Özbakır Halk ile, Esnaf İle Bir Arada...

Özbakır Halk ile, Esnaf İle Bir Arada...
Bu içerik 4257 kez okundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili ve MKYK Üyesi Hüseyin ÖZBAKIR, Zonguldak Üzülmez Yeni Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren, Altınbaş Otomotiv'de Zonguldak AK Parti İl Başkanı Zeki TOSUN, sanayi esnafları olan; İşadamı Ömer KAZANCI, Algida Bölge Sorumlusu  Ergun ÖZDEMİR, Ekşioğlu Müdürü Özer KEFELİ, Benchkhsar Bölge Müdürü  Onur ATALAY, Esnaf ve Sanayiciler Kooperatif Başkanı Ercan ŞEHRİ, Wolksvagen Audi Dizel Servisi Sefa ÇELİK, Renault Özel Servisi Canan GİRGİN, Tofaş Özel Servisi  Yakup DEMİREL, TOKİ Zonguldak Proje Müdürü  Murat İŞÇİ, Fiat Özel Servisi Hayrettin  USLUBAŞ, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Ömer Selim ALAN,  Çebi Grup CEO'su Yasin HAMZAÇEBİ  ve birçok esnafın katılımı ile birlikte esnafın dertlerini ve sorunlarını dinleyerek esnaf ve işadamları ile hasbihalde bulundu.


Bilindiği üzere bir süre önce Zonguldak Milletvekili Hüseyin ÖZBAKIR’ın esnaflarla beraber sanayi sitesini ziyaretlerinde yemek yemesi ve hasbihal etmesi Pusula İsimli Gazetenin köşe yazarlarından Ali Rıza TIĞ tarafından köşesine taşınarak Esnaf halkı ile Milletvekilinin yemek yemesi küçük görülmeye çalışılmıştı. Köşe yazarı Ali Rıza Tığ o köşesindeki ifadelerinde:
''Zonguldak’ın sevilen simalarından biri olan Yılmaz Altuntaş, Karaelmas Sanayi Sitesi’ndeki işyerinde kuru fasulye pişirir, dostlarını çağırırdı. 
Kuru fasulye partilerinin müdavimlerinden biri de, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı döneminden itibaren AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’dı. 
Kuru fasulye yenir, tavla oynanırdı.
Bir süre önce, bir danışman, ''Kurtlu kuru fasulye pişirip iş takip ediyor'' deyince, Yılmaz Usta, kuru fasulye pişirme işini bıraktı. 
Çok üzgün, çok kırgın ve çok dertli…'' görüşlerine yer vermişti.

Milletvekili Özbakır,  yemekten sonra yaptığı değerlendirmede:

''Biz işimize bakacağız, onlar konuşur biz yaparız. Partide tüm kardeşlerimizle beraber bir arada dayanışma içerisinde yolumuza devam edeceğiz.

Esnafımızla da bundan öncesinde yaptığımız gibi, bundan sonra da sürekli olarak iç içe olacağız, dertlerini dinleyeceğiz. Onlarla beraber sohbet etmekten ve dertlerini yerinde dinlemekten çok büyük  bir keyif alıyorum... Herkesin malumu olduğu üzere FETÖ'nün kalkıştığı hain 15 Temmuz Darbe girişimi ile yaşananlardan en çok zarar gören maalesef esnafımız olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız sürekli olarak bankaların uyguladıkları faizlerin çok yüksek olduğundan ve piyasaların bundan olumsuz etkilendiğinden bahsederek düğmeye basmışlardır. Hatta Cumhurbaşkanımız son dönemdeki açıklamalarıyla bu faiz oranlarıyla ekonominin büyümesinin sürdürülemeyeceğini ve bir an önce düşürülmesi gerektiğini defalarca vurgulamıştır.

Adalet ve Kalkınma Partisi olarak, son dönemde piyasalarda yaşanan ve esnafın da olumsuz etkilendiği nakit sıkışıklığını gidermek için düğmeye bastık. Esnafın acil ihtiyaçlarını gidermesi ve nakit akışını sağlayabilmesi için KOSGEB tarafından KOBİ'ler tarafından kullanılacak ilk yılı ödemesiz 3 yıl vadeli 50 Bin TL Faizsiz Kredi başvurularını başlattık. Küçük esnafımızın sorunlarını da en kısa zamanda çözeceğiz. Halkımız bize güvenmeye devam etsin " diyerek ziyaretini bitirdi.

ak parti hüseyin özbakır üzülmez sanayi haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017