KOSGEB desteğinde usulsüzlük var!!!

KOSGEB desteğinde usulsüzlük var!!!
Bu içerik 1046 kez okundu.

Hamdi Ayan’dan KOSGEB Müdürü’ne gönderme

KOSGEB desteğinde usulsüzlük var

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hamdi Ayan, basın toplantısı düzenleyerek KOSGEB'in 50 bin liralık kredi desteğinde, usulsüzlükler olduğuna dair iddialarda bulundu ve il müdürünün konuya ilişkin açıklama yapmasını istedi.

Ayan ayrıca: “Özel sektör marifetiyle ihale alan arkadaşlarımız sadece AK Parti değil diğer partilerinde olduğunu unutmasınlar.  İhtiyacı olan garibanlarımıza kucak açsınlar" dedi.

 

KOSGEP faizsiz kredi ödemelerine ilişkin ayrımcılık yapıldığını belirten MHP İl başkanı Hamdi Ayan, 2 Neden bu krediler adrese dayalı verildi” diyerek KOSGEB Müdürünün kendisine cevap vermesini istedi.

Bürokratlara devletin bürokratı olması çağrısında bunan MHP İl Başkanı Hamdi Ayan şunları söyledi: “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Zonguldak'ın bütün sorunları ile ilgili bu zamana kadar olumlu muhalefet anlayışımızı devam ettirdik. Tabii ki bu muhalefeti yaparken de Zonguldak'ımızın önü açılsın maksatlı yaptığımızın da herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Şimdi geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz KOSGEB aracılığıyla 50 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlandı vatandaşlarımıza, esnafımıza veya Ticaret adamlarımıza. Bununla ilgili Ben KOSGEB İl Müdürüne şu soruları sormayı ve kendisinden de bizzat cevap almayı bekliyorum. Bu krediler dağıtılırken istenilen kriterler neydi, bu kredileri krediler dağıtılmadan önce Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekillerinin bir baskısı oldu mu, siyasi bir tarafı olmayan esnaflarımızın sahibi burada kimdir. Bu arkadaşlarımıza bu krediler neden çıkmadı. Neden bu krediler adrese dayalı verildi. Eğer il Müdürümüz bu konu bizi aşıyor KOSGEB Daire Başkanlığı'ndan ödendi diyorsa da Bunun da bir açıklamasını yapsın biz kendisine o zaman bu soruları sormuyoruz. Fakat bizim edindiğimiz bilgilere göre Zonguldak KOGEB İl Müdürlüğü’nün bu işe taraf olduğunu biliyoruz. Eğer burada bir yanlışımız varsa KOSGEB il Müdürünün düzeltmesini istiyorum. Çünkü bir kişiye 3 kredinin çıktığı, çok ihtiyacı olan insanlara da bu kredinin verilmediğini ve çıkmadığını duyuyoruz.”

MAHKEME KARARINA RAĞMEN MÜDÜRLER NEDEN GÖREVE DÖNDÜRÜLMÜYOR

Ayan: “İkinci sorunumuz yıllarca öğretmenlik görevi yaparak müdürü olmuş arkadaşlarımızın siyasi vesilelerle görevden alındığını biliyoruz. Bu arkadaşlarımız mahkeme yoluna başvurarak mahkemeleri kazandığını biliyoruz. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletiyse ki öyledir,  bu arkadaşlarımız kazanılmış olan bu mahkemelerden sonra neden müdürler görevlerine iade edilmiyor? Burada Milli Eğitim Müdürümüze soruyoruz” dedi.

BÜROKRATLAR KENDİNE GELSİN

Ayan: “İkincisi buradan bürokratlarımıza sesleniyoruz. Bürokratlar bu devleti yönetmekle görevli arkadaşlarımızdır. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin siyasi figüranları değillerdir. Böyle bir biad şekli olmaz. Yani bürokrat olarak atanmışsanız ve sizi devlet oraya teslim etmiş. Devleti yönetiyorsunuz anlamına gelir hiç arkadaşlarımız kusura bakmasın. Bu konuyla alakalı ne demek istediğimizi önümüzdeki günler içerisinde izlediğimiz gelişmelere göre de açıklamayı düşünüyorum. Arkadaşlarımız devletin bürokratı olduğunu unutmasınlar. Bu siyasetin böyle gitmeyeceğini de unutmasınlar. Yarın siyaset şekillendiğinde hesap sorma zamanı o zaman bize mi gelecek. Bizim sadece söylediğinizi şu. Biz Milliyet Hareket olarak bir torpil veya bir yandaşlık beklemiyoruz. Sadece ve sadece Temsilde Adalet istiyoruz. Zonguldak için söylüyorum bunları. Dolayısıyla arkadaşlarımız biraz kendine gelsinler. Bürokrat arkadaşlarımız biraz kendine gelsinler. Müdürlerimiz daire başkanlarımız genel müdürlerimiz.”

İHTİYAÇ SAHİBİ GARİBANLARA SAHİP ÇIKILSIN

Ayan: “Bir de şunu söylemek istiyorum ki özel sektör marifetiyle Zonguldak'tan ihale alan iş adamları. Bunlar biliyorsunuz güvenlik, Yemek, temizlik ihalesi gibi ihale alan arkadaşlarımızlar. Helali hoş olsun bir şey demiyoruz. Ama sadece Zonguldak'ta Adalet ve Kalkınma Partisi değil diğer siyasi partilerin olduğunu da unutmasınlar ve burada ihtiyacı olan gariban vatandaşlarımıza da arasınlar. Kendilerine de tatlı bir şekilde söylüyoruz ki bu siyaset bugün AKP iktidarındadır. Yarın bir erken Seçim olduğunda siyasi irade değiştiğinde de bu şartların kendileri açısından değişeceğini hem bu arkadaşlarımız unutmasınlar teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

hamdi ayan zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017