Halk Oyunları Hazırlanıyor

Halk Oyunları Hazırlanıyor
Bu içerik 1028 kez okundu.


Halk Oyunları Hazırlanıyor

Zonguldak'ta faaliyet göstren Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Derneği çalışmalarına hızla devam ediyor. Önümüzde ki dönemde yarışmalara katılacak olan ekip eğitim hocası eşliğinde Anadolunun essiz oyunlarını hem yerli hemde yabancı seyirciye sahnelemek için yoğun mesai veriyor. Özellikle genç oyuncular yer aldığı ekipte ortayaş üzeri katılımcıların olması ise gözlerden kaçmadı. Neşeli bir ortamda gerçekleştirilen çalışmalar sırasında kameramıza konuşan eğitmen hoca Çağdaş İnal;" Çocukluğundan beri halk oyunları içinde bulundum. Çeşitli yörelerden oyunlar sergileyerek 35 civarı mevcudumuz var. Sene sonu veya yazın yurtdışı festival seyehatlerimiz olacak." dedi

Ayrıca dernek başkanı olarak görev yapan Ali Arslan ise kurs ve dernek hakkında bilgiler verdi. Arslan;" Kültür ve sanat çok değer veren bir bireyim. Çocukluğumuzdan beri halk oyunları içerisindeyiz. Yeni bir dernek kurduk ve dinamik bir ortramda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Klüpler arası yarışmalara hazırlanıyoruz Mart ayı için. Kültürümüzü tanıtmak için ulusal ve uluslararsı seyahatlar planlıyoruz. Bu sebeple artvin, trabzon, Kırım gibi yörelerin oyunlarını çalışıyoruz. İşimizi severek yaptığımız için sayımız artıyor ve dinamik bir ekip oluyoruz" dedi.

Halk oyunları ekibinden reportaj veren Katılımcı öğretmen olduğunu belirterek halk oyunları oynamanın kendisi için bir tutku olduğunu belirtti. 

Ekibin en küçük üyesi ise şimdilik ağabey ve ablalarını taklit ederek halk oyunları için gelecek vaad ettiğini gösterdi.
(HABER-FOTO Batuhan Karamalak)

Halk Oyunları Hazırlanıyor zonguldak haberleri haberler son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017