GMİS Başkanlar Kurulu, 2017 çalışma programını görüştü

GMİS Başkanlar Kurulu, 2017 çalışma programını görüştü
Bu içerik 865 kez okundu.


Genel Maden İşçileri Sendikası Ocak ayı genişletilmiş başkanlar kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Hayatını kaybeden GMİS Genel sekreter Hakkı Arslan'ın koltuğuna fotoğrafı konulurken, bazı sendika çalışanları tarafından karanfil bırakıldı : 

HAKKI ARSLAN TOPLANTIDA KARANFİLERLE ANILDI 

Genel Maden İşçileri Sendikası Ocak ayı genişletilmiş başkanlar kurulu toplantısında konuşma yapan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci , Hayatını kaybeden GMİS Genel Sekreterin toplantıda olamayışının üzüntüsü içerinde olduklarını ifade ederek , Genel Sekreter Merhum Hakkı Arslan'ın çalışkan kişiliğinden bahsetti . Merhum Arslan'a , Karadon gelik işletmesinde iş kazası nediyle hayatını kaybeden Ayhan Badurlu'ya ve tüm maden şehitlerine Allah'tan rahmet diledi.

DEMİRCİ ,2016 YILI PROGRAMLARINI ANLATTI 

2016 yılı hakkında değerlendirmede bulunan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci , TTK'nın gelişmesi için yaptığı çalışmaları anlattı . 2016 yılına büyük umutlarla girdiklerini ifade eden Demirci ; ' Yılbaşı gecesi Enerji ve Tabii kaynaklar bakanı Berat Albayrak ve Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Süleyman Soylu Kozlu ya gelerek madene girdiler . Kendilerine kısmende olsa sıkıntılarımızı anlatma fırsatı bulduk .28 Ocak'ta 5 milletvekilimizi Ankara'da bir araya getirdik .Sorunlara ortak çözüm kararı aldık .TTK'ya MTA'ya işçi alınması yönünde bakanlıklar neznince girişimlerimizi sürdürdük .Seminerler , paneller yaptık .CHP ve MHP Genel Başkanlarını ziyaret ettik .Bilgi alış verişinde bulunduk .Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanımız başdanışmanı ile görüşerek dosyamızı sunduk .Başbakan ve 5 Bakanın 9 Aralık'ta Zonguldak ziyaretinde bizleri ziyaret etmeleri bizleri sevindirmiştir ve Başbakanımız ve bakanlarımızla TTK 'nın sıkıntıları görüştük ' diyerek programlarda , etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

2016 Yılı değerlendirmesinden sonra 2017 Yılı hakkında konuşmalarına devam eden GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci 2017 yılının terör belasıyla başladığını ifade ederek terörü kınadı , terör şehitlerine Allah'tan rahmet diledi . Türkiye'nin zor günler geçirdiğine vurgu yapan Demirci ; ' geçen bu kötü günlerin emekçi ve işçilere fatura edilmesine izin vermeyeceğiz .Bunun için hazırlıklarımız devam ediyor .  ' dedi.

İKTİDAR PARTİSİNDEN KATKI BEKLİYORUZ

SENDİKA OLARAK ERKAN HABERAL'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

TTK ve MTA'ya işçi alınması için sendika olarak çabalarının devam edeceğini ifade eden Demirci  ; ' özellikle iktidar partisi Milletvekillerinin bir araya gelerek bizlere katkı vermesini bekliyoruz diyerek geçtiğimiz hafta TBMM 'de TTK'nın sorunlarını dile getiren MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal'a teşekkür etti .Türkiye'nin taşkömürüne ihtiyacının olduğunu vurgulayan Demirci ; ' TTK Türkiye için bir şanstır .İktidar partisi Milletvekilleri de bunu Ankara da anlatmalıdır . Zonguldak - Bartın- Karabük halkı olarak biz anlatmanın bir yolunu bulacağız mutlaka ' dedi.

10 OCAK DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜN KUTLADI 

Konuşmalarının ardından 10 Ocak Dünya Gazeteciler günü nediyle basın emekçileri pasta kesen Genel Başkan Demirci ve yönetim kurulu üyeleri , gazetecilerin 10 Ocak Dünya Gazeteciler gününü kutladılar . Demirci toplantıdan ayrılan basın emekçilerine karanfil takdim etti : 

Toplantı basına kapalı olarak devam etti  . (Haber: Cem Açıkgöz)

gmis zonguldak haberleri haber son dakika haberi ahmet demirci
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017