PTT’den hac ön kayıt başvurusu yapılabilecek

PTT’den hac ön kayıt başvurusu yapılabilecek
Bu içerik 721 kez okundu.

İlk kez hac başvurusu yapacak vatandaşların Hac ön ödeme kayıt, Hac kesin kayıt ve Umre tahsilat işlemlerini PTT şubelerinden de gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

Zonguldak PTT başmüdürü Mehmet meşeli, İlk kez hac başvurusu yapacak vatandaşların Hac ön ödeme kayıt, Hac kesin kayıt ve Umre tahsilat işlemlerini PTT şubelerinden yapabileceklerini söyledi.

PTT olarak halka daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kurumlarla yaptığı işbirliklerine bir yenisi eklediklerini belirten Mehmet Meşeli, “ PTT, kutsal toprakları ziyaret etmek isteyen hacı adaylarının kayıt ve tahsilat işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için PTT şubelerimizden hizmet vermeye başladık. PTT ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında PTT şubelerinden Hac ön ödeme kayıt, Hac kesin kayıt ve Umre tahsilat işlemleri yapılabilecek. İlk defa 2017 yılında Hac başvurusu yapacak adaylar ön kayıt işlemleri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenmiş 20 Türk Lirası tutarındaki ücreti ödeyecek. Hacı adaylarından bunun dışında herhangi bir ek ücret tahsil edilmeyecek. Hacı adayları,  Zonguldak il genelinde bulunan 12 merkez PKTT şubesinden 6 Ocak 2017 tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirebilecek” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

ptt zonguldak haberleri hac haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017