Müjde!.. Kilimli'ye Yapılıyor!..

Müjde!.. Kilimli'ye Yapılıyor!..
Bu içerik 7389 kez okundu.

Muhtarlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Şerafettin Nas, Tapu Kadoastro Genel Müdürü’nün Kilimli’ye Tapu Müdürlüğü Binası Yapılması için talimat verdiğini söyledi

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ile birlikte Ankara’da Tapu Kadastro Genel Müdürünü muhtarlar komisyonu ile birlikte ziyaret edilmişti. Bu ziyarete yer alan Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, ziyareti değerlendirdi.

Şerafettin Nas ziyaretle ilgili olarak,

Ziyarette mülkiyet sorunu konuşulduğunu belirterek, en kısa zamanda parsel çalışmasını belirlenip ihaleye aşamasında olacağını söyledi.

Nas ayrıca “Kilimli’de bir tapu Müdürlüğü yok. Sayın Genel Müdür Kastamonu Bölge Müdürünü aradı yanımızda. Devrek’te yapılan tapu müdürlüğü binasının Kilimli’de de acilen yapılması yönünde kendilerine bildirdi ve talimat verdi. Ve bir an öncede bu Kilimli’nin Tapu Müdürlüğü’nün hayata geçmesini bina olarak. Tabi bu sevindirici bir olay” dedi. Şerafettin Nas konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

ZONGULDAK’TA EN KISA ZAMANDA PARSEL ÇALIŞMASINI BELİRLENİP İHALEYE AŞAMASINA GEÇİLECEK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti merkez İlçe başkanı Metin Karaduman ile birlikte Ankara’da Tapu Kadastro Genel Müdürünü ziyaret ettik. Bu mülkiyet sorunu ile ilgili devamlı bu işin üzerinde durduğumuzu ve takip ettiğimizi kamuoyu zaten biliyor. Cuma günü Sayın Zonguldak milletvekilimiz Özcan Ulupınar tapu Kadastro Genel müdüründen randevu talep etmiş. Tabi bize de AK Parti İlçe başkanı Sayın Metin Karaduman telefon etti, komisyon olarak biliyorsunuz bu mülkiyet ile ilgili kendi aramızda bir komisyon kurmuştuk ve o komisyon ile beraber bu randevuya icabet ettik. Kendileriyle gittik görüştük. Bu bağlamda tabi ki kendisi Mili Emlak Genel Müdürü ile görüşmeleri oldu genel müdürün. Ve en kısa zamanda parsel çalışmasını belirlenip ihaleye aşamasında olacağını söyledi.

KİLİMLİ’YE TAPU MÜDÜRLÜĞÜ KURULMASI İÇİN GENEL MÜDÜR TALİMAT VERDİ

Konuşmasında Klimli’ye tapu müdürlüğü kurulacağı müjdesinide veren Şerafettin Nas sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bununla birlikte daha önce müracaatları sonunda buda çok önemli. Biliyorsunuz Kilimli’de bir tapu Müdürlüğü yok. Sayın Genel Müdür Kastamonu Bölge Müdürünü aradı yanımızda. Devrek’te yapılan tapu müdürlüğü binasının Kilimli’de de acilen yapılması yönünde kendilerine bildirdi ve talimat verdi. Ve bir an öncede bu Kilimli’nin Tapu Müdürlüğü’nün hayata geçmesini bina olarak. Tabi bu sevindirici bir olay. Daha önce çok aksaklık olmuştu Kilimli ile ilgili.  Orada Sayın Genel müdürümüze izah ettim, Sayın vekilimizde söyledi. Devrek’te binası şu anda yapılmakta fakat Kilimli’de bir an evvel hem Zonguldak’ta ki il müdürüne ve hem de Kastamonu’daki Bölge Müdürüne Genel Müdürünün talimatıdır bu. Bu da yeni bir bilgidir şu anda. Bu bağlamda en kısa zamanda Kilimli’de Tapu Kadastro Müdürlüğü binasının yapılması için talimat verdi. Tabi yetkililer şimdi gelecek ve inceleyecekler. Yakın zamanda herhalde bir inceleme ekibi  Kilimil’ye gelecek sanıyorum. Gerekli açıklamayı zaten AK parti Merkez İlçe başkanımız metin Karaduman yaptı. Bu parsel çalışması bittikten sora ihale aşamasını da en kısa zamanda bitirilmesi için çalışmalar devam ediyor”

(HABER-ERCAN DEMİR)

şerafettin nas zonguldak haberleri haber klimli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017