Halep’e yardım toplanıldı, dekont müftüye teslim ettiler

Halep’e yardım toplanıldı, dekont müftüye teslim ettiler
Bu içerik 1497 kez okundu.

Halep için Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde toplanan 7 bin 405 lira, Diyanetin yardım hesabına yatırıldı. Dekont ise Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Zekeriyya Uçar tarafından İl Müftüsü Mürsel Öztürk’e takdim edildi.

 

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği’nin Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kozlu Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen temsilcilerince toplanan 7.405 lira Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen, Halep’teki mazlumlar ve mağdurlar için “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan kampanya için açılan hesaba yatırıldı. Zonguldak ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriyya Uçar ve öğrenciler Zonguldak İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ü makamında ziyaret ederek dekontu kendisine teslim ettiler.

Müftü Mürsel Öztürk duyarlılıkları nedeniyle konuklarına teşekkür etti.

Zonguldak ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriyya Uçar yaptığı açıklamada şöyle dedi.

“İnsanlık olarak tarihin en büyük acılarından birisine, tarifi imkansız üzüntülere şahit oluyoruz. Bölgemizde süren güç, iktidar, hırs ve menfaat kavgası çığırından çıkmış görünüyor. Bir adım ötemizdeki topraklar feryat, kan ve gözyaşına doydu. Türkiye ve Rusya’nın çabalarıyla varılan ateşkes antlaşması hemen uygulanmalı ve derhal kalıcı adımlar atılarak akan kan ve gözyaşına son verilmelidir.Bu savaş insanlığın ezildiği ve yok edildiği bir savaştır

Bu savaş sadece insanların fiziki bedenlerinin ortadan kaldırıldığı değil, insanlık onurunun da ortadan kaldırıldığı bir savaştır. Bu savaşla defaatle kimyasal silahların kullanıldığı, kullanılan kimyasal silahlara karşı uluslararası camianın sessiz kaldığı, bombaları kullananların ve bu bombaları kullananlara karşı seyirci kalanların insanlıktan sınıfta kaldıkları bir savaştır. Müslümanların kanı akıtıldığında uluslararası camianın maalesef kılı kıpırdamıyor.

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği’nin Zonguldak Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zonguldak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kozlu Şehit Yusuf Yelkenci Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen temsilcileri Halep’de yaşanan olaylara dikkat çekmek için okullarımızdaki öğrencilerimize hemen yanı başımızda bir insanlık trajedisinin yaşandığını, Halep'te bir medeniyetin yok edildiğini, şehirlerin haritadan silindiğini, Halep’in karanlığa gömüldüğünü anlattılar.

Yüzyıllar boyu sancağımızın dalgalandığı Halep’te dünyanın gözü önünde ciddi bir katliamın olduğunu, her gün çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden yüzlerce insan bombalarla can verdiğini, masum çocukların bedenlerinin bombalarla parçalandığını, şayet kurtulurlarsa açlık ve susuzluğun büyük raddeye ulaşması sonucu açlıktan can verdiklerini açıkladılar.

Yiyecek, içecek, giyecek ve ilaca ihtiyaç olduğunu, zalimler zaferler devşirirken, mazlumların tel örgüler önünde beklediğini, müslümanların bütün bu olanlar karşısında sadece yutkunup buğz etmekle, kahretmekle, ağlayıp, sızlanmakla yetinmemesi gerektiğini, hakkı ve hakikati söylemeye, sulha ve insafa davet etmeye mütemadiyen devam etmesi gerektiğini söylediler.

Her daim mazlumun sesi, mağdurun ümidi, yıllardır Suriyeli komşularına kucak açan, mülteciye sığınak, muhacire ensar olan, fedakar, necip ve cömert milletimizin biricik evlatları değerli öğrencilerimiz buradaki olaylara duyarsız kalmadılar.

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” buyuran Peygamberimiz (s.a.v)’i kendilerine rehber edinen kardeşlerimiz derneğimizin öğrenci temsilcisi önderliğinde harçlıklarından biriktirdikleri paraları bir araya getirdiler.

Toplanan 7.405 lira Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde gerçekleştirilen, Halep’teki mazlumlar ve mağdurlar için “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan kampanya için açılan hesaba yatırılmıştır.

Yatırılan paraların dekontları İl Müftüsü Sayın Mürsel Öztürk’e teslim edilmiştir. Zonguldak Merkez ve ilçelerimizdeki tüm İmam Hatip Okullarımız aynı yolla Halep’e yardım yapmışlardır.

Öğrenci kardeşlerimiz topladıkları paralarla Halepli kardeşlerine bir dilim ekmek ve bir bardak su göndermenin yanında dediler ki:

“Biz Türk halkı Türk gençleri ve Osmanlı’nın  torunları olarak, her zaman yanınızdayız ve sonuna kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz…”

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği olarak emeği geçen derneğimizin öğretmen ve öğrenci temsilcilerine, okullarımızın öğrencilerine öğretmenlerine ve idarecilerine en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri önder haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017