Şehitlerimiz İçin Yürüdüler!.. (Videolu Haber)

Şehitlerimiz İçin Yürüdüler!.. (Videolu Haber)
Bu içerik 11250 kez okundu.

Zonguldak’ta Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlene etkinlik kapsamında Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından muhteşem bir organizasyona imza atıldı. Madendi Anıtı’ndan Fener sahası’na kadar yüzlerce öğrenci, vatandaş ve protokol ile kolluk kuvvetleri şiddetli kar yağışı altında hep birlikte yürüdüler.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, MHP İlçe Başkanı Metin Karaduman, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir. Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Alay Komutanı Albay Haluk Selvi, Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda kişi katıldı.

Fener sahasına kadar devam eden yürüyüş esnasında vatandaşlar “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Şehidim hakkını helal et bize” şeklinde sloganlar attılar, teröre lanetlediler.

POLİSLER VE VATANDAŞLAR BİRLİKTE YÜRÜDÜ

Yürüyüşte polisler ve vatandaşlar dev Türk bayrağını birlikte tutarak madenci anıtından Fener sahasına kadar yürüdüler.

ZEKİ TOSUN: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun yürüyüşle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Evet bugün Sarıkamış şehitlerini anmamızın yıldönümü. Buna biz beyaz hüzün diyoruz. O gün şartlarında dedelerimizin ülke ve vatan için yaptıklarını buradaki gençlerimize, kardeşlerimize anımsatmak, onlara o günlere yaşatmak için bugün spor bakanlığımızın bir düzenlemesi oldu ve bizde bu yürüyüşe arkadaşlarımızla birlikte katıldık. Yukarıda dev Türk bayrağını açarak yürüyüşümüzü sonlandıracağız” dedi.

HAMDİ AYAN: İŞTE BİZE BİZ YAPAN, TÜRK MİLLETİNİ MİLLET YAPAN NECİP MİLET DEDİĞİMİZ,  DAMARLARINDA ASİL KAN DEDİĞİMİZ MİLET, BU MİLLET İŞTE.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

“Öncelikle tertip edenlerden ve düzenleyenlerden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz. Tabiî ki ecdadımızın nasıl bir şartlar altında bize bu ülkeyi vatan yaptığı, vatan toprağı yaptığında en azından bu kar vesilesiyle görme şansımızda oldu. Ben Zonguldaklı hemşehrilerinizi tebrik ediyorum. Bugün bu kötü hava şartlarına rağmen alanı doldurmaya başladılar ve bir yoğunluk içinde de mahallelerden indiklerini biliyoruz. Tabi ki bize bu konuyla ilgili gerek valimiz ve gerekse emniyet müdürümüzden tarafından katılımla ilgili bildiri geldiğinden biz memnuniyetle katılabileceğimizi, parti teşkilatlarımız ve tüm teşkilat üyelerimiz olmak kaydıyla tamamına mesajlar çekildi ve bilgilendirmeler yapıldı. Arkadaşlarımız burada ve gelmişler. İşte bize biz yapan, Türk milletini millet yapan necip Milet dediğimiz,  damarlarında asil kan dediğimiz Milet, bu Millet işte. Hava şartları ne olursa olsun askerini ve kolluk kuvvetlerini yanında olan bir Millet. Şükürler olsun bu millet bu şekilde birbirine sarıldığı sürece de vatana bir şey olacağını kimse aklının ucundan bile geçirmesin. Artık insanlar, vatandaşlarımız kolluk kuvvetlerini yapacağı görevi üstlenmiş durumda. Burada dolayı da arkadaşlarımız müsterih olsunlar. Ben tekrar bu organizasyonu tertip erdenlere ve siz değerli basın mensuplarına, bu havada yapmış olduğunuz bu üstün çalışmada dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz”

AHMET KARAYILMAZ: TÜM GENÇLERİMİZ İLE BURADAYIZ.

Organizasyonu düzenleyen Zonguldak Gençlik hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ise şunları söyledi:

“Bugün 8 Ocak. Her yıl olduğu gibi Türkiye’nin 81 vilayetinde böyle bir etkinlik devam etmekte. Sarıkamış şehitlerini anma ve aynı zamanda teröre karşı son günlerde ülkemizin geçtiği gündem malum biliyorsunuz üzücü olaylar yaşıyoruz. Buna bir tepki, Zonguldak’tan büyük bir çığlık verelim istedik. Tüm gençlerimizle birlikte buradayız. Teröre lanet okuyoruz. Fener sahasında çok güzle bir organizasyona sahne olacak. Herkesi bu etkinliğe devam ediyoruz. Birlik ve beraberliğimizi tıpkı 15 Temmuz‘da bu meydanda olan gençlerimizin bayrağına, milletine, vatanına ne kadar sahip çıktığının göstergesini görmektesiniz. Zonguldak güzel bir günü anlamlı bir günü yaşıyor. Ben bu anlamda katılan herkese sonsuz teşekkür ediyorum”

MUHAREM AKDEMİR: KATILANLARA TEŞEKÜR EDİYORUM

Gerçekten tabiî ki bu tür üzüntüleri tekrar tekrar yaşamaktan değil o günkü yaşanılan acıların ne olduğunu, geçmişe, geleceğe ve genç nesillere, çocuklarımıza aktarmaktır. Neden, niçin ve neden böyle olduklarını aktarmaktır esas neden. O anlamda buradayız. Sağ olsun gençlerimiz, emniyetimiz, askerimiz hep burada. Ben katılanların hepsine teşekkür ediyoruz. İnşallah sadece biz değil hiçbir ülke böyle bir acı yaşamasın istiyoruz.

TURGUT ÖZBEK: ŞEHİTLERİMİZİN ANISIN YAŞATMAK İÇİN BURADAYIZ.

Milil Eğitim Müdür Turgut Özbek’te, “Şu anda dedelerimizi hatırladık. Onlar bu soğuklarda Sarıkamış’ta hayatlarını kaybettiler, dondular. 70 bin kişi şehit olduk. Biz şurada şu karın altında olması bizi sevinç veriyor. Öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız hep birlikte buradayız ve onların anısını yaşatmak için buradayız” dedi.

AHMET SIRRI BEŞER: ŞEHİTLERİMİZÇ NUR İÇİNDE YATSINLAR

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ise şunları söyledi:

“Bu kadar kışta biz buraya bile zor gelebiliyorsak o rahmetli şehitlerimizin o günkü şartlarda çektiklerini bir düşünü. Allah mekanlarını cennet etsin, Allah onlardan razı olsun. Nur içinde yatsınlar”

KADİR BACIOĞLU: ECDADIMIZI YAD ETTİK

Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu’da şunları kaydetti:

“Gerçekten bizler için çok anlamlı bir gün. Ecdadımızı anacağız, ecdadımızı yad edeceğiz buralarda. Tüm şehitlerimize bugün Allah’tan rahmet diliyorum. Terör oyalarlını ülkemizde bir an önce son bulmasını temenni ediyorum”

ÇAKAL: BİZİ BÖLEMEYECEKLER

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Ramazan Çakal ise şunları ifade etti:

“Gelecek yavrularımıza bu yürüyüş bir örnek olur diye düşünüyorum. Gerçekten bizi kimse yıldıramayacak, Biz kimse bölemeyecek. Biz mücadelemizi gaziler olarak ta sürdüreceğiz

FENER SAHASINDA MUHTEŞEM ORGANİZASYON

Fener sahasında ise muhteşem bir anma etkinliği gerçekleştirildi.b

Saygı duşu ve istiklal marşımızın söylenmezsini ardından din görevlisi tarafınadn Sarıkamış ve tüm şehitlerimiz için kur’an-ı kerim ve dualar okundu, ruhları şad edildi.

Ardından yüzlerce öğrenci dev Türk bayrağı açtılar, şehitlerimi andılar.

Protokol ayakta alkışlar.

Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir tekrar yaptığı açıklamada, organizasyonun mükemmel olduğunu belirterek teşekkür etti.

GENÇLERİMİZE SONBSUZ TEŞEKÜR EDİYORUZ

Organizasyonun tamamlanmasından sora basın mensuplarının soruların cevaplandıran Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl müdürü Ahmet Karayılmaz şunları ifade etti:

“Bugün önemli. Türkiye’ni 81 ilinde Sarıkamış şehitlerimi anma töreni yapılmaktı. Bunu Zonguldak’ta daha farklı bir duygu ile yaşayalım istedik. Sayın Calimle konuyu paylaştık. Böyle bir görsel düşüncemiz var dedik. Sayın valim liderliğinde ve önderliğinde bugün mili Eğitim müdürlüğünde ki tüm gençlerimiz, Spor bakanlığına ait, il müdürlüğümüzdeki görevli tüm antrenörlerimiz, personellerimiz ve protokol herkes burada bir bayrağın altında tek yürek tek vücut oldu. Biz her zaman şunu söylüyoruz. Birlik ve beraberlik olduğu sürece, Türk insanının birlik ve beraberlik içerisinde davrandığı her zaman muzafferiyetler vardır. Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Şehitlerimiz geliyor, Hep beraber ağlıyoruz. Bunu burada Türk gençliğini tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi gençlik hep söyleriz ya hani ‘Ah sorumsuz gençlik’ dediğimiz gençlik var ya o gün o sokaklarda 15 Temmuz’da o gençlerimiz bizler için şehit oldular gazi oldular, dışarıya çıktılar. Bugün de bu bayrağın altında hiçbir etnik grup gözetmeksizin aslanlar gibi Türkiye’ye ses verdiler. Bu anlamda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, tüm gençlerimiz sonsuz teşekkürler ediyorum. Şehitlerimizi bir kez daha yad ediyoruz. Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu şehitlerin son olmasını diliyoruz. Umarım ülkemiz çok büy,ük bir ülke.y Ülkemiz Avrupa ve Dünya’da kilit bir noktada. Üç tarafı deniz dört tarafı düşman dediğimiz bu ülkede birlik ve beraberliğin simgesi işte bu gençlerdir. Biz bu gençlere sonsuz derecede güvenip geleceğimizi onlara emanet edebiliriz. Ben bu anlamda katılanlara ve güvenenlere sonsuz derecede teşekkür ediyorum. Buradan görselimizde Zonguldak’tan tüm Türkiye’ye hediyemiz olsun bizim, şehitlerimize armağan olsun. Sarıkamış şehitlerimiz biliyorsunuz donarak can verdiler. Onların donduğu yerde bizim şurada 1 saatlik yürümemizin adı bile okunmaz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ahmet metin turanlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017