Yeni Hastane İçin Yer Gösterdi

Ontemmuz Mahalle muhtarı Şevket Can mahalle sıkıntılarını, karla mücadele, sosyal yardımlar ve yeni hastahane konularında açıklamalarda bulundu.

Yeni Hastane İçin Yer Gösterdi
Bu içerik 1001 kez okundu.

Ontemmuz Mahalle muhtarı Şevket Can mahalle sıkıntılarını, karla mücadele, sosyal yardımlar ve yeni hastahane konularında açıklamalarda bulundu.

Acılık caddesinde bulunan makamında kameralarımıza konuşan Can: " Belediye ile beşeri ilişkilerimin kuvvetli, olmasından dolayı herhangii bir olumsuzlukta belediyemiz yardımımıza koşuyor. Özellikle karla mücadele anlamında bu dönem beşlediyemiz Ontemmuzda ara sokaklar dahi çok iyi çalıştı. Tuzlama açısından şantiye ve fen işleri harika işler çıkardılar. Çöp konteynerleri açısından ise sıkıntı yaşadığımız zaman ise Temizlik İşlerimiz yardımımıza koşup takvilerimizi yapıyor. Ontemmuz 2 cadde 25 sokaktan oluşmaktadır ara sokaklarında rahat oluşundan dolayı temizlik ve çöplerle iilgili bir sıkıntımız olmuyor. Bizim tek sıkıntımız burda bir menfez sorunumuz var. Gazipınar'dan başlayıp Hilmi Ulu sokaktan çıkan menfez sorunumuz halledilmemesi ve kanalizasyon sorunumuzun yarattığı sıkıntılar şuan Ontemmuzda mevcut. Ayrıca doğalgaz yapımı yollarda sıkıntılara neden oldu. Belediyeye yollarda ki problemler için taleplerimizi ilettik çünkü öğrenci servislerimiz ve vatandaşlarımız bu yollarda sıkıntı yaşıyorlar. Bu sorunu çözümnde katkıda bulunan herkese teşekkür ederim." dedi.

Vatandaşın sosyal konuları ile yakından alakadar olduklarını da belirten Ontemmuz Muhtarı Şevket Can; " 4 bin seçmenim var, 2668 tane mahallede konut bulunmaktadır. Tabi işsizlikle alakalı mahalleden dışarı göç verilmektedir. Biz mahalle sakinlerinin sorunlarını akşamları birebir görüşerek alıyorum ve gerekli mercilere iletiyorum. Ayrıca işsizliğin önlenmesi ve istihdam için yine mahallemiz insanlarını yönlendiriyoruz veya İş-Kur'a müracaat ediyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden çağırdıklarında malum Merkez ilçeye bağlı 19 tane muhtarımızdan 10 tane muhtarımız gitti. Tabi bizide çağırdıklarında devlet adamı adabı neyi gerektiriyorsa gereğini uygulayıp gideriz." dedi.

Ayrıca Zonguldak gündemini uzun süre meşgul eden Şehir Hastanesi nereye yapılmalı sorunsalı üzerine açıklamalar yapan Şevket Can Önerilerde bulunurak; " Ontemmuza bağlı bir çok alan önerebilirim. Mesela şuan muhtarlığımızın bulunduğu Otopark alanı bunların başında geliyor. Ayrıca Acılık Sanayisinin Üzülmeze taşınması ve buradan boşalan yere yine hastahane yapımını önerebilirim. Burada ulaşım rahat ve düzlük olduğu için Hastahane gibi bir yere en uygun mevkidir On temmuz ve Acılık. " dedi

Zonguldak şehiriçinde kalan ve toplum tarafından kabul görmeyerek şikayet ve dileklere bahis olan Acılık mevkinde ki Genelev sorunuda da değinen Muhtar Can;" Bu konuda muhatra olmadan öncede mücadelesini vermiştik. Eski valilerimiz ile bu konuda görüşmüş Gökgöl Mağarası bölümüne taşınmasını istemiştik ama o günden bu yana bir mesafe alınamamıştır. Buranın tapulu yerler olması sebebiyle hemen uygulanamıyor bu taşınma işleri. Vatandaşlar çok şikayet ediyor kaldırılması için." dedi.

Daha sonra sabah bir kaç vatandaşın yaralanmasına neden olan Yeşiltepe sokakta ki yokşun tuzlama çalışmaları yapılması için uğraş veren ve bizzat tuzlama işlerinde çalışan Şevket Can Vatandaşların şikayetlerini taktire dönüştürdü. Ayrıca Ontemmuz Mahallesinde vatandaşında sorunlarını dinleyen Can, Reşitpaşa sokakta bulunan vatandaşa ait yola giderek burada ki problemleri kameralarımıza gösterdi. Vatandaş ise şikayet ve dilekçeler ile Muharrem Akdemire başvuruda bulunduğunu 2 senedir bu sorunun çözülemediğini belirterek BİLMER'e kadar şikayetlerde bulundum ama bir çözüme hala kavuşmuş değil diyerek şikayetlerini iletti.

Ontemmuz Mahalle Muhtarı Şevket Can ayrıca Çıraklık Eğitim Merkezi altında, inşaat alanında meydana gelen yollar ile ilgilide uyarılarda bulunurak, yaşanan heyelan hadisesinden sonra üst yolda sıkıntılar yaşandığını ve vatandaşların şikayetlerde bulunduğunu belirtti.

Acılık semtinde Hz.Ali Camii önünde bulunan yeşil alan için konuşan Şevket Can;" Cami Meydanında arkada kalan esnafın yaya trafiğinden mahrum olduğunu, buraya bir oyun parkı yapılarak hem aile hemde çocukların gelmesi sağlanmalı. Bu trafik esnafımızın da işlerinin açılmasına katkıda bulunacaktır" dedi. ( HABER: BATUHAN KARAMALAK)

Şevket Can zonguldak haberleri haber son dakika haberi hastane yeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017