Zonguldak'ta 1 yıl böyle geçti... İşte 2016 Yılının Panoraması...

Zonguldak'ta 1 yıl böyle geçti... İşte 2016 Yılının Panoraması...
Bu içerik 818 kez okundu.

2016 yılını acısıyla, tatlısıyla geride bırakıyoruz.

2017 yılından ise bir önceki yıla göre daha güzel şeyler bekliyoruz. Zonguldak'ta da birçok güzel haberin yanı sıra üzücü olaylarla karşılaştık. Zonguldak'ın 2016 yılının panoraması şöyle:

31 ARALIK 2015

 Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, TTK Kozlu Müessesinde ocağa girdiler, madencilerle bir araya geldiler.

6 OCAK 2016

Vali Ali Kaban ve Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak’ın önemli simgelerinden biri olması beklenen OTOZON projesini tanıttı.

18 OCAK 2016

2013 yılından itibaren Kent Konseyi tarafından gündeme getirilen Zonguldak-Kozlu arası sahil yolunda raylı sistem oluşturulmasına ilişkin proje, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin’in olumlu açıklamalarının ardından kamuoyunda heyecanla karşılandı.

23 OCAK 2016

Zonguldak'ta, madencilik tarihinin anlatılmasının yanı sıra kömür üretiminde yıllar önce kullanılan araç ve gereçlerin sergileneceği Maden Müzesin de sona gelindi.

26 OCAK 2016

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin 2 yıl süren teknik takibi sonunda gerçekleştirilen “Sahte Sağlık Raporu” operasyonunda 3’ü doktor, 4’ü hastane görevlisi olmak üzere toplam 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

27 OCAK 2016

CHP Zonguldak İl Başkanlığı'nın 35'inci Olağan Genel Kurulu gergin anlara sahne oldu. Gerçekleştirilen kongrede Tarık Coşkun, Nurettin Yolcu ve Ahmet Altun başkanlık için yarışırken, Avukat Deniz Dilaver bağımsız olarak yarışa dahil olmak istedi ancak kabul görmedi. Yarışı kazanan isim Ahmet Altun oldu.

28 OCAK 2016

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetimi Ankara'da AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ile CHP Zonguldak milletvekilleri Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş ile bir araya geldi.GMİS yönetimi ilk kez beşi bir yerde yaptı.Toplantıda TTK, rödövans işletmeleri ve Zonguldak sorunları masaya yatırıldı.

01 ŞUBAT 2016

Vali Ali Kaban, Teleferik Projesi’nin Zonguldak'ta yapılabileceğini, Zonguldak Belediyesi ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’na düşen görevi yerine getirmesini beklediğini söyledi.

02 ŞUBAT 2016

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Maden Şehitleri Anıtı’nın Üzülmez bölgesinde çalışmaları tamamlanmak üzere olan Maden Müzesi’nin olduğu bölgeye taşınacağını söyledi.

05 ŞUBAT 2016

AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, lauvar alanına yeni bir cami yapılabileceği önerisinde bulundu.

05 ŞUBAT 2016

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na Zonguldak limanlarının gelişmesi ile ilgili hazırladıkları dosyayı teslim etti.

08 ŞUBAT 2016

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı askeri hastanede şehit olan Zonguldaklı Uzman Çavuş Göksal Cin'in, Sur'da yazdığı son mektubu yürekleri dağladı.

13 ŞUBAT 2016

Şehitler Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, şehitlerin anısını yaşatmak adına yapılan çalışmaları değerlendirdi, şehit cenazelerinin merkez de yapılmasını ve herkesin katılımının daha rahat sağlanabileceğini söyledi.

17 ŞUBAT 2016

Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal,ikinci Amasra olma yolunda büyük adımlar attıklarını ve hizmet alabilmek için Bartın’a bağlanmak istediğini açıklamıştı.

24 ŞUBAT 2016

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda memur olarak görev yapan 22 yaşındaki Necla Sağlam, evinde boğazı kesilmiş halde bulundu. Cezaevinde olan katil zanlısı su tesisatçısının ise mahkemesi sürüyor.

9 MART 2016

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, olağanüstü kongre isteyen bazı üyelerin parti disiplinine uymadıkları, parti içinde kaos ve kargaşa yarattıkları gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edileceklerini açıkladı.

11 MART 2016

Vali Ali Kaban, beraberinde İl Emniyet Müdürü Osman Ak ile birlikte 69 Ambarlarında incelemelerde bulundu.

12 MART 2016

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis üyesi Salih Alemdar, MHP’nin olağanüstü kurultayının yapılması adına imza topladığı gerekçesi ile partiden ihracının istenmesinin ardından görüşlerini paylaştı. Merkez de yaklaşık 200’e yakın imza topladıklarını belirten Alemdar, %80 MHP’li üyelerin olağanüstü kurultay istediğini söyledi.

15 MART 2016

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP’li ve MHP’li bazı Belediye Başkanlarının kendi partilerine katılacağını açıkladı.

16 MART 2016

Karabük-Gökçebey-Zonguldak kesiminde yolcu taşımacılığına yeniden başlandı. Sefere AK Parti’li vekillerin yanı sıra Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş’in katılması ise merak uyandırdı.

30 MART 2016

Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Cavit Zülfikar, yaklaşık 1 yıl öncede istifa ettiği partisine “Pişmanım” diyerek geri döndü.

 

 

21 NİSAN 2016

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma Belediyesi tarafından hizmete alınan atık su arıtma tesisi, SEKA lokali, balerin heykeli, dönüşüm tesisi, pazaryeri 3. Etap ve belediye hizmet binası tesislerinin toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdi.

27 NİSAN 2016

Avrupa Birliği fonları ve Türkiye’nin katkılarıyla yapımı tamamlanan Zonguldak-Karabük ve Irmak demiryolu hattının açılışı için Karabük’e ardından da Zonguldak’a gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye’nin AB’ye üye olmadan yaptığı ilk önemli proje olduğunu ve Atatürk’ün demiryolları konusundaki başlattığı seferberlikten sonraki en büyük çalışmayı AK Parti iktidarı döneminde hayata geçirdiklerini söyledi.Tren yolculuğu sırasında Zonguldak halkına müjde de veren Bakan Yıldırım, Filyos Liman İhalesi’nin tamamlandığını ve yakın zamanda kazma vurulacağını açıkladı.

4 MAYIS 2016

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Ortaklar köyündeki karakola bağlı Hapust Tepe üs bölgesine saldıran PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Komando Ayhan Erdoğan, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin kardeşi Reyhan Erdoğan, "Hakkari bizi bitirdin" diye ağıtlar yaktı.
 

18 MAYIS 2016

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak Şehir Stadı ve Tribün İnşaat projesinin 2016 yatırım programına alınarak onaylandığını belirtti.

 

10 HAZİRAN 2016

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kdz. Ereğli ve Çaydeğirmeni’nde TOKİ tarafından emeklilere yönelik yapılacak konut için proje çalışmalarının tamamlandığını ve 13-30 Haziran 2016 tarihlerinde başvuruların alınacağını açıkladı.

13 TEMMUZ 2016

Bugüne değin üzerinde yoğun tartışmalar yapılan, taraftarların ve sporseverlerin umutla beklediği kapalı tribün ihalesi Bakanlık onayından geçti. Gençlik ve Spor Bakanlığı stadyum için ihaleye çıktı, ihale tarihi 10 Ağustos olarak belirlendi.

15 TEMMUZ 2016

Rize Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden,Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Hüsnü Hakan Yağız, görevine başladı. 

15 TEMMUZ 2016

15 Temmuz'da yapılan darbe girişimine milli irade tokadı atıldı. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sokağa çıkın çağrısının ardından günlerdir demokrasi nöbeti tutarak FETÖ'cülere ağır darbe vurdu.

19 TEMMUZ 2016

Zonguldak Garnizon ve Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, sıkıyönetim komutanları listesinde olduğu iddiasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

21 TEMMUZ 2016

15 Temmuz Darbe Girişimin ardından ülke genelinde Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik operasyonlar başlatıldı. Ülke genelinde olduğu gibi Zonguldak'ta aralarında Karadeniz Bölge Komutanı, Hakim,Savcı,Polis,Emniyet Amirleri, sağlıkçılar, bürokratlar, akademisyenler, askerler, memurları bulunduğu çok sayıda kişi tutuklandı.

22 TEMMUZ 2016

Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanan olağanüstü hal kararıyla ilgili Başbakanlık tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda, 115 ret oyuna karşı 346 oyla kabul edildi. Teşekkür konuşması yapan Başbakan Binali Yıldırım: "Bugün alınan karar ile devlet millete değil kendisine OHAL ilan etmiştir" dedi.

2 AĞUSTOS 2016

15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminde tankın önüne yatarak durdurmaya çalışan Metin Doğan, Zonguldaklılarla Madenci Anıtı önünde demokrasi nöbetinde buluştu.

3 AĞUSTOS 2016

15 Temmuz'da darbe teşebbüsünün ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ankara'da  gözaltına alınan eski İl Emniyet Müdürü sözde sıkıyönetim Valisi Metin Seyfi Sazak, sorgusu için getirildiği Zonguldak'ta tutuklanarak cezaevine gönderildi. Öte yandan,Sazak'ın yaverleri özel kalem müdürü Sadettin Tosbatlıoğlu ve Asayiş Şube Müdürü Savaş Topaloğlu tutuklandı.

9 AĞUSTOS 2016

Yenikapı'da tarihin en büyük mitingi yapıldı. İstanbul Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne yaklaşık 5 milyon vatandaş katıldı. Bu sayının rekor düzeyde katılım olduğu bildirildi.

17 AĞUSTOS 2016

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişiminin seyrini değiştiren  Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in adı Zonguldak Valisi Ali Kaban'ın talimatıyla toplantı salonunda yaşatıldı. Kahraman astsubayımızın adı ayrıca Jandarma Komutanlığı hizmet binasında Valilikçe yaptırılan mescide, Aile Hekimliği ve Aile Sağlığı Merkezlerine verildi.

18 AĞUSTOS 2016

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, yazılı açıklamasında, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında etkin pişmanlık yasasının uygulanacağını açıkladı.

24 AĞUSTOS 2016

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu,

Zonguldak Gazeteciler Cemiyetinin TOKİ Basın Sitesi yapılması hakkındaki ön başvurusunun TOKİ tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

29 AĞUSTOS 2016

Hakkari’de PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu 2 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Bu kez şehit ateşi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Keçeci ailesinin ocağını yaktı. Henüz 23 yaşında ve üç kardeşten biri olan abisi gibi asker olan Piyade uzman onbaşı Kerim Keçeci'nin ailesine acı haber verildi. Şehidin Ramazan Bayramı’nda köye geldiği ve bütün köyden helallik aldığı ortaya çıktı.

31 AĞUSTOS 2016

TOKİ ve TTK’nın ortaklaşa yürüttüğü Üzülmez TOKİ projesinin 1. Etap yapım ihalesi 31 Ağustos 2016 günü yapıldı.

1 EYLÜL 2016

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir,  Zonguldak’ta TTK’dan kiraladıkları maden sahalarında rödevans karşılığı kömür üretimi gerçekleştiren firmaların yöneticileri ile Vali Ali Kaban’ı ziyaret ederek 300 megavat gücünde santral kurmak istediklerini, bunun için yeterli bilgi ve deneyime sahip olduklarını vurgulayarak desteklerinin devamını talep etti, Özel sektör maden işletmeleri arasında imza altına alınan protokol metninin bir örneğini  verdi.

2 EYLÜL 2016

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, eleştirilere de yanıt verdi. Mecliste yaşanılan tartışmaları doğru bulmadığını herkesin üslubuna dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Akdemir, CHP İl Başkanı Ahmet Altun'un yağmurun ardından oluşan selin nedenini başkana sordum, araba logar kapağına park etmiş ondan kaynaklanmış yanıtı aldım, bunu araştıracağım açıklamasına ise ateş püskürdü.

19 EYLÜL 2016

2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci okullarına kavuşmanın mutluğunu yaşadı. Bazı öğrencilerde ilk kez okulla tanışmanın heyecanını yaşadı. Elbette bu mutluluk öğrenciler kadar velilerde de vardı. Öğrencilerin ilk dersi ise "15 Temmuz demokrasi zaferi" oldu.

21 EYLÜL 2016

Kent merkezinde aniden bastıran şiddetli yağış nedeniyle hayatı felç etti. Yağış kısa sürede etkisini arttırırken araçlar yollarda mahsur kaldı. Kent merkezinde bulunan bir iş merkezini su bastı, ürünlerini kurtarmak için dükkanlarına gelen esnaflar iş yerindeki malzemeleri boşalttılar. Esnaflar belediye başkanı muharrem akdemire saldırdı.

30 EYLÜL 2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'un şehitleri ve gazileri anmak üzere tatil edileceğini söyledi.

1 EKİM 2016

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Hakkı Arslan, boşanma davası açtığı eşi H.A.’nın kendisini silahla yaralaması sonrası geçirdiği ameliyatın ardından beyin ölümü gerçekleşti.

12 EKİM 2016

Filyos Liman ihalesinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma tarafından Çaycuma İlçesi Sazköy mevkiinde şantiye kurma çalışmalarına başladı.
 

13 EKİM 2016

Zonguldak’ta Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında okullarda “hizmetli” olarak talep edilen 261 kişilik kontenjana 4 bin 476 kişi başvurdu.

13 EKİM 2016

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü tarafından basında çıkan Polisevi hizmet binasına bedelsiz doğalgaz bağlantısının yapılmasının talep edildiği şeklindeki haberlere açıklık getirildi. Açıklamada,"Yüklenici doğalgaz firması tarafından, Zonguldak genelinde aynı anda ve birden fazla noktada, ne zaman biteceği belli olmayan ucu açık takvim aralığında, trafik ve kamu güvenliği tedbirlerinden yoksun şekilde değişik tarihlerde kazı işlemleri yapılmaktadır. Kapuz caddesi üzerinde yapılması istenilen kazı çalışmasına haklı nedenlerle tarafımızdan izin verilmemesi, kurumumuz aleyhinde geliştirilmeye çalışılan algı operasyonunun kaynağını oluşturmuştur" denildi.

25 EKİM 2016

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, bazı basın yayın organında çıkan haberlere açıklık getirdi. Seçim öncesi içkili mekanları ilçe dışına çıkaracağının sözünü verdiğini ve yerine getirdiğini halkında memnunluk duyduğunu vurgulayan Öztürk: “Kanun dışı birşey varsa devletimiz burada adalet yerine gelir. Yazılanlar gerçeği yansıtmıyor. Bu işleri yapmakta biraz yürek ister" dedi.

27 EKİM 2016

CHP'li Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Noter kanalı ile partisinden istifa ettiğini açıkladı.Güneş ile birlikte 1 meclis üyesi de istifa etti.

27 EKİM 2016

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti hükümetleri döneminde 2002 yılından bugüne Zonguldak’ a Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 815 milyon TL yatırım yapıldığını açıkladı.

 

27 EKİM 2016

İçişleri Bakanlığı'nın kararnamesiyle 59 ilin emniyet müdürlerinin görev yeri değişti. Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, Adana Emniyet Müdürlüğü’ne atanırken, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı A. Metin Turanlı, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

29 EKİM 2016

CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş'in CHP'den istifasını değerlendirdi. CHP'de görev yaparken AK Partililerle fotoğraf vermesini etik bulmadığını da vurgulayan Milletvekili Demirtaş: “1 buçuk yıldır Milletvekiliyim Zerrin Güneş bir kere bile ziyaretime gelmedi. Bunun sinyallerini veriyordu etikte bulmuyorum. 93 yıllık partinin değerini anlayamayanların partimizde yeri yoktur" dedi:

29 EKİM 2016

Yeni çıkan Kararname ile Adana’ya tayini çıkan Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak, veda mesajı yayımladı. Ak mesajında şu görüşlere yer verdi: “Adana Emniyet Müdürlüğü görevine atanmam nedeniyle Zonguldak ilinden ayrılmaktayım.
Görev yaptığım iki yılı aşkın süre boyunca bizlere olan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Valimiz başta olmak üzere ilimizin tüm protokol üyelerine, kurum müdürlerine, siyasi parti yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarına, tüm basın mensuplarına ve değerli Zonguldak halkına teşekkürü bir borç bilir; saygılar sunarım."

 

29 EKİM 2016

Zonguldak'a Atanan Yeni Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı görevine başladı.

31 EKİM 2016

Kdz. Ereğli ilçesi Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen gecede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’a bazı muhtarlar tepki gösterdi, üzerine yürüdü.Bunun üzerine milletvekili Demirtaş, okuma yazma bilmeyen bir anne ve ilkokul mezunu bir babanın oğlu olduğunu belirterek, yaşantısının büyük çoğunluğunun köyde geçtiğini dile getirdi.

1 KASIM 2016

 

FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklanan eski emniyet müdürü, sözde sıkı yönetim valisi olacağını düşünen Metin Seyfi Sazak'ın fotoğrafı emniyet müdürlüğü binasındaki panodan kaldırıldı. Sazak'tan geriye boş bir çerçeve kaldı.

 

7 KASIM 2016

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve diğer siyasi parti liderleri Çevre ve Şehircilik Bakanının Zonguldak ziyaretine davet edilmedikleri için sitemde bulundular.

17 KASIM 2016

Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 1. Kömür Çalıştayı’na katılan Demir, Bakan Berat Albayrak'ın yerli kömüre verdiği önemi bir kez daha gündeme getirdi. Yerel basında belediye meclis toplantılarına katılmadığından dolayı meclis üyeliğinden düşürülecek eleştirilerine de yanıt veren Demir: “Her iki kurumda görev yapıyor olmak TSO ile belediyenin işbirliğini daha da geliştirir. Sayın Akdemir, belediyede görev yapıyor olmamdan memnun olduğunu söyledi. Burada başkanlık görevine geldiğimde beni ilk ziyaret eden güzel işler yapalım diyen sayın Muharrem Akdemir'dir. Tek muhatabım belediye başkanıdır" dedi.

21 KASIM 2016

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Çaycuma  İlçesi Filyos Endüstri Bölgesi ve liman inşaat alanında incelemelerde bulunmasının ardından Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri ile bir araya gelerek Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir'den kentin sorunlarına ilişkin birifing aldı. Demir, Bakan Özlü'ye, mevcut teşvik sisteminin Zonguldak'a yarar sağlamadığını, BAKAP projesi ile Fİlyos Vadisi Projesi’nin entegrasyonu sağlanması ve bölgenin kalkınma üssü haline getirilmesi gerektiğini, Zonguldak’ta da Kobi Vadisi kurulması gerektiğini,Devrek ve Gökçebey İlçelerinde Organize Sanayi Bölgelerinin bulunmadığını anlattı.

9 ARALIK 2016

Başbakan Yardımcılığı’na ait atama kararı yayımlandı. 8 il müftüsü başka görevlere atanmak üzere görevden alınırken, 31 il müftüsünün ataması gerçekleştirildi. Ordu İl Müftülüğüne Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk atanırken, Zonguldak İl Müftülüğüne ise Rüstem Can atandı.

9 ARALIK 2016

Başbakan Binali Yıldırım, bir dizi ziyaret ve temel atma törenleri için 5 bakanla Zonguldak'a geldi. Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Bakanı Ahmet Arslan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Belediye Başkanları, partililer de törene katıldı.Filyos Vadi Projesi’nin önemine değinen Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin 3. büyük limanının açılışının yapılacağını ifade etti

9 ARALIK 2016

Başbakan Binali Yıldırım, Zonguldak ziyaretinde MHP İl Başkanlığını ziyaret ederek bir ilk gerçekleşti. Ayan, Başbakana Zonguldak'ın sıkıntılarını anlattı.

9 ARALIK 2016

Başbakan Binali Yıldırım, 5 bakan, milletvekilleri ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile birlikte GMİS Yönetimini ziyaret ederek TTK ve Zonguldak’ın sorunlarını dinledi, işçi talebi ile ilgileneceğini söyledi. Yıldırım, madenciler tarafından sloganlarla karşılandı.

9 ARALIK 2016

CHP'den istifa eden Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş'in AK Parti rozetini Başbakan Binali Yıldırım taktı.

13 ARALIK 2016

İstanbul'daki hain patlamanın ardından Zonguldak'a da şehit ateşi düştü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu ve 26 yaşındaki 1 yıllık polis memuru Hasan Bilgin'in acı haberi yüreğimizi yaktı.

20 ARALIK 2016

Kayseri’deki bombalı terör saldırısında şehit olan jandarma komando er 20 yaşındaki Kenan Döngel’in cenazesi baba evi Zonguldak’ta düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketi Sinop’ta son yolculuğuna uğurlandı. Acılı anne Şehime Döngel, “O gün seni rüyamda gördüm oğlum. Mavişim. Acını o an ben de hissettim” diyerek uzun süre gözyaşı döktü. Naaşın başında duran askerlerde gözyaşlarını tutamadı.

29 ARALIK 2016

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, basın toplantısı yaparak 2016'yı değerlendirdi, eleştirilere yanıt verdi. Görevini en iyi şekilde yapıp ayrılacağını vurgulayan Akdemir, son günlerde kamuoyunda mal varlığına ilişkin yapılan eleştirilere de açıklık getirdi.

 

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017