80 yaşında Seher Özgün, GÜNÜMÜZ İNSANLARINI ÖZETLEDİ

80 yaşında Seher Özgün, GÜNÜMÜZ İNSANLARINI ÖZETLEDİ
Bu içerik 636 kez okundu.

 

Zonguldak merkeze Bağlı Terakki Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde yaşamını sürdüren 80 yaşındaki 5 çocuk annesi Seher Özgün hayat hikayesini paylaştı, dinamikliği ve coşkusuyla görenleri hayretlere düşürdü maşallah dedirtti.

42 Senedir evli olan ve geçmiş yıllarda eşini kaybederek 5 cocukla yetim kaldığını ifade eden 80 yaşındaki Seher Özgün 16 yaşında evlendiğini söyledi, Görücü usulüyle evlendiğini ifade eden Özgün ; ' Önceki zamanlara göre şimdi ki zamanlar kötü.Herkes farklılaştı , durumlar değişiyor .Önceden çakallar bağırıyordu şimdi insanlar bağırıyor, insanlık yok' diyerek çocukları ve torunlarından bahsetti.

ŞİMDİKİ ADAMLAR BULAŞIK VE ÇAMAŞIR YIKIYOR

Genç çiftelere öğütlerden bulunan Seher anne, şimdi geçlerin tersine döndüğünü adamların kadın kadınların ise adam olduğunu söyledi. Özgün: “Şimdiki geçlerden edep ve terbiye yok. Önceden bir hürmet vardı, bir büyüğün yanında konuşmazdık çekinirdik. Şimdi adamlar bulaşık yıkıyor, çamaşır yıkıyor. Bayanlar bacak bacak üstüne atarak eşlerinden çay kahve istiyorlar. Bu iş böyle olmaz genç çiftlerimiz ortak karar almalıdırlar” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Torunlarına bakan anneanne ve babaannelere verilecek olan bakım primi için ise Seher Özgün uygulamadan duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Terakki Mahallesi zonguldak haberleri Seher Özgün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM