Ahmet Altun'dan O Yazıya Sert tepki!!! (Videolu haber)

Ahmet Altun'dan O Yazıya Sert tepki!!! (Videolu haber)
Bu içerik 735 kez okundu.

İstifası istenen Altun'dan açıklama... İl dışındayken yürüyüşe nasıl katılayım?

 

Sarıkamış Şehitleri anma programında yer almaması ve aktif siyasetçilik yapmaması dolayısıyla istifası istenen CHP İl Başkanı Ahmet Altun, iddialara yanıt verdi.

Ankara'da yapılan Başkanlar Toplantısına katıldığını ve hava muhalefeti nedeniyle Zonguldak'a dönemediğinden etkinliğe katılamadığını vurgulayan Altun: “Özel bir şirket ile geldiğimden dolayı koltuk ve sefer sayısı kanıt olarak sunulabilir. Tüzükte nasıl istifa edeceğim, İl Başkanlığına nasıl geldim, nasıl ayrılırım açıkça bellidir. Kamuoyu bunu yanlış biliyor diye düşünüyorum. Başka yerde görevli olduğum bir durumda yürüyüşe nasıl katılabilirimdim" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşüne katılamadığı gerekçesiyle kendisi hakkında bir gazetede çıkan 'istifa etsin' şeklindeki yazıya sert tepki gösterdi.

Altun:  “Ben 7 Ocak'ta Ankara'da İl Başkanları Toplantısındaydım ve bunu partilerimiz ve kamuoyu biliyor. Pazar günü akşam Zonguldak’a geldim. Dolayısıyla yürüyüşe katılamadım. İstifa mı gerektirecek bir durum yok” dedi.

Ahmet Altun kendisini seven olduğu kadar sevmeyenlerinde olduğunu ve bunu doğal karşıladığını belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bir yayın kuruluşunun internetinde bir yazı çıkmış. Onun üzerine bana bu soru soruldu. Pazar günü yapılan Sarıkamış şehitler yürüyüşüne katılmadığım için Cumhuriyet Halk Partililer istifamı istemişler diye internette bir yazı var. Ben 6-7 Ocak 2017 tarihleri arasında genel merkezimizden gelen resmi evrak üzerine Ankara’da İl Başkanları toplantımız vardı. İl Başkanları toplantısı 7 Ocak 2017 saat 19.00’da Genel merkez toplantı salonunda yapıldı ve tüm il başkanlarımız oradaydı. 7’de toplantı biti ve ondan sonra da baskın kar yağışı vardı Ankara’da. Zonguldak’tan Ankara’ya Pazar günü saat 12.00’de Kanberoğlu Firmasıyla hareket ettim. İnternete bakıldığında Kanberoğlu firmasına hangi koltukta kaç numarada oturduğum ve kaçta hareket ettiğim bellidir. Perşembe gün Zonguldak‘tan ayrıldığım için Zonguldak’ta yoktum. Zonguldak’a Pazar günü akşam 17.30 sıralarında Zonguldak’a geldim. Ben Ankara’da iken görevimi başka bir arkadaşa vekaleten vermişim. Davetiye verildiğini bile geldikten sonra öğrendim. Beni Ankara’da olduğumu tüm teşkilatlarım biliyor, partililer biliyor. Herkes beni sevecek diye bir kural yoktur. Benim sevenim kadar sevmeyenimde vardır, icraatlarımı beğenmeyenlerde vardır. Bu haber yıpratmak amaçlı yapılmıştır. Ama ben istifanın nasıl olduğunu bilirim, memuriyetten geliyorum, tüzük açıktır, parti aleyhine her hangi bir icraatta bulunmam mümkün değildir. Dolayısıyla istifamı gerektirecek bir durumda söz konusu değildir.”

(HABER: ERCAN DEMİR)

ahmet altun zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017