MİNİK FOLKLORCULAR SIKI ÇALIŞIYOR

MİNİK FOLKLORCULAR SIKI ÇALIŞIYOR
Bu içerik 1703 kez okundu.

NESİL HALK OYUNLARI’NİN MİNİK FOLKLORCULARI 23 NİSAN ÇOCUK FESTİVALİ’NE HAZIRLANIYOR

 

Zonguldak’ta Nesil Halk Oyunları Derneği tarafından küçükler folklor çalışması devam ediyor.

Minik folklorcular eğitmen Ünal Ataman nezaretinde Fethiye yöresi, Adana yöresi ve Bilecik yöresi halk oyunları çalışmalarını yapıyorlar.

NESİL Halk Oyunları Derneği Yönetim Kurul Üyesi Ve Folklor Eğitmeni Ünal Ataman yaptığı açıklamada, Çocuk gurubuyla şu anda Fethiye yöresi, Adana yöresi ve Bilecik yöresi çalıştıklarını belirterek, “Hedefimiz 23 Nisan ve yurt dışına çocuk festivaline gitmek. Onun için hazırlanıyoruz” dedi.

Ataman ayrıca büyükler gruplarında da çalışmaların sürdüğünü ayrıca Mart ayındaki folklor yarışması hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek şunları söyledi:

NESİL HALK OYUNLARI OLARDAK ÇOK YOĞUN ÇALIŞIŞORUZ

“Derneğimiz 1 Mart 2016 tarihinde kuruldu. Kurulduğundan bu yana yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Hata sonrası saat 12.00 ile 14.00 arası çocuk grubumuzun çalışması var. Çocuk gurubumuzla şu anda Fethiye yöresi, Adana yöresi ve Bilecik yöresi çalışmakta. Hedefimiz 23 Nisan ve yurt dışına çocuk festivaline gitmek. Onun için hazırlanıyoruz. 14.00 ile 16.00 arasında Bodrum yöresi çalışmalarımız var bizim. Aynı şekilde yurt içi ve yurt dışı festivaller için hazırlanıyoruz. Hafta içi çalışmalarımız var. Hafta içi yine Trabzon ve roman yöresi çalışmalarımız var. Onun haricinde hobi grubumuz var bizim. Yeni belirli bir yaş gurusuna gelmiş ama halk oyunlarına merak edipte yapamamış kişilerin bu işi gerçekleştirmek için müracaat ettikleri kişiler. Bunlarda Pazartesi ve Çarşamba günleri çalışmalarımız var. Bilecik çalışıyoruz Anlarla. Ankara yöresi çalışıyoruz. Çok yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmekte. Zevkli bir şekilde devam ediyor. Ayrıca derneğimiz büyük grup olarak Zonguldak Kız yöresiyle yarışmaya katılacaktır. Mart ayında olan yarışmaya hazırlanıyoruz. Onun içinde çalışmalarımız devam etmekte. Hedeflerimiz büyük ve sıkı bir şekilde çalışıyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

nesil halk oyunları zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017