ESNAFA İŞSİZLİK MAAŞI GELİYOR

ESNAFA İŞSİZLİK MAAŞI GELİYOR
Bu içerik 775 kez okundu.

 

 

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, esnafa işsizlik maaşı geleceği müjdesini verdi.

Coşkun, ayrıca Zonguldak’ta 96 kişiye verilecek olan KOSGEB kredisine ek olarak 37 kişilik yedek liste hazırlandığını söyledi.

YENİ YILIN İLK AYI İÇERİSİNDE ESNAFA MÜJDE VERECEĞİZ

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, esnafa işsizlik maaşı geleceği müjdesini verdi.

Muharrem Coşkun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu konuda Sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in aşağı yukarı 2 yıldan beri bir çalışmaları var. Bitme aşamasına geldi. Gerek Maliye Bakanımızın, gerek Sosyal Güvenlik Bakanımızın, aynı zamanda Gümrük ve Ticaret Bakanımızın üçlü bir koordinesi var ve olgunlaştırdık. Hangi şartlarda, kimlerin nasıl alacağı konusundaki çalışmalar yapılıyor. Yılbaşından sonraki aşamada da net bir sonuç ortaya çıkacak. 

Esnaf ve sanatkarlarımıza bu konuda yeni yılın ilk haftalarında hayırlı bir haber vereceğiz. Ben şimdiden katkısı olan, emeği olan, destekleyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KOSGEB KREDİSİNİ ALACAK OLAN 96 KİŞİYE EK OLARAK, YEDEK 37 KİŞİLİK LİSTE DAHA HAZIRLANDI

Muharrem Coşkun, ayrıca KOSGEB kredi ödemeleriyle ilgili bilgiler vererek şunları söyledi:

“KOSGEB’te genelde ülke genelinde sıkıntı oldu, şöyle bir sıkıntı oldu. 250 bin müracaat oldu. 15 bin kişi alabildi. 15 bin’den Zonguldak’a da 96 kişi düştü. İlimizde 2832 kişi müracaat oldu. Bunun 96 kişisi bu krediden yararlanabilecek. Tabii, devlet, KOSGEB bu paranın sadece faizini veriyor. Ana parayı banka ödüyor. Banka hangi şartlarda 50 bin lirayı ödüyorsa, o şartları arayacak. KOSGEB’ten çıkıp da bankadan bu parayı alamayacak arkadaşlarımız da olabilir. Bunun için de 32 tane yedek liste belirlendi. Yani bankalardan ola ki sıkıntısı, problemi olup da bankadan bu krediyi alamaması durumunda ise, bu 32 kişilik liste devreye girecek. Ayriyeten bir de bakanlığımızın Alo 130 numaralı bir telefon hattı var. KOSGEB kredisi çıkıp bankadan problemleri olup eğer kendilerine göre problem olmadığı halde banka problem çıkartıyor ise Alo 130 hattına müracaat ederek sıkıntı ve problemlerini anlatabilirler. Burada da kendilerine yardımcı olunacak”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017