2016 yılı çalışmaların meyvesini 2017’de alacağız

2016 yılı çalışmaların meyvesini 2017’de alacağız
Bu içerik 672 kez okundu.

2016 yılı çalışmaların meyvesini 2017’de alacağız

Zeki Tosun 2016 yılını değerlendirdi

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 2016 yılını değerlendirdi Zonguldak AK Parti Teşkilatı bakımdan başarılı bir yıl olduğunu dileyerek, gündeme dair merak edilen gündeme dair soruları yanıtladı. Tosun, 2016 yılı AK Parti Zonguldak’a önemli çalışmalar yapmıştır. Bakanlarımız Zonguldak’ı ziyaret ettiler, Zonguldak için önemli bir kabzanımdır dedi. Tosun ayrıca, Terörü lanetledi.

AK Parti Danışma Kurulu toplantısında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç un Zonguldak için büyük şehir açıklamasına tepki gösteren muhalefet parti temsilcilerini değerlendiren Tosun, “Yılmaz Tunç bölge Milletvekilimizdir bunu söylemeye hakkı vardır” dedi.

İl Genel Meclisi’nde AK Parti gurubunun kendi içinde güvensizlik duyması sıkıntılarını da değerlendiren Tosun, “2017 yatırım programını AK Parti gurubumuz yapıyor, çatışma değildir kendi görüşlerini söyleme özgürlükleri kullanıyorlar ve çatlak ses yoktur” dedi.

Acılık Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Yaman'ın “Ceketimi koysam Belediye Başkanı ve milletvekili seçilirim, yeter ki teşkilatım arkamda olsun” söylemlerinden dolayı Yaman'ın medeni cesaretini tebrik etti. AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun gazetecilerin sorularını şu şekilde yanıtladı:

 

100 YILLIK PROJENİNİ TEMELİ ATILDI

2016 yılını değerlendiren AK parti İl başkanı zeki tosun, şunları söyledi:

“2016 yılının son günlerine yaklaştık. 2016 yılı AK Parti il teşkilatları için dolu dolu bir yıl oldu. Teşkilatlar bakımından hep yoğun çalıştık. Ankara’da olsun, Zonguldak’ta olsun ilçelerimizde olsun, vekillerimizle beraber, teşkilatlarımızla beraber çalışmalarımızı yaptık. Bu çalışmalarımızın b.aşında tabi teşkilatlarımızın devamlı yapmış olduğumuz çalışmalarımız var, toplantılarımız var. Bunları düzenli bir şekilde yaptık. Her ay Ankara il Başkanları toplantısına katılarak Zonguldak’ın sorunları konusunda Ankara’da bakamlara, bakan yardımcılarına bunları iletmeye gayret gösterdik. Bu arada bakanlarımızı, Başbakanlarımızı ilimizde ağırladık. Biliyorsunuz 100 yıllık proje olan İkinci Abdulhamit Han’ın projesi olan Filyos Projesi için Sayın Başbakanımız beraberinde 5 bakan ile birlikte ilimize gelerek temel atma törenini yaptı, onları da ağırladık geçtiğimiz günlerde. Bunu dışında biz vekillerimizle beraber Zonguldak’ın beli başlı konularında ki sorunlar için bakanlıklara devamlı telaş halinde olduk ve görüşmeler yaptık. Bazılarında yom kat etik bazılarında önümüzdeki günlerde meyvesini almaya başlayacağız. Yollarımız tünellerimizle ilgili yaptığımız görüşmeler netice verdi ve hızlı bir şekilde çalışma devam ediyor.

 

HASTANE KONUSUNDA BAKANLIKTAN YETKİLİLER GELİYOR

Hastane konusunda bakanlıktan yetkililerin geleceğini ve hastane yerini belirleneceğini belirten Zeki Tosun, “Bizim şimdi şu anda en önemli meselemiz hastane projesi. Onunla ilgili önümüzdeki günlerde büyük bir ihtimale bakanlıktan yetkililer gelecek. Onlarla beraber bir inceleme yapacağız., çünkü bakanımızdan Başbakanımızın geldiği günde söz aldık siz bakın dedi, yeri bulun, orası mı olacak başka yer mi olacak kararınızı verin süratli bir şekilde ben hastane inşaatını başlatacağın söyledi.Şimdi onun peşindeyiz” dedi.

 

REFERANDUMU HALKIMIANLATACAĞIZ

Referandum çalışması konusunda değerlendirmelerde bulunan Zeki Tosun, “Bu arada referandum ile ilgili çalışmalarımız yapıyoruz. Şu anda Anayasa değişikliği konusunda mecliste komisyon çalışıyor ve mecliste kabul edildikten sonra bizde çalışmalara başlayacağız. Sahalarda vekillerimizle beraber bunarı anlatacağız vatandaşlarımıza” dedi.

 

RÖDEVANSÇILAR OLARAK TABİR ETİĞİMİZ ÖZEL OCAKÇILARIN FARKLARDAN DOLAYI GELEN MALİYET ARTIŞLARI BU YILBAŞI İTİBARİYLE MAHSUP EDİLMEYE BAŞLANACAK.

Rödevansçıların hakları konusunda önemi değerlendirmelerde bulunan Zeki tosun şunları söyledi:

“Baştan da dediğim gibi 3 vekilimizde Zonguldak’ın sorunları ile ilgili vatandaşların dertleri ile ilgili bu 1 yılık zamanda hepside elinden gelen gayreti göstermişlerdir. Bizlerde gösterdik ve çalışıyoruz da. Bunu en son örneği geçen hafta rödevansçılar olarak tabir ettiğimiz özel ocakçıların farklardan dolayı gelen maliyet artışları bu yılbaşı itibariyle mahsup edilmeye başlanacak. Ve bunların dışında bu kanun çıktıktan sonra diğer ocakların daha sora açılacak ocaklar için, onlara da bu haklardan verilecek. O da iyi bir haberdir Zonguldak bölgesi için. Çünkü bu şekilde 5-6 tane ocağımız var. Kandilli’de HEMA var, Gelik’te var 3-4 tane ocak. Bunlarda bu haklardan yararlanacak. Yani kısacası Zonguldak’ımız 2016 yılı dolu dolu geçirmiştir ve inşallah ta 2017’de bunların meyvelerini daha fazla alacağız.”

 

2017’DE SAYIN BAKANIMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ BU TERÖR BELALISINDAN KURTULACAĞIMIZ BİR YIL OLUR. ÇÜNKÜ TERÖRÜ ÇÖZERSEK TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE HİÇ KİMSE DURAMAZ

Tabi ülkenin içinde bulunduğu terör olayları var ve bunlar her gün bizim canımızı yakıyor. İlimizden de şehitler geldi. Biz onlara bir kez daha Allah rahmet eylesin diliyoruz, Yakınlarına sabırlar diliyoruz. Ama hükümetimiz, devletimiz bu işin sonuna kadar gidecek. Karala bir şekilde güvenlik güçlerimiz ve İç İşleri bakanlığımız bu konu üzerine sık bir şekilde çalışıyorlar. Çünkü bir Ankara’da yaptığımız görüşmelerde doğu’daki il başkanları ile yaptığımız görüşmelerde bunların artık halktan hiçbir destek alamadıklarını, kendileri bize söylüyorlar Bunla da güzel haberlerdir ve inşallah ta 2017’de Sayın bakanımızın dam dediği gibi bu terör belalısından kurtulacağımız bir yıl olur. Çünkü terörü çözersek Türkiye’nin önünde hiç kimse duramaz. Güçlü bir ülke her zaman için dünyaya da böyle güçlü bir Türkiye lazım. Bizde bu şekilde Türkiye’nin gücünü tüm dünyaya göstermiş olacağız. Biliyorsunuz Suriye’deki olaylardan dolayı Halep’ten bir sürü vatandaşımız Suriyeli kardeşlerimize zulüm yapıldı tüm dünyanın gözleri önünde 4 yılda beri süren bir zulüm vardı. Bunu da Sayın Cumhurbaşkanımızın tüm gayret ve çalışmalarıyla oradaki insanları tahliye ederek, yaralıları Türkiye’ye aldık, onları tedavi ediyoruz, Silahlı kuvvetlerimiz orada operasyonları yapıyor. Bu operasyonlar ilk başta oradaki Suriyeli kardeşlerimiz in güvenliği için ve bizim güvenliğimiz için. Bunu da inşallah yakın zamanda sağlamış olacağız. Bunları üstesinde gelecek çok güçlü bir hükümetimiz var başımızda. Kurucu genel başkanımız ev Cumhurbaşkanımız var. Onların gece gündüz uyumadan ve yorulmadan bu şekilde çalışmaları biz burada ne kadar çalışsak, bizim çalışmamız onların yanında çok az kalır ama bizde tüm teşkilatlarımız tüm gayretiyle çalışıyoruz.

 

YILMAZ TUNÇ BU BÖLGENİN MİLLETVEKİLİ SÖYLEYEBİLİR TABİKİ

Zeki Tosun, “AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Zonguldak Büyükşehir olmalı yönündeki açıklamasına muhalefet partisinden tepkiler geldi. Zonguldak milletvekili Dururken bunu Bartın milletvekili niye açıkladı diye. Akabinde MHP Ankara milletvekili Erkan Haberal geldi. Hafta sonu Zonguldak’a, oda bazı eleştirilirde bulurdu. TTK’yı halettiler mi, hastaneyi yaptılar mı, yolarımızı yaptılar mı diye büyükşehir oluyor Zonguldak. Zonguldak’tan ayrılmak isteyen büyük bir ilçesi var dedi. Tepki gösterdi. Buna ne diyorsunuz” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Hayır Bartın milletvekili o Sonuçta Bartın Milletvekili dediğimizde Bartın da Zonguldak’tan ayrılan kardeş ilimiz. Bartın milletvekili de Zonguldak’ın insanı. Sayın Yılmaz Tunç, yerel yönetimler toplantımız ve eğitim seminerimiz vardı, ona gelmişti. Biz rica ettik, orada geldi bir konuşma yaptı. Bu konuşmadan böyle bir şey çıkartmanın bir anlamı yok. Muhalefette hangi milletvekili böyle bir şey söyledi bilmiyorum ama yanlış bir şey yok. Sayın vekilimiz böyle bir şey söylemiştir. Benim bildiğim zaten net te bir şey de yok. Zonguldak büyükşehir olacaksa niye olmasın şeklinde destek vermiştir. Orada açıklama değil orada bir sohbet havasında bunu söylemiştir. Bunu alıp da bu şekilde konuşmanın bence hiç bir manası yok. Sonuçta o bu bölgenin milletvekili. Yani onu söyleyen muhalefet partililer veya milletvekilleri bu bölgenin vekili mi, yani bu kim söylemiş. Ankara milletvekili bunu söylüyor da o da bu bölgenin milletvekili olara söyleyebilir ve hakkı var. Ama bu yapılacaksa tabi bunu zaten milletvekilleri yapmayacak, bunu zaten Ankara yapacak, hükümetimiz yapacak. Ona göre bir çalışma varsa yapılır. Belki kendi duyduğu bir şey vardır,  onu da açıklamak zorunda kaldı.

 

ZONGULDAK ŞU ANDA O NÜFUS SAYISINA GÖRE TÜRKİYE’DE BÜYÜKŞEHİR OLACAK İLLERİN BAŞINDA GELİYOR

Zeki Tosun, “Şu anki haliyle Zonguldak Büyükşehir olmak için kapasiteye sahip mi?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Olur tabi ki neden olmasın. Nüfusumuz 600 binlerin üzerinde. Şu anda o nüfus sayısına göre Türkiye’de Büyükşehir olacak illerin başında geliyor Zonguldak. Bunun örnekleri de var başka illerde. Bu Zonguldak için faydalı olacaksa yapılmasında fayda var”

 

İL GENEL MECLİSİ AK PARTİ GURUBUNDA ÇATMAK SES YOK

“İl Genel Meclisinde 2017 yılı yatırım programı görüşüldü. Rıfkı Gültekin’in ve İsmail terzi’nin İdareye güvenmiyorum sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz” sözlerine değerlendiren İl Başkanı Zeki Tosun, “2017 yılının bütçesini yapan o bahsettiğiniz arkadaşlarınız. Bütçeyi yapan da kendileri, bütçeyi yapılması gereken işleri takip edecek olan da onlardır. Bizim guruptan çatlak ses filan çıkmıyor. Gurup toplantılarımızı yapıyoruz. Orada ne karar alırsak o kararlarımızı o şekilde İl Genel Meclisinde uyguluyoruz. Çatlak ses yok, ses de çıkmıyor. Arkadaşımız normal fikrini söylemiştir. O kadar da olacak. Bunda bir şey yok. Sonuçta bütçeyi yapan kedileridir ve o bütçenin uygulanması konusunda onlar takipçisi olacaktır.

 

MEHMET YAMAN: MEDENİ CESARETİNİ GÖSTEREREK BİR BEYANATA BULUNMUŞ
Mehmet Yaman’ın Kanal Z’de katıldığı canlı yayınlana programda  ”AK Parti il başkanım benim arkamda olsun, ben ceketimi koyar yine seçilirim. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklindeki soruya şu şekilde cevap verdi:

 “Zeki Tosun benim arkamda dedi mi bilemiyorum ama sonuçta Mehmet Yaman AK Parti’nin yönetim kurulu üyesidir. Sanayi Sitesinin de başkanı. Her vatandaşımızın belediye başkanlığına aday olma hakkı vardır. O medeni bir cesaret gösterip bu şekilde bir beyanatta bulunmuştur. Ha 2019 senesi gelir ona göre bakılır, AK Parti il teşkilatı olarak biz burada kalırsak kime destek vereceğimiz beli olur” dedi.

 

KONUŞMAK İÇİN ÇOK ERKEN..

“Yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Sizin düşündüğümüz bir aday vardı” şeklinde ki soruya Zeki Tosun şu şekilde cevap verdi:

“Seçimler 2019’da yapılacak. Ta çok zaman var, şimdiden konuşmak erken

 

BAKANLARIMIZ YENİ YILA MADENDE GİRMEK İSTERLERSE KENDİLERİNİ SEVE SEVE AĞIRLARIZ

Zeki Tosun,”Geçtiğimiz yılbaşında bakanlar geldi. Bu senede yılbaşında bakan gelecek mi?” sorusunu şu şekilde yanıtladı:

“Vallaha bize gelen bir bilgi şu ana kadar yok. Tabi bunlar biliyorsunuz son anda genelde bakan ziyaret programları son anda belli olur. Bakanlarımız yılbaşını ocakta karşılamak isterlerse memnu kalırız ve kendilerini güzel bir şekilde ağırlarız. Geçen sene ki bakanlarımız Süleyman soylu ve berat bey ikisi birlikte gelmişlerdi. Bugünlerde da aralarsa biz kendilerin ocakta madende ağırlamaktan memnu kalırız”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zonguldak haberleri zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017