Yaralılarımız var Allah onlara şifalar versin. İnşallah son olur. Zonguldak’ımızdan ve ülkemizden bir daha şehit vermeyiz. Bu terörle mücadele sonuna kadar devam edecek. Bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek. Bunların içeride ve dışarıda ki destekçilerini biliyoruz. Türkiye yeni düvelle mücadele ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde bunları aşmamız lazım, Aşacağız da. Şehitlerimizin mekanı cennet, rabbimiz öyle müjdeliyor Kur’an-da öyle yazıyor. Biz buna inanıyoruz. Onlar ölmüyorlar. Onlar bu vatan uğruna canlarını seve seve feda ediyorlar ve gerekirse yine şehit olmak için dünyaya geri dönmeye hazırlar. Ama ateş düştü yeri yakıyor tabiî ki. Geride kalanlar bizim emanetimizidir. Kardeşi, annesi, babası tüm akrabaları bizim emanetimizdir. Biz elimizden geldiği kadar onlara her konuda destek olacağız. Dün akşam Başbakanımız ile Şehidimizin babasını telefonla görüştürdüm ben.  Biz hem Fetö ile mücadele ediyoruz, hem PKK ile mücadele ediyoruz, hem dünya ile mücadele ediyoruz. Ama muvaffak olacağız. Anayasa değişikliği gerçekleştirildi ve inşallah referandumda bu başkanlık sistemi ile berber Cumhurbaşkanlığı sistemi ile beraber bir çok reformu daha hızlı gerçekleştireceğiz. Ve bizim ‘El Bab’ta ne işimiz var’ diye soranlara şunu sormak istiyoruz. Etrafımızdaki yangın söndürmek zorundayız yoksa bu ateş bize sıçrıyor. Bizim oradaki vatandaşlarımıza roket attılar. Bomba attılar, yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Düğünde kına gecesinde bir çok hadise oldu. Biz istemezdik, Suriye’nin toprağında gözümüz, Irak’ta gözümüz yok. Onları petrol kaynakları da gözümüz yok. Biz oradaki birlik, beraberliği ve huzuru temin edip oradan çıkacağız. Bizim başka bir amacımız yok. Silah satmak gibi bir amacımız yok. Akaryakıt petrol almak gibi sömürmek gibi bir amacımız yok. Biz sadece komşumuzdaki yangını söndürmeye çalışıyoruz ve orada ki mağdur olan vatandaşlara da, mazlumlara da kucak açıyoruz. Şu anda yaklaşık 3-4 milyon mülteci Türkiye misafirimizdir. İnşallah oraya huzur gelir istikrar gelir, onlar da tekrar memleketlerine dönerler ve oradaki yangında söndürülür bize sıçramaz

FARUK ÇATUROĞLU: TERÖRİSTLER HİÇBİR ZAMAN EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR

Cenaze törenine katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu yaptığı açıklamada, “Fırat Kalkanı operasyonunda bugün El Bab’ da DEAŞ’lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda kahraman evladımız Devrekli hemşehrimiz Uzman Çavuş Bahattin Bakır’ın şehit olmasının derin üzüntüsü içindeyiz. Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü, huzur ve güvenini korumak için canını hiçe sayan kahraman güvenlik güçlerimiz oldukça hiçbir şer odağı Türkiye’ye boyun eğdiremeyecek ve diz çöktüremeyecektir. Karanlık şer güçleri, bu hain teröristler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar ve aziz milletimizi asla birbirine düşüremeyeceklerdir. Şehidimiz Bahattin Bakır’a ve saldırıda şehit düşen silahlı kuvvetlerimizin kahraman evlatlarına Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

HÜSEYİN ÖZBAKIR: ZONGULDAK'IMIZIN, DEVREK'İMİZİN BAŞI SAĞOLSUN...

AK Parti Zonguldak Milletvekili MKYK üyesi Hüseyin Özbakır’da, El Bab Bölgesinde, alçak ve hain terör örgütü DEAŞ'lı militanların kahpece saldırısı sonucunda Zonguldak Devrekli evladımız, Uzman çavuş Bahattin Bakır'ın şehit düşmüş olduğu haberini büyük üzüntü ile duyduğunu belirterek, “Yüce Allah'tan şehidimize rahmet, kederli ailesine, Zonguldak'ımıza, Devrek'imize ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabırlar dilerim. Aynı saldırıda şehit düşen evlatlarımıza da Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar dilerim. Ülkemizin Başı Sağ olsun” diye konuştu.

GÖZYAŞLARINA BOĞULAN MUHAREM AKDEMİR: TERÖRÜ LANETLEDİ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de terörü lanetlediklerini belirterek, “Tabi ki ateş düştüğü yeri yakıyor. Çok üzüntülüyüz. Şehidimiz Zonguldak’ımızın, Devrek’imizin bir çocuğuydu. Ve nur içinde yatsın. Terör bir insanlık suçudur. Terörü lanetliyoruz. Başımız sağ olsun halkımızın, anne ve babasının” dedi.

VEDAT ÖZTÜRK: İNŞALLAH BU SON OLUR

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, “Önce Türk ulusunu başı sağ olsun diliyorum. Ölen kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah bu son olsun diyoruz. Gerçekten Sözün bitiği yerdeyiz. Çok üzüntülüyüz” dedi.

SATILMIŞ GEBEŞ: ZOR BİR COĞRAFYADAYIZ VE KRİTİK BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı satılmış Gebeş’de çok üzüntülü olduklarını belirterek şunrları söyledi: “Devrek’ten bir kardeşimizi daha şehit olarak karşıladık Üzüntümüz büyük, acımız büyük. Ben başta ailesine başsağlığı diliyorum yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yakınlarına sabırlar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Tabi ki zor bir coğrafyadayız ve kritik bir süreçten geçiyoruz. Dünya yeniden şekilleniyor ve Türkiye’nin de rolü çok büyük. Dört bir yandan emperyalist geçler emellerini gerçekleştirmek için, hayallerini gerçekleştirmek için ülkemize saldırıyorlar. Ama ülkemizi bölmek adına, parçalamak adına var gücüyle nasıl ki 100 yıl önce saldırmışlarsa yine aynı şekilde ve aynı haince planlarla ülkemiz üzeride oynana oyunlar var. Bu oyunları güçlü bir hükümetimiz var, dirayetli bir Cumhurbaşkanımız var. Bakanları ve Başbakanı var. Bu oyunlar bozulacaktır. Bu hainler şerefsizler, namussuzlar ümit etiği hayallerine kavuşamayacaktır ben başta güvenlik güçlerimize, askerimize, polisimize Cenab-ı Allah güç kuvvet versin diyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tekrar şehitlerimize rahmet diliyorum. Allah hepimize sabırlar versin diyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

şehit zonguldak haberleri bahattin bakır son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017