Küçükali KOSGEB kredilerini eleştirdi: “96 muteber kişi açıklansın”

Küçükali KOSGEB kredilerini eleştirdi:  “96 muteber kişi açıklansın”
Bu içerik 690 kez okundu.

Şükür Küçükali KOSGEB kredilerini eleştirdi

“96 muteber kişi açıklansın”

Zonguldak Bakkallar Odası eski Başkanı Şükür Küçükali, Zonguldak’ta 96 kişiye verilen faizsiz ve bir yılı ödemesiz KOSGEB kredilerinin kimlere verildiğinin açıklanmasını istedi.

Sözkonusu kredilerden gerçekten zor durumda olan esnaf ve sanatkarların yararlanamadığı belirten Küçükali, “ Bizler, yani esnaflığın, sanatkarlığın yükünü, çilesini çeken insanlar bu kredilerden faydalanamadık. Oysa bunun için bize başvurular yaptırıldı. Saatlerce evrak işlemleri için kuyruklarda bekledik, esnaf başına yaklaşık 500 TL civarında masrafımız oldu. Madem kredi alamayacaktık, bu eziyeti neden çektik?

KOSGEB kredisi için Zonguldak’ta yaklaşık 8 bin başvuru yapıldığını vurgulayan Küçükali, 96 kişiye KOSGEB kredisi verildiğini belirterek, “ Şimdi biz merak ediyoruz. Bu 96 muteber kişi kimdir? Tüm esnafımız bunu merak ediyor. Bu kişilere KOSGEB kredileri hangi kriterlere göre verilmiştir. Bizler gibi ömrü esnaf ve sanatkarlıkla geçmiş olanlara hangi kriterlere göre verilmemiştir? Merak ediyoruz. 96 muteber kişi açıklansın, kamuoyu da öğrenmiş olsun” şeklinde konuştu.

(HABER: GÖKSEL ÇOLAK)

Şükür Küçükali zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017