Genel Sekreter'in “özel” işleri !..

Genel Sekreter'in “özel” işleri !..
Bu içerik 5061 kez okundu.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a “zorla” açıklama yaptırdılar.

Bilindiği gibi, Recep Demirtaş bürokrattır, Sayın Vali’nin emrinde çalışan üst düzey bir memurdur.

O yüzden Valilik Makamı’ndan izin almadan kesinlikle açıklama yapmaz.

Kendisi onca hedef tahtasına konulmasına rağmen bugüne değin açıklama yapmamıştı, ta ki, bıçak kemiğe dayanıncaya kadar…

Önceki gün bir açıklama yaptı…

Özetleyelim…

“ Özel işlerin yapılması sözkonusu dahi olamaz. İdaremiz yıllardır İl Genel Meclisimizin aldığı kararları projeleri doğrultusunda adaletli ve doğru bir şekilde gerçekleştirmiştir. Bu durum mülkiye müfettişleri ve Sayıştay denetçileri raporlarında sabittir. İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi ve İl Daimi Encümeni bir bütün olup, Meclis üyelerimizin bu tür talihsiz ve dayanaktan yoksun açıklamalarda bulunması kurumumuza katkı sağlamayacağı gibi, kamuoyu nezdinde yanlış anlaşılmalara ve algıya sebep olacağı da aşikardır”

Demek ki neymiş !..

İl Özel İdaresi öyle “kafasına” göre değil, İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlar doğrultusunda projeleri doğru ve adaletli bir şekilde uyguluyormuş…

Bu durum, mülkiye müfettişleri ve Sayıştay denetçileri tarafından tespit edildiğine göre, İl Genel Meclisi’nin hangi üyeleri “özel işler” yapıldığına ilişkin iddiada bulunuyorsa, bunu ispat etmekle yükümlü durumdadır.

Bunun aksi “iftiraya” girer.

Vebali ağırdır, üstelik yasal sorumluluğu da vardır.

Umarız, sırf Recep Demirtaş’ı yeniden hedef tahtasına koymak için bu tür açıklamalar yapılmamıştır.

Yine umarız ki, bu iddia, İl Genel Meclisi’nin Ak Parti’li üyesi ( İl Genel Meclisi eski Başkanı) İsmail Terzi’den gelmemiştir.

( Not : İl Özel İdaresi’ne istihkak tahsilatı için gelen müteahhitlerle makam odasının kapısı açık olarak görüşen Recep Demirtaş’ı kimlerin, ne için hedef haline getirmek istediği ise halen anlaşılamamıştır.)

(Söz Meclisten İçeri-Erhan Çakmak)

zonguldak haberleri recep demirtaş haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017