Tribün inşaatı yükseliyor (FOTO GALERİ)

Tribün inşaatı yükseliyor (FOTO GALERİ)
Bu içerik 3406 kez okundu.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumuna kapalı tribün yapım  işi hızla devam ediyor.

10 Ağustos’ta yapılan ihale sonrasında 17  Ekim tarihinde  sözleşme imzalandı. 21 Ekim tahinde  yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı ve  Kasım ayında  çalışmalar başladı.

Temel  kazı çalışmalarının ardından ısı yalıtımı yapılıp, temiz ve atık su tesisatı düşenmiş ve temel için  demir bağlantılar yapılmıştı. Bu arada yol tarafında yıkılan duvar yeniden yapılmıştı.

Tribün inşaatında  temel atma ve temel beton döken işi dün itibarı ile  tamamlandı.

2 kattı olarak yapılacak olan tribünlerin üstü çelik   malzeme ile  kapatılacak.

Temelin atılması ve kolanların dikilmesinin  ardından inşaat hızla yükletecek.

 İşin bitme süresinin 750 gün olduğu, havaların  iyi gitmesi  durumunda  daha  erken tamamlanacağını belirten  İnşaat Mühendisi ve Kontrol Şefi Mehmet Lostar, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi;” İhale sonuçlanıp yer tesliminin yapılmasının ardından yaklaşık 2 aylık zaman içinde çok şükür temeli attık.Eski tribünlerin yıkımı sırasında  kalan molozları kaldırarak işe başladık. Ardından misafir takım tribünlerinin bir kısmını yıktık. Mevcut zeminden bir-buçuk metre  derine inerek temel kazısını yaptık. Gerekli tesisatı  çekildi,ısı yalıtımı malzemesi serildi. demir aksam bağlanıp temel betonu  atıldı. Bu arada  Fener tarafına giden yolun duvarı çömüştü. Duvarı sağlam şekilde  yeniden yaptık. İnşaatın  yükseleceği kolan demirlerini diktik. Tribün iki katlı olacak. İnşaatın yapıldığı alanda  yer sıkıntısı olduğu için iş makinelerimiz ve beton mikserleri rahat çalışamıyor. Buda biraz çalışmaları aksatıyor. Kolanlar arasında bağlantıyı yapıp kalıbı  çekmeye başlayacağız. Tribün iki katlı olacak. Yol tarafından giriş kapıları bırakılacak. Üstü ise çelik konstrüksiyon ile kapatılacak. Havalar iyi gittiği,  yağmur, kar yağmadığı sürece çalışmalar hızlı bir şekilde  devam edecek. Yaklaşık 2 ay sonra tribünler kaba  şekilde az çok belirmeye başlatılacak. Karşıdan bakınca tribün olduğu anlaşılacak. İnşallah önümüzdeki sezon öncesi  tribün inşaatı  tamamlanacak” şeklinde konuştu.

HABER: ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri kemal köksal stadyumu zonguldakspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017