Özbakır Sözünü Tuttu!.. Dev Proje Gerçekleşiyor!.. İşte Belgesi!..

Özbakır Sözünü Tuttu!.. Dev Proje Gerçekleşiyor!.. İşte Belgesi!..
Bu içerik 20239 kez okundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Vapur Kütüphane projesinin hayata geçmesinin kesinleştiğini açıkladı.

Vapur Kütüphanede Ücretsiz hizmet verileceğinin altını çizen Özbakır: “Zonguldaklı vatandaşlarımıza karada bir “Vapur Kütüphane” kurmayı planlıyoruz. Bir “Kültür Gemisi”, Türkiye'de hatta Dünya'da bir ilk olacak. Zonguldak için kültürel bir zenginlik olacak bu proje, Zonguldak'ı Dünya standartlarına taşıyacak. Sosyo-kültürel yapıyı güçlendirmek, bireyler arası sosyal aktivite ortamını oluşturmak, insanların vakitlerini faydalı ve bilinçli bir şekilde değerlendirmesini sağlamak, Zonguldak'ımızın okuma oranını yükseltmek amacıyla hazırlanan Vapur Kütüphane, geleceğe bırakılacak önemli bir mirası temsil edecek.

Sosyal devlet yapısı içerisinde ücretsiz olarak bilgi sağlayan en önemli yapı taşlarından biri olacak Vapur Kütüphane, okul kültüründen sonra oluşan en önemli bilgi ve takas merkezi özelliğini taşımakta.

Vapur Kütüphane, bilgi sunan bir ortam olmasının yanında sosyal yaşamı da zenginleştiren bir yapıya sahip. Çay ve kahvemiz hep olacak, yanında simit bile var, martılar da tanırsa vapuru, çok keyifli olacak yolculuğumuz. İstediğimiz kitabı ödünç alacağız. Binlerce kitaba farklı bir ortamda ulaşabileceğiz. İnternetten istediğimiz gibi yararlanabileceğiz. Süreli yayınların onlarca çeşidini bir arada görebileceğiz. Zonguldak için yeni bir buluşma ve sohbet noktası olacak gerçek bir gemide rahatça dolaşıp, vapur nostaljisi yaşayarak huzurlu bir ortamda kitaplarla buluşacağız” dedi.

İŞTE VAPUR KÜTÜPHANE PROJESİNİN KESİNLEŞTİĞİNİN BELGESİ

zonguldak haberleri haber son dakika haberi vapur kütüphane hüseyin özbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017