AK TEŞKİLAT TOPLANDI,2017 HİZMET YILI OLACAK...

AK TEŞKİLAT TOPLANDI,2017 HİZMET YILI OLACAK...
Bu içerik 1623 kez okundu.

AK PARTİ İL DANIŞMA MECLİSİ TOPLANDI

İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN, “2107 YILI HİZMET YILI OLACAK” DEDİ.

 

AK Parti Zonguldak İl Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

Dedeman Otel’de Cumartesi günü yapılan toplantıya, AK Parti teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan, AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevda Tığ, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İlçe Başkanları, ilçe Kadın Kolları başkanları, ilçe gençlik kolları başkanları, Belediye Başkanları ile çok sayıda partili topluğu katıldı.

Toplantıda ilk olarak Ali Kemal Karaca başkanlığında divan heyeti oluşturulmasını ardından, şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde istiklal marşımız söylendi.

Ardından 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili slayt gösterisi yapıldı. Katılımcılar duygulanarak slaytı gözyaşlarıyla izlediler.

 

HEDEFMİZ İLK ON İL SIRALAMASIDIR..

Toplantıda AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ilk konuşmayı yaptı. Tosun konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Divan, Sayın genel merkez teşkilat başkan yardımcım, Sayın MKYK üyem, Sayın Belediye Başkanları, ilçe başkanlarım, kadın kolları, gençlik kolları, kıymetli dava arkadaşlarım, Sayın basın mensupları. AK parti İl danışma Meclisi toplantısına hoş geldiniz diyor, teşkilatım adına hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Yeni yılla birlikti üst üste yaşadığımız terör olayları sonucu acılar yaşardık. Şehitlerimize ve hayatlarını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Buradan bir kez daha dile getiriyorum ki ülkemizin birliğini ve huzurunu bozmaya yönelik bu tür hain saldırılar karşısında yılmayacağız ve Milet olarak hep birlikte dimdik ayakta duracağız. Saygıdeğer dava arkadaşlarım. Ak parti İl Teşkilatı olarak teşkilatı olarak teşkilat çalışmalarımıza baktığımız zaman son üç dört içerisinde önemli başarı elde ettik ancak bu bizim için yine yeterli değil. Şöyle ki;

AK Parti Zonguldak teşkilatı olarak genel merkezimizin teşkilat performans sistemine 2016 yılı Ekim ayında il sıralaması olarak 38.92 puanla 64.cü sırada bulunuyorduk. Teşkilatımızın birim başkanlarının özverili çalışması sonucu Zonguldak olarak kasım ayı teşkilat performans sıralamasında 20 puanlık bir artış göstererek il sıralamasında 21 basamak birden yükselme başarısını gösterip 58.73 puanla 43.cü sıraya yükseldik. Genel merkezimizin teşkilat performans sistemi Aralık ayı il sıralamasında ise Zonguldak teşkilatı olarak 79.43 puanla 32. sırala kadar yükselme başarısını elde ettik. AK Parti Zonguldak İl Teşkilatı olarak gerçekleştirdiğimiz bu yükselişlerle yetinmeyeceğiz. Hedefimiz Ocak ayı içinde ilk on iller arasına girmektir. Teşkilat performans sistemi il sıralamasında ki yerimiz hiç kuşku yok ki teşkilatlarımızın ve birim başkanlarımızın gerçekleştirdiği çalışmalara bağlı olarak oluşuyor. Bu nedenle çalışma disiplinimizi bozmadan daha çok çalışmaya özen göstereceğiz.

 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUMA HAZIR OLMAK DURUMUNDAYIZ.

“Değerli arkadaşlarım. Türkiye Büyük Milet Meclisi’nde muhalefetin tüm engelleme çabalarına rağmen devam eden anayasa değişiklik paketi görüşmelerinde bugün itibari ile ilk 10 madde geçerek kabul edilmiş bulunmaktadır. Önümüzdeki hafta içinde bu paketin tamamı üzerinden ilk tur görüşmeleri tamamlanarak ikinci tur oylamaları ile kabul edilmesi kaçırılmaz olmuştur. Bu da gösteriyor ki AK parti teşkilatları olarak bizler yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumuma hazır olmak zorundayız. Şu nu gayet iyi biliyoruz ki gerek genel, gerekse yerel seçimler öncesinde olduğu gibi bu referandum öncesinde de AK Parti Zonguldak teşkilatı olarak biz her zaman hazır durumdayız.

 

AK PARTİ VE HÜKÜMET OLARAK 2016 YILINDA ZONGULDAK’TA ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATTIK

AK Parti olarak 2016 yılında önemli işlere imza attıklarını belirten Zeki Tosun şunları söyledi:

“Değerli dava arkadaşlarım. AK Parti ve hükümet olarak 2016 yılında Zonguldak’ta önemli işlere imza attık. Bundan sonra da atmaya devam edeceğiz. 2016 yılı içerisinde Zonguldak’ımıza kazandırdığımız çalışmalarda bazılarını şöyle sıralamak istiyorum. İlimiz için büyük önem taşıyan ve ilimize diğer illerden yüksek öğrenim görmek için gelen öğrencilerimizin barıma sorunlarını giderebilmek için kredi ve yurtlar kurumu aracılığı ile 2 bin kişilik öğrenci yurtlarımızı hizmete açtık. 2017 yılında yurt açma çalışmalarımız devam edecek”

 

150 YILLIK HAYAL GERÇEKLEŞİYOR, FİLYOS PROJEÖSİNİ’NİN TEMELİNİ ATTIK

Ülkemizin ve Zonguldak insanının 150 yılık hayali olan Filyos Projesi’nin hayata geçirilmesi için engellemelere rağmen Filyos ihalesini yaparak temelini de başbakanımızın katılımı ile 9 Aralık tarihinde gerçekleştirdiğimiz törenle attık. 2017 yılında Filyos liman inşaatının tüm hızıyla başlaması ve devam etmesi için milletvekillerimiz ile birlikte tüm gücümüzle çalışacağız.

 

MİTHATPAŞA TÜNELİ DOĞAL ENGELLER ÇIKMASI SONUCU YENİDEN PROJELENDİRMEYE GİDİLECEK. ÜZÜLMEZ TÜNELLERİMİZ DE YIL SONUNA KADAR TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILACAK..

Mithatpaşa tünellinde doğal engel çıkması nedeniyle yeniden projelendire yapılacağını belirten zeki Tosun şunları söyledi:

Müteahhitlerden kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle gecikme yaşadığımız karayollarında ki çalışmalarımız 2016 yılının son dönemlerinde milletvekillerimiz ile birlikte yaptığımız ısrarlarımız sonrası Üzülmez 1 ve Üzülmez 2 tünelimiz ile Sapça tünelimiz tamamlanma aşamasına geldi. Sapça tünelini önümüzdeki aylarda ulaşıma açarken Üzülmez tünellerimizde yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açılacaktır.

Mithatpaşa tünelimizde ise doğal engeller çıkması sonucu yeniden projelendirmeye gidilecek. Bu çalışma da hızlandırıldı.

Kilimli sahil yolu bağlantımız tamamlandı, asfalt çalışmaları bitirilmek üzere. Önümüzdeki aylarda ulaşıma açılacaktır.

Ereğli yolu üzerindeki Kozlu-Ilıksu arasındaki tünellerimiz tamamlandı. Viyadük ve bağlantı yoları çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Bu yollarımızı da yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete açmak için milletvekillerimizle birlikte tüm gücümüzle çalışacağız”

 

DEMİRYOLUNDA ATILIM YAPTIK

Zonguldak-Karabük demiryolunun tamamlandığını ve hizmete açıldığını belirten Zeki Tosun şöyle devam etti:

“Zonguldak-Karabük demiryolu çalışmalarımızı tamamlayarak ulaşıma açılmasını sağladık. Sorun ve şikayetlere neden olan hareket saatlerini yeni yıl ile birlikte yeniden düzenleyerek tren hareket saatlerini yeniden düzenleyip yolculuk süresini kısalttık ve Karabük’e giden tren sayısını arttırdık. 2017 yılında geçici kabulü yapılan Karabük-Irmak arasındaki demiryolu hattı çalışmaları da tamamlanarak Zonguldak-Ankara demiryolu yolcu taşımacılığı hız ve konfor içinde sağlanacak, ulaşım çeşitliliği gerçekleşmiş olacaktır”

 

ÜZÜLMEZ’DEKİ TOKİ KONUTUN İLT ETABI BAŞLADI

TOKİ’de ilk etap inşaat çalışmasının başladığını belirten zeki tosun şunları söyledi:

“Zonguldak için büyük önem taşıyan 2500 konutluk TOKİ konutlarının birinci etabı olan 766 dairelik inşaat çalışmaları başlamış bulunmaktadır. Üzülmez bölgesi Çınartepe Mahallesinde yapımına başlanan 766 dairelik konut çalışmalarının hızlanması ve diğer konutlarında ihalesinin yapılması için 2017 yılında takibimizi milletvekillerimiz ile birlikte sürdüreceğiz”

 

YENİ HASTANEYE EN YAKIN ZAMARDA BAŞLANACAK

Zonguldak’ta müteahhit firmadan kaynaklanan sıkıntı nedeniyle yapılayan şehir hastanesinin kısa zamanda yapılacağını belirten Zeki Tosun, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi şehir hastanesi projemiz müteahhit firmadan kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle zamanında bitirilememiş ve hastane konusunda 2016 yılı bizim için kayıp yıl olmuştur. Şehir hastanemizin yapımına 2017 yılında başlanabilmesi için bakanlık yetkililerimize ve milletvekillerimiz yoğun çaba sarf etmekte. Bunun için belirlediğimiz yerlerin tercihinin yapılması için bakanlık yetkililerimiz geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek incelemelerini yaptılar. En kısa sürede hastane yerini belirleyip ihalesi gerçekleştirilerek çalışmalara başlayacağız. Zonguldak’ın bu önemli konularını mutlaka 2017 yılında çözmek için ne gerekiyorsa yapılacaktır.

 

RÖDEVANSÇILARIN BEKLEDİĞİ KANUN GEÇTİ..

Zeki tosun, Zonguldak’ın merakla beklediği teşvik maddesi kanunun meclisten geçtiğini belirterek şunları söyledi:

“İlimizde istihdama önemli katkı sağlamasını beklediğimiz, işsizliğin çözümün de önemli rol oynayacak olan ve milletvekillerimizin önergesi ve girişimleri ile gerçekleşen Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bağlı işletilmeyen maden ocaklarının tekrar rödevans yoluyla işletilmesi, yatırım yapılması ve istihdamın sağlanması amacıyla 3213 Sayılı Maden kanunu’nun geçici 29.cu maddesinde ki yapılan teşfik mahiyetindeki düzenleme TBMM genel kurulunda görüşülerek kabul edildi. Bu kanunun Cumhurbaşkanımızın onaylanması sonrasında yürürlüğe girmesi ile birlikte rödevans işletmelerimizde ve madencilik sektöründe yaklaşık 2 bin ile 3 bin kişiye yeni iş imkanı sağlamış olacaktır”

 

MÜLKİYETTE SONUÇ ALMAK ÜZEREYİZ..

Mülkiyet sorununda sonuç almak üzere olduklarını belirten AK parti İl Başkanı Zeki Tosun, şu bilgileri verdi:

“Yine diğer taraftan merkez ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan mülkiyet sorununun da çözüme kavuşturulması için sona gelinmiş, bu yıl içinde Zonguldak’ın mülkiyet sorunu tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Milletvekillerimiz Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile teşkilatlarımız bu konuda tüm girişimleri yapmaktadırlar. Sonucu almak üzereyiz”

 

2017 YILI HİZMET YILI OLACAK..

2017’nin Zonguldak açısından bir hizmet yılı olacağını belirten Zeki tosun konuşmasını şu sözlerle tamalandı:

“Tüm bunlar gösteriyor ki 2017 yılı Zonguldak için yatırım ve hizmet yılı olacaktır. Milletvekillerimiz ile birlikte 2016 yılında yaşanan olumsuzlukların 2017 yılında tekrarlanmaması için çok daha fazla enerji sarf edip, Zonguldak için daha çok çalışıp 2017 yılını hizmet yılı yapmaya çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyor, şehitlerimizi bir kez daha rahmetli yad ediyor, 2017 yılının ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ederek danışma meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Toplantı Zeki Tosun’un konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Toplantıda birim başkanları ile kadın ve Gençlik komları başkanlarının konuşma yaptığı öğrenildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

akp ercan demir hacı turhan zonguldak haberleri son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017