AK Başkanlar Devrek’te toplandı... (Videolu haber)

AK Başkanlar Devrek’te toplandı... (Videolu haber)
Bu içerik 1455 kez okundu.

ZEZİ TOSUN: 2017 YILI ZONGULDAK İÇİN HAYIRLI OLACAK

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARI DEVREK’TE TOPLANDI

 

AK Parti’nin Zonguldak’taki tüm Belediye Başkanları Devrek’te düzenlenen “Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı”na katıldı.

Cumartesi günü AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun başkanlığın da Devrek yaşam Parkı’nda düzenlenen toplantıda Belediye başkanları karşılıklı olarak sorunları dile getirdiler.

Basına kapalı olarak gerçekleştiren toplantı öncesinde değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun önemli açıklamalarda bulundu.

TOSUN: ŞEHRİMİZ İÇİN FAYDALI KONULAR KONUŞACAĞIZ

Olağan aylık toplantılarından bir tanesinin de belediye başkanları ile yapılan toplantının olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Bu tür toplantıları partimiz kurulduğundan beri sistematik olarak yapıyoruz. Belediye başkanlarımızla yapmış olduğumuz bu toplantıda belediyelerin çalışmalarını ve önümüzdeki günlerde neler yapacaklarını konuşacağız. Bazı belediye başkanlarımız da çalışmalar konusunda birbirlerine yardım ediyorlar. Bizde genel merkezden aldığımız bilgileri kendilerine bu toplantıda aktaracağız” dedi

TOSUN: BELEDİYE BAŞKANLARIMIZIN TALEPLERİNİ VE SORUNLARINI GÖRÜŞECEĞİZ

AK Partinin yapmış olduğu toplantılar şehrimiz için hayırlıdır diyen AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Belediye Başkanlarımızın bizlerden bakanlıklardan olacak olan taleplerini görüşeceğiz, Şehrimize, ilçelerimize ve beldelerimize faydalı olan konuları konuşacağız” şeklinde konuştu.

TOSUN: PROTESTODAN TEŞKİLATIMIZIN HABERİ VARDI

Zonguldak Belediye Meclisi Ocak ayı birinci birleşiminde AK Parti gurubunun, Zonguldak Belediye Başkanına katı atık bedelleri için yapmış oldukları pankartlı protestoyu ve ikinci birleşimde ise AK Parti gurup başkanı Abdullah Karagüzel'in haddimizi aştık özür dileriz şeklindeki açıklamalarını değerlendiren Zeki Tosun, “Katı atıkla ilgili şehrimizde kanayan bir yara var. Bu konuyu belediye meclis üyelerimiz vatandaşlara duyurmak için böyle bir işlem yaptılar. Katı atık bedelleri konusunda şehir de yaşayan vatandaşların kayıpları bunlar tek tek ortaya çıkmaya başladı. Belediye meclisinde yapılan protestodan teşkilatımızın haber var' dedi.

Zeki Tosun kendisini il dışında olduğu için ayrıca Karagüzel'in belediye meclisinde özür dilediğinden haberinin olmadığını ifade etti.

TOSUN: TERÖRİSTLER SIKIŞTI, ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

2017 Yılı için beklediklerini dile getiren Zeki Tosun, Zonguldak için önemli gelişmelerin olacağını ve yeni yılda ülkenin terör belasından kurutulması temennisinde bulundu.

Zeki Tosun, “Terörün bitmesi için Cumhurbaşkanlığımız, Başbakanlığımız ve emniyet müdürlüğümüz var gücüyle çalışıyorlar. Teröristler sıkıştı, bunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

TOSUN: 2017 YILI ZONGULDAK İÇİN HAYIRLI OLACAK

2017 yılında da Zonguldak'ta yatırımların devam edeceğini ifade eden Tosun, “Hastane yeri ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzde ki günlerde bakanlıktan yetkiler gelecek, yer tespiti yapacağız. Ankara ve İstanbul istikametindeki yollar da ve tüneller de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız tünellerimiz var. Bunların takibini Milletvekillerimizle birlikte yapacağız. Filyos Projemiz bir an önce başlayacaktır. Stadyum yapılıyor, TOKİ çalışmaları başlayacaktır '  diyerek 2017 yılının Zonguldak için hayırlı olmasını diledi.

SEMERCİ: BU TOPLANTI OLMASI GEREKEN BİR TOPLANDI

Toplantıya ev sahipliği yapan Devrek Başkanı Mustafa Semerci’de toplantıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Biz bu toplantılarını ikicisini yapıyoruz. Dana önce Ereğli’de ilkini gerçekleştirmiştik. İkinci toplantı il başkanlığımız tarafından belediyemizce yapılması öylendi ve burada 14 belediye başkanımız ile birlikte olacağız. Amaç ne, belediyeler birliği koordinasyon toplantısı. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak, sorunlarımızı dile getirmek, problemlerimizin çözümü noktasında il başkanlığımızla birlikte neler yapabiliriz onları konuşmak. Bu toplantı olması gereken bir toplantı. AK Parti’yi biz Zonguldak’ta temsil eden belediye başkanlarıyız, yerel yönetimlerin sorumlularıyız ve halka en yakın olan kişileriz. Beraber birlikte olmamız gerekiyor, olması gereken şeyde bu esasında. Bu Zonguldak için çabamız. Tabi birey, Devrek olarak, Devrek belediyesi kedi sorunlarını dile getiriyor, yaptıklarını anlatıyor, yapacaklarını anlatıyor. Neticede örnek olan yatırımlarımız diğer ilçelerde de dikkate alınıyor. Beraber birlikte yaptıklarımızı anlatarak onlar da kendilerine göre bizlerde daha doğrusu yatırımlarımızı yönlendiriyoruz. Bu toplantının üçüncüsü bir sonraki ay başka bir yerde yapılacak”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber devrek son dakika haberi zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017