“USULSÜZLÜK YOK”

“USULSÜZLÜK YOK”
Bu içerik 1059 kez okundu.

KOSGEB’den Hamdi Ayan’a cevap:

“USULSÜZLÜK YOK”

 

KOSGEB desteğinde usulsüzlük olduğunu iddia eden MHP il Başkanı Hamdi Ayan’a KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş cevap verdi.

KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş Kredilerde usulsüzlük olmadığını belirlenen kriterler kapsamında Zonguldak’ta 96 Kobi’ye 50.000 TL faizsiz kredi desteğinde bulunulduğunu belirterek “usulsüzlük yoktur” dedi. KOSGEB İl Müdür Güven Akteş şunları ifade etti.

Çok yoğun bir kredi sürecimiz geçti. 10 gün boyunca arkadaşlarımızla geceli gündüzlü mesai saati dışında da çalıştık. Tüm herkese beyannamelerini alıp evraklarını işleme almak için yoğun bir mesai harcadık. Tüm kobilerimizin bu krediye başvuru yapmalarını sağlamış olduk. 2832 tane kobimiz başvuru yapabildi. Bunlardan 96 tanesine kredi desteği verebilir durumdayız. Biz isterdik ki daha fazla kredi desteği sağlayabilelim. Ancak devletimizin bize verdiği imkanlar doğrultusunda ancak bu kadarını verebildik. Önümüzdeki günlerde. önümüzdeki sene bu kredinin arttırılmasına yönelik çalışmalarımız var. KOSGEB olarak kendi bütçemizden de kredi için ödenek tahsis edeceğiz.

BELİRLENE 96 KİŞİ KREDİ İZİN BAŞVURU AŞAMASINDALAR

Güven Aktaş, “Belirlenen 96 kişi şu anda hepsi kredisini aldılar mı?”  sorusunu, “Şu anda başvuru aşamasındalar. Bankalara gidip başvurularını yapıyorlar” şeklinde cevapladı.

HAMDİ AYAN’IN USULSÜZLKÜ İDTDİASINA CEVAP VERDİ: USULSÜZLÜK YOK

“MHP İl Baştanı Hamdi Ayan’ın kredi dağıtımında usulsüzlükler var. 1 kişiyle 3 kredi verildi, ihtiyacı olana kredi verilmedi, siyasi ayrımcılık yapıldı” şeklinde ki açıklamasını değerlendiren KOSGEB Müdürü Güven Aktaş, “Kredi ödemelerinde usulsüzlük kesinlikle olmadı. Biz zaten bu işin işlem yapan tarafındayız. Beyannamelerini alan, tüm kobilerimizin kredilerini onaylayan taraftayız. Bizim her hangi bir kredi değerlendirme sürecinde bir etkimiz ve yetkimiz yok. Genel merkezimiz, başkanımız bu kredilerin verilmesinden sorumludur. Bu süreçte adil ve şeffaf bir süreç yürütülmüş bir süreçtir. Bir elektronik sistemimiz var onun üzerinden tanımlanan değerlendirme kriterlerine göre krediler verilmiştir. Bunların yüzde 93’ü mikro ölçekli işletmelere verilmiştir, yani 1 ile 10 kişi arasında eleman çalıştıran işletmelerdir. Yüzde 93’ü daha küçük daha fazla paraya ihtiyacı olan, ekonomik sıkıntısı olan işletmelere verilmiştir.

Usulsüzlük iddiası tamamen asılsız ve doğru değildir”

(HABER-ERCAN DEMİR)

kosgeb son dakika haberi mhp hamdi ayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017