En acı bekleyiş

Bolu'nun Mengen ilçesinde baraj gölüne balık tutmak için açılan ve çıkan lodosta tekneleri alabora olan iki kişiye ulaşma çalışmaları devam ediyor.

En acı bekleyiş
Bu içerik 2387 kez okundu.

Mengen'de baraj gölüne balık tutmak için açılan ve çıkan lodosta tekneleri alabora olan iki kişiye ulaşma çalışmaları devam ediyor.
Mengen İlçesi Gökçesu Beldesi'nde bulunan Köprübaşı baraj gölünde çalışan 38 yaşındaki Halil Tor ile 18 yaşındaki Furkan Özçelik Salı günü balık tutmak için tekneyle göle açıldılar. Şiddetli lodos nedeniyle tekneleri alabora olan iki kişiden aileleri haber alamayınca durumu jandarma ekiplerine haber verdiler. Dün gece saatlerinde keşif çalışması yapan Bolu Belediyesi İtfaiyesi Su Altı Arama ve Kurtarma ekibi dalgıçları, bugün öğle saatlerinde gölde arama çalışması yaptı. Gölde kaybolan şahısların kullandığı teknenin battığı bölgede 12 metrede yaklaşık yarım saat arama yapan dalgıçlar bir sonuç elde edemediler. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, suyun sıcaklığı ve görüş mesafesinin kaybolması nedeniyle çalışmalar şimdilik durduruldu. Bolu Valiliği'nin Ankara ile iletişime geçmesi bekleniyor.
Ağabeyleri göl çevresinden ayrılmıyor
Evin en küçük çocuğu olduğu öğrenilen 18 yaşındaki Furkan Özçelik'in 3 kardeşi ve dedesi göl çevresinde çalışmaları acılı gözlerle izliyorlar. Kardeşini defalarca uyardığını belirten Yetiş Özçelik, "Geçtiğimiz hafta izin alarak köye geldim, 3-4 gün köyde kaldım. Daha sonra Devrekye döndüm. Salı günü öğleden sonra saat 15.00’ten beri kardeşimden haber alamıyoruz. Furkan gölde balık tutarak tanesini 2 liradan satıyordu" dedi.
Torununundan göz yaşları içinde haber bekleyen dede Niyazi Özçelik, Furkan ile en son geçtiğimiz hafta pazartesi günü görüştüğünü söyleyerek, "Salı günü öğleden sonra kayboldu. Bu gölü müteahhit kiralamış. Burada torunum ile arkadaşı balık tutup ona veriyordu. O da Adapazarı’nda satıyormuş" dedi.

mengen zonguldak haberleri haber son dakika haberi Halil Tor Furkan Özçelik göl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017