BEÜ öğrencilerinden anlamlı kampanya

BEÜ öğrencilerinden anlamlı kampanya
Bu içerik 672 kez okundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencilerinin Sosyal Sorumluk Projesi olarak hayata geçirdikleri Sesli Hadis Kitabı Projesi kapsamında hazırladıkları “Gelin Birlikte Peygamberimizi dinleyelim” CD’lerini Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Zonguldak Şubesi’ne teslim ettiler. TSD Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, görme engellilerin evlerinde hapis kalmamaları için gerekli ulaşım araçlarından faydalanmaları ve yaya kaldırımlarda kendilerine engel olacak tüm yapıların kaldırılması ile trafik Işıklarının sesli uyarı sistemiyle donatılması için gerekli girişimleri yaptıklarını söyledi.

Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nı nedeniyle açıklama yapan Hüseyin Şirin, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi yönetim kurulu olarak Görme engellilerin ihtiyacı olan baston taleplerini karşıladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi yönetim kurulu olarak Her yıl 07-14 Ocak’ta kutlanan Beyaz Baston Görme Engelliler haftası dolayısıyla Ulusal ve Yerel olarak Görme Engellilerin yaşadıkları sorunları dile getirmek istedik. Bilindiği gibi İlimizde Görme Engelli Derneği olmaması nedeniyle Görme Engelli arkadaşlar Derneğimize gelip üye oluyorlar ve sorunlarının çözümü için bizlerle mücadele ediyorlar. Tüm Engellilerimizin yaşam noktasında karşılaştıkları bir çok sorun var tabi ki ama Görme Engelliler gerçekten günlük hayatta yaşamlarını sürdürmekte daha fazla zorluklar yaşadıkları bir gerçektir. Biz Yönetim Kurulu olarak Görme Engellilerin Erişebilirlikteki sorunlarının çözümü noktasında mücadelemizi yapıyoruz. Öncelikle Görme Engellilerimizin evlerinde hapis kalmamaları için gerekli ulaşım araçlarından faydalanmaları ve yaya kaldırımlarda kendilerine engel olacak tüm yapıların kaldırılması ile trafik Işıklarının sesli uyarı sistemiyle donatılması için gerekli girişimleri yaptık ve takibini de yapıyoruz. Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi yönetim kurulu olarak Görme engellilerin ihtiyacı olan baston taleplerini karşılıyoruz ve bu üyelerimizin her türlü taleplerinin karşılanması içinde bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada mücadelemizi aynı şekilde devam ettireceğimizi belirterek, Görme Engelli Arkadaşlarımızın bu çok anlamlı haftalarını yürekten kutlar, sağlıklı ve Engelsiz bir yaşam dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.”

BEÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN GÖRME ENGELLİLERE PROJE

Bu arada Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencileri, Sosyal Sorumluk Projesi olarak hayata geçirdikleri Sesli Hadis Kitabı Projesi kapsamında hazırladıkları “Gelin Birlikte Peygamberimizi dinleyelim” CD’lerini derneğe teslim ettiklerini belirten Türkiye Sakatlar Derneği Şubesi Başkanı Hüseyin şirin, “Bu CD’lerden temin etmek isteyen Görme Engelli arkadaşlar Derneğimizden temin edebilirler. Bu anlamlı çalışmayı yapan Öğrenci kardeşlerimize şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

hüseyin şirin zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017