Bir Tersanespor geleneği

Bir Tersanespor geleneği
Bu içerik 818 kez okundu.

Bu sene 39’uncusu yapılan Hindi ödüllü Okey turnuvasından Murat Özdemir birinci oldu.

 

Zonguldak'ta 39 yıldır düzenlenen okey turnuvasında birinciye "Baba Hindi" hediye edildi. 


İkinci Amatör Küme takımlarından Tersanespor’ a maddi gelir sağlamak amacı ile  39 yıl önce başlatılan Tersanespor Geleneksel Taş Okeyi Hindi Turnuvası'na bu senede katılım yoğun oldu. Katılan 56 kişinin 50'şer lira bağış yaparak katıldığı turnuvanın ilk 3 gününde eleme  müsabakaları yapıldı ve finale kalan 4 kişi belirlendi. Cumartesi  akşam saatlerinde Kilise Restaurant’ta gerçekleştirilen finalde, masanın kenarındaki sehpaya konulan canlı hindi turnuvaya renk kattı. Yaklaşık 1 saat süren oyun sonunda 51 yaşındaki Murat Özdemir 1'inci, 50 yaşındaki Ayhan Hotan 2'nci, 51 yaşındaki Ali Ekşi 3'üncü ve 41 yaşındaki Ender Yavuzdoğan ise 4'üncü oldu.

Turnuvanın finaline  davet eden Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, dereceye girenlerin ödüllerini taktim etti.

Birinci olan Murat Özdemir kendisine verilen canlı hindiyi Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir'in elinden aldı. Dereceye giren diğer 3 yarışmacıya ise kesilmiş hindi hediye edildi. Turnuvanın  şampiyonu olan Murat Özdemir ikinci kez katıldığı turnuvanın ilkinde pek başarılı olamadığını, ikinci katılışında ise birinci olarak  canlı hindi kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Önemli olanın geleneğin sürmesi ve spora katkı olduğunu ifade eden Özdemir," Şampiyon olduğum için çok mutluyum . Tersanespor Kulübünün düzenlemiş olduğu 9’inci geleneksel Hindi turnuvasını başarı ile  tamamlamış bulunduk.İnşallah seneye tekrar katılacağız. Ben ikinci kez katıldım. Daha önce ilk turda elenmiştim. Şimdi birinci oldum. Çok mutluyum." dedi.

39 YILLIK GELENEK

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise turnuvanın 39 yıldır sürdüğünü bilmenin heyecan verici olduğunu ifade ederek şöyle konuştu  "39 yıl deyince şaşırmamak elde değil. Ben son 3 yıldır aralarına katılıyorum. Çok güzel bir organizasyon. Müsabaka anlamında değerlendirme yapıyoruz. 39-40 yıldır birlik-beraberlik içinde devam eden bu turnuva çok anlamlı hale geldi. Ben bu anlamda Tersanespor yönetenini kutluyorum. Bu artık bir gelenek haline gelmiş. Spor camiası adına birleştirici, kaynaştırıcı bir gelenek olmuş. Beraberinde bunu getirmiş. Bu anlamda da tebrik ediyorum. Seneye inşallah 40’ıncı  turnuvayı hep birlikte yapacağız"

KULÜBÜ  YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Tersanespor yönetim kurulu üyesi ve eski Başkanı İsmail  Hasdemir, Kulübe katkı amaçlı yaptıkları turnuvanın   anlamının her senede daha değerli hale geldiğini belirterek “ Tüm Kulüplerimizi bu turnuvaya bekliyoruz.Bu bir  centilmenlik, dostluk, spora katkı turnuvası. Ben katılan herkese teşekkür ediyorum. Dereceye girenleri kutluyorum. Bizi kırmayarak ödül törenimize katılan Belediye Başkanımız Muharrem Akdemir’e ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Küskünler turnuvasında ise  Fatih Suiçmez birinci,  Selçuk Hasdemir ikinci, Erman Çelik üçüncü , İsmail Hasdemir dördüncü oldu. Küskünlerde birinci olan Fatih Suiçmez’e canlı hindi,  hediye edildi.

HABER: ERCAN AYGÜN

tersanespor hindi turnuvası zonguldak haberleri haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017