ULUPINAR: GAZETECİLİK TOPLUMUN ÖNEMLİ GERÇEĞİDİR…

ULUPINAR: GAZETECİLİK TOPLUMUN ÖNEMLİ GERÇEĞİDİR…
Bu içerik 678 kez okundu.

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında;

“Türkiye’ ye özgü kutlanan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

İnsanlara haber ve bilgi akışı sağlayarak çok önemli bir misyonu gerçekleştiren gazeteciler zaman ve mekan kavramı olmadan özveri ile zor şartlar altında çalışarak toplumla yönetim arasında bağlantı kuran bir mesleğin neferleridir.

Güçlü demokrasi için medyanın bağımsız, habercilerin de o denli özgür olması gerekir. Buna bağlı bağımsız ve özgürlük içinde olan basın tarafsız, ilkeli ve doğru şekilde toplumun haber almasını sağlamalı ve asla bu temel ögeleri suistimal etmemelidir.

Demokrasinin yerleşmesinde büyük katkıları olan basın kuruluşlarının ortaya koydukları emek kutsaldır. Fedakarca çalışarak görevlerini ifa eden gazetecilerimize yardımcı olmak da toplum olarak hepimizin görevidir.

Toplumun önemli bir gerçeği olan medyamızın, sorumluluğunun bilincinde, demokratik kültürümüzün gelişmesine, birlik ve beraberliğimizin devamlılığına katkısının sürmesi temennisiyle, gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tekrar kutluyor, bugüne kadar kaybettiğimiz bütün medya mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

 

 

ak parti zonguldak haberleri özcan ulupınar son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017