Zonguldak Muzaffer’i unutmadı

Zonguldak Muzaffer’i unutmadı
Bu içerik 1345 kez okundu.

Zonguldak Muzaffer’i unutmadı

 

XXX  Milli Futbolcu Muzaffer Badalıoğlu, ölümünün 28’inci  yıl dönümünde  mezarı başında dualarla anıldı.

Samsunspor kafilesi ile Malatya deplasmanına giderken  20 Ocak 1989’da yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden teknik adam, futbolcular ve personeller için anma töreni düzenledi.  Zonguldakspor’dan Samsun’a transfer olan ve aynı kazada hayatını kaybeden Milli Futbolcu Muzaffer Badalıoğlu, Arsi Mezarlıktaki kabri başında alındı.

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen anma programına Muzaffer Badalıoğlu’nun eşi Şükran, kızı Selen, ağabeyi Muammer Badalıoğlu, Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Teknik Direktör Şenol Demir, futbolcular, Kozlu Belediyespor Teknik Direktörü Volkan Yayın, yardımcısı Metin Kudu, futbolcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel, TÜFAD Başkanı Ahmet Birdal, eski futbolcular ve sporseverler katıldı.

Kuran-ı Kerim’in okunması ile başlayan anma töreninde dualar edildi.

MEKANLARI  CENNET OLSUN

Muzaffer Badalıoğlu ile Zonguldakspor’da  birlikte forma giyen Volkan Yayın, duygularını şöyle dile getirdi: “Zonguldak’ın yetiştirdiği  değerli yeteneklerden biriydi. Bizlerle birlikte Zonguldakspor formasını yıllarca giydi. Sonra Samsunspor’a transfer oldu. Samsunspor kafilesi ile deplasmana giderken talihsiz bir kaza geçirdi. Aynı kazada hayatını kaybeden diğer futbol şehitleri ile birlikte  bir kez daha rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Allah rahmet eylesin.”

GENÇLİK MERKEZİNDE  SLAYT GÖSTERİSİ

Mezarlıkta yapılan anma töreninden sonra Gençlik Merkezi’ne geçildi. Orda yapılan anma töreninde açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, ölümünün 28’inci yıl dönümünde  futbol şehitlerini  rahmet ile andıklarını belirterek şunları söyledi: ”Zonguldak’ın yetiştirdiği değerli futbolculardan birini  geçirdiği talihsiz kaza sonucu ölümünün 28’inci yıl dönümünde  rahmet ile anıyoruz. Bu anma programını daha geniş kapsamlı yapmak için önümüzdeki yıllarda değişik çalışmalarımız olacak. Samsunspor’un alt yapı futbolcularını Zonguldak’a, Zonguldakspor’un alt yapı oyuncularını Samsun’a getirerek anma programlarına katılmalarını sağlamak istiyoruz.  İnşallah bunu yapacağız. Ben Muzaffer Badalıoğlu ve diğer futbol şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyorum. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum.”

Badalıoğlu’nun öz geçmişsinin okunmasının ardından söz alan futbol adamları Muzaffer Badaloğlu’nu rahmetle anarken, anılarını paylaştılar.

Zonguldakspor’da Muammer Badalıoğlu ile birlikte forma giyen kaleci Faruk Bahadır ise duygularını  şöyle dile getirdi: “Bugün burada toplanmamızın nedeni,  elim bir kaza sonucu  erken yaşta  aramızdan ayrılan, birlikte  futbol oynadığımız  kardeşimiz Muzaffer Badalıoğlu’nun  ölümünün 28’inci  yılında onu rahmetle  anmak ve dualarımızla yalnız bırakmamak  için toplandık. İnsanoğlunun 2 evresi vardır. Birincisi yaşarken ki evre, ikincisi öldükten sonraki evre. Kardeşimiz Muzaffer hiç beklenmedik bir anda aramızdan ayrıldı. Talihsiz bir kaza onu aldı götürdü aramızdan. Hepimizin gideceği, asıl toplanma yerine bir gün bizde katılacağız. Bizlere düşen görev, ona buradan  dilimiz  yettiğince dualar  okumak. Kabri geniş, Allahın merhameti üzerinizde olsun” ifadelerini  kullandı.

Daha sonra Muzaffer Badalıoğlu’nun hayatını anlatan slayt gösterisi yapıldı.

Programın son bölümünde ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Şükran Badalıoğlu’na günü anısına plaket takdim etti.

Son olarak duygularını dile getiren Muzaffer Badalıoğlu’nun eşi Şükran Badalıoğlu, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek şöyle konuştu: “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz’a böyle anlamlı bir program düzenlediği için çok teşekkür ediyorum. Bugün hem çok mutlu olduğum, hem de çok üzgün olduğum gün. Onun arkasından bu kadar güzel şeyleri duymak, bu şekilde anılması bizi çok memnun etti. Ben Muzaffer’i bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu anma programının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

HABER: ERCAN AYGÜN

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017