Harun Akın, Zonguldak için ter dökecek

Harun Akın, Zonguldak için ter dökecek
Bu içerik 1013 kez okundu.

Sporculuk  yaşantısını Zonguldak dışındaki kulüplerde sürdüren Milli Atlet Harun Akın, bundan sonra  kendi şehri için mücadele edecek

 

Zonguldak Belediyespor Kulübü,  Milli Atlet Harun Akın’ı bünyesine kattı. Sporculuk yaşantısını Fenerbahçe Spor Kulübü’nde sürdüren Harun Akın, Bundan sonra Zonguldak için yarışacak.

 

 

110 metre  Türkiye şampiyonlukları  olan  Avrupa üçüncülüğü ve Dünya dördüncülüğü gibi önemli dereceleri olan  Akın, Zonguldak Belediyespor’a transfer oldu.

Harun Akın ve Atletizm antrenörü Erol Emral, Zonguldak Belediyespor Kulüp Başkanı  Abdullah Bakır ile bir araya gelerek sözleşme imzaladılar. Milli sporcu Harun Akın, 12 Şubat’ta İstanbul’da yapılacak olan Balkan Şampiyonası’nda ve Temmuz ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda Zonguldak Belediyespor formasıyla başarılar elde etmeye hazırlanıyor.

Zonguldak Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Bakır, futbol branşı dışında 8 branşta daha faaliyet göstererek  gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuklarını belirterek şunları söyledi, “Zonguldaklı kardeşimiz daha 18 yaşında. Harun Akını Zonguldak Belediyespor’a transfer ettik. Bunun amacı gençlerimizin Zonguldak’ı temsil etmesi. Madem ki Zonguldaklı çocuklarımız başarılar elde ediyor artık Zonguldak’ı temsil edip tanıtsınlar. Artık Zonguldaklı olanlar Zonguldak’ın değerlerini sahip çıkmasını istedik. Onun için Harun Akın kardeşimizi Zonguldak Belediyespor’a transfer ederek lisansını çıkarttık. Bundan sonra ki müsabakalarda Türkiye Şampiyonası, Balkan Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonasında Zonguldak Belediyespor’u ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek. Bizde elimizden geleni yaparak ona destek vereceğiz. Antrenörümüz Erol Emral hocamızı da teşekkür ediyoruz. Gençlerimizin buralara gelmesinde büyük emeği var. Bundan sonra ki yıllarda da olsun Zonguldaklı bütün futbolcularımızın 67 numaralı formasını giymesini istiyoruz. Çünkü Zonguldak olarak buna ihtiyacımız var. Önemli olan Zonguldak’ın gençlerine sahip çıkmak. Hedefimiz Zonguldaklı gençlerimizi kahve köşelerinden ve uyuşturucu belasından kurtarmak istiyoruz. Tüm belediyelerin spora katkı vermesini rica ediyoruz.” dedi.

ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri haber son dakika haberi harun akın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017