Giresunlular Derneği tüm şehitlerimiz için mevlit okutacak

Giresunlular Derneği tüm şehitlerimiz için mevlit okutacak
Bu içerik 735 kez okundu.

Zonguldak’ta Giresun il ve ilçeleri Derneği Başkanlığınca tüm şehitlerimiz için mevlit okutulacak.

Giresun İl ve İlçeleri Dernek Başkanı Yusuf Hıdır, yaptığı açıklamada yaşanan terör olaylarını kınadı ve şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, “Şimdi burada bizim ayın 12’sinde yani 12 Ocak Perşembe günü akşamı Zonguldak Ulu Camii’nde mevlit okutacağız. Tüm şehitlerimiz adına okunacak olan tüm Zonguldak halkını davet ediyoruz. İnşallah bizi orada yalnız bırakmazlar” diyerek katılım çağrısında bulundu

Yusuf Hıdır ayrıca “Giresun Göreleliler” olan derneğin ismini 2016 yılında “Giresin İl ve İlçeleri derneği” olarak değiştirdiklerini belirterek, “Bugün yolumuza bu isimle devam etmekteyiz. Tabi ileride daha önemli hedeflerimiz var” diye konuştu.

Giresun İl ve İlçeleri Dernek Başkanı Yusuf Hıdır, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle ülkemizde bu güne kadar ki şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum, Tabiî ki ülkemiz çok kötü şeyler geçirdi 2016’da. Cenab-ı Allah bunları bir daha yaşatmasın. Senenin ilk gününde dahi bu terör laneti bize bir acı daha tattırdı. İnşallah bu acılar son olur. Bir daha Türkiye Cumhuriyeti’mize bunları göstermez. Şimdi burada bizim ayın 12’sinde yani 12 Ocak Perşembe günü akşamı Zonguldak Ulu Camii’nde mevlit okutacağız. Tüm şehitlerimiz adına okunacak olan tüm Zonguldak halkını davet ediyoruz. İnşallah bizi orada yalnız bırakmazlar. Herkes gelir. Akşam namazı ile Yatsı namazı arasında okunacak mevlit. Birada tabi ki söylenecek çok şeyler var ama ne yazık ki içim el vermiyor. Bu terör laneti ülkemizi kaosa çeken dış güçler bizi bozmak istiyorlar. Cenab-ı Allah onlara fırsat vermesin. Şu FETÖ lanetinden bizi inşallah mevlam kurtarır. Türkiye’miz güzel günlere doğru inşallah ilerler gideriz. Derneğimiz burada Giresun İl ve İlçe Derneği olmak üzere yeni bir isim değişikliği yaptık. Daha öncesinde tabi Giresun Göreleler Derneği idik, ilçe derneği idik, 2016 ‘da ise Giresun il ev İlçe derneği olarak ismimizi değiştirdik. Bugün yolumuza bu isimle devam etmekteyiz. Tabi ileride daha önemli hedeflerimiz var. Bu hedeflere doğur inşallah güzel g2ünlerde ilerlemek istiyoruz. Senini ilk gününde bu görevi yapmak istedik. İnşallah başarıyla bu görevi yapan, sağlık ve sıhhatle tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını dilerim.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

giresun zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017