Site'ye TELEFERİK!.. İşte O Görüntüler!.. (Videolu Haber)

Site'ye TELEFERİK!.. İşte O Görüntüler!.. (Videolu Haber)
Bu içerik 3161 kez okundu.

Site'de Teleferik Projesi

Bayburt'tan Zonguldak'a yerleşen Nazım Aydın'ın  maharetleri saymakla bitmiyor. Mucit Dede'yi en çok üzen ise genç nesillerde sanatkarlık ruhunun ölmesi. Maden ocaklarında kullanılan kömür vagonlarının tekerleklerini silindir makinesi ile şekle getiren Nazım Aydın, piyasada 11 bin TL'ye satılan makineyi kendi çabası sonucu yaklaşık 3 bin TL'ye üretti. (Haber: Batuhan Karamalak)


Ayrıca merdivenli yerlerden bile rahatlıkla yük geçirebilen taşıma aracını icat eden Mucit Dede'nin maharetleri bunlarla da bitmiyor.
Acılık Sanayi sitesinde bulunan Ahilik Ödüllü Nazım Dede hala çalışma azmi ve icatları ile görenleri şaşırtıyor. Mikrofonlarımıza konuşan Nazım Usta Nam-ı Diyar Mucit Dede:"
Bayburt'tan 1953'te kalkıp Zonguldak'a yerleştim. Yıllar önce devlet işini bırakıp 1962 yılında kendi dükkanımı açtım, fakat benim en dertli olduğum konu çırak yetişmemesi. Çıraklık yaparak bu işe başladım daha sonra 4 sene üzülmez atölyesinde çalışırken işi bıraktım. Hala çalışıyoruz bu yaşta bile. Vagon tekerlekleri, büyük yükler için dayanıklı taşıma aracı, ocaklara vagon yapıyoruz." dedi.

Piyasada 11 bin TL olan makineyi kendisi 3 bin TL'ye üreterek Yerli malına da katkıda bulunan Nazım Aydın daha sonra kendi imal ettiği makinelerin çalışma şekillerini de kendisi çalışarak gösterdi.

Mucit Dede'nin icatları sadece bu değil. Torunlarını çok seven Mucit Dede, Torunlarına teleferik yapma sözü verdiği için  Site'de teleferik prototipi yaptı. porna izle Sokak arasında gerçeğiyle birebir olarak uygulama yapan Nazım Aydın şimdiden tüm semtin gönlünü fethetmiş durumda.

TELEFERİK USTA ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ Nazım Aydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017