E-BETON UYGULAMASI GELİYOR

E-BETON UYGULAMASI GELİYOR
Bu içerik 1365 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Betonda Elektronik Denetim Sistemi doğrultusunda, inşaatlarda kullanılan betonların içine konulan çipler sayesinde, vatandaşlara satın alacakları ya da oturacakları konutların sağlamlığını, elektronik ortamdan öğrenebilmelerine imkan sağlanacak. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, inşaatlarda kullanılan betonun kalitesini elektronik ortamda takip etme imkanı sağlayan Yapı Denetim Sistemi kapsamında yapılan çalışmayla vatandaşın inşaatlarda kullanılan betonun kalitesiyle ilgili soru işaretleri ortadan kaldırılacak.

E- Devlet Sistemi üzerinden bilgilerin paylaşamı sağlanacak olup şuan 3 ilde pilot uygulama yapılırken 81 ilde yaygınlaştırılarak istatistikler sisteme aktarılacak.

Konuyla ilgili mikrofonlarımıza konuşan İnşaat Mühendisi Ragıp Bayraktar;" Tabi böyle bir uygulama her zmaan faydalı olur. Hem vatandaş açısından hem binaların kalitesi açısından bilgilerin paylaşıma açık olması, vatandaşın bunları inceliyor olması biz inşaat işiyle uğraşanlar içinde daha iyi olur. Satın alımlarında Kafalarda soru işareti kalmayacağı gibi bizim açımızdan ise daire kalitesinde bizim söylemimizden ziyade vatandaş kendide detayları görebilecek. Devlet onaylı bir gerçek olacak. Yapı denetim kalite açısından büyük avantaj sağlıyor fakat ispat niteliğinde verilerin yayımlanması olumlu olacaktır" dedi.
(
HABER- Batuhan Karamalak)

son dakika zonguldak haberleri e-beton
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017