HALAY YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA YENİ YERİNDE BAŞLADI

HALAY YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA YENİ YERİNDE BAŞLADI
Bu içerik 4622 kez okundu.

HALAY HALK OYUNLARI DERNEĞİ YENİ FOLKLOR SEZONUNA YENİ YÖRESEL OYUNLARIYLA HAZIR

 

Zonguldak’ta Halay Halk Oyunları Derneği yeni sezon hazırlıklarına yeni yerinde başladı.

8 yıldır bulundukları mekanın kentsel dönüşüme girmesi nedeniyle yeni yerine taşınan Halay Halk Oyunları Ekibi, Soğuksu’da bulunan yeni yerinde ilk halk oyunları çalışmasını yaptı.

Yeni yere taşınmalarını ise yaş pasta keserek kutlayan Halay Halk Oyunları Başkanı Ramazan yıldız, yeni sezonda kendilerini yurt içi ve yurt dışında yoğun bir halk oyunları etkinliklerinin beklediğini söyledi.

Yıldız, 2017’de devam eden projelerinin olduğunu ve onlarla ilgili tarihlerin netleştiğinde yurt içi ve yurt dışı festivallere katılacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Bugün itibariyle yeni yerimizde ilk çalışmamızı yapıyoruz. Tüm arkadaşlarımıza ve camiamıza hayırlı olsun diyoruz. 8 yıldır bulunduğumuz mekanın kentsel dönüşüme girmesi dolayısıyla ayrılmak zorunda kaldık. Daha önce orada bize yer tahsisi konusunda yardımcı olan başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Buraya geçiş sürecinde arkadaşlarımız çalışmasını aksatmadan hızlı bir şekilde geçiş sürecini tamamlayan yönetim kurulu arkadaşlarımızın büyük emeği var. Emeği geçen tüm arkadaşlarımız el birliğiyle burayı hazırladılar. Çünkü önümüzde çok yoğun bir sezonumuz geçecek, Aksatma olmadan arkadaşlarımız burayı hazırladılar ve çalışmalarımız yeni yılda 2017’de son sürat devam edecek. Tekrar hayırlı olsun diliyoruz tüm arkadaşlarımıza.

2017’de devam eden projelerimiz var. Onlarla ilgili tarihleri netleştiğinde yurt içi ve yurt dışı festivallere katılacağız. Büyük bir Halk oyunları organizasyonu düşünüyoruz her yıl yatağımız gibi. Tüm yaş gruplarında çalışmalarımız devam ediyor ve yeni yerimizde de bu çalışmalarımız aksatmadan devam ediyoruz. Bu yıl repertuarımızda Karadeniz, Zeybek, Bitlis, Zonguldak, Adıyaman ve Edirne yöreleriyle çalışmalarımız devam etmektedir.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri halay halk oyunları derneği haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER - 24 NİSAN 2017
KANAL Z ANA HABER - 24 NİSAN 2017
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU
REFERANDUM 2017 GECEYE DAMGA VURDU