ULUPINAR: MEHMET AKİF’ İ MİNNETLE ANIYORUZ…

ULUPINAR: MEHMET AKİF’ İ MİNNETLE ANIYORUZ…
Bu içerik 301 kez okundu.

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Mehmet Akif Ersoy’ un ölümünün 80. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Ulupınar mesajında;

“ Bütün Müslümanların bir bayrak altında toplanmasını arzu eden, İstiklal Marşımızın yazarı gerçek bir vatanperver olan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ u minnet ve şükranla anıyorum.

Mehmet Akif Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarındaki destanları ile milletimizin bağımsızlık inancını ortaya koyarak İstiklal mücadelesini ateşleyen olmuştur.

Sadece milletin birliğini ve beraberliğini isteyen, kendisinin zor durumda olduğu anda bile İstiklal Marşı için verilen ödülü kabul etmeyip, kimsesiz çocuklara, kadınlara, hayır vakfına ve şehit ailelerine bağışlayan Mehmet Akif’ i, hedeflerini ve vatan aşkını yeni nesillerimize iyi aktarmalıyız.

İstiklal Marşı’ nda Akif’ in mısralarındaki ‘Hakkıdır Hür Yaşamış Bayrağımın Hürriyet, Hakkıdır Hak’ ka Tapan Milletimin İstiklal’ düsturu ile FETÖ’ ye, bölücü teröre, küresel sorunlara karşı toprağın vatan olabilmesi, milletin ve devletin devamlılığı için bir olmalı, birlik olmalı içteki ve dıştaki hainlere hiçbir şekilde fırsat vermemeliyiz.

Bir kez daha İstiklal Marşımızın yazarı, vatan aşığı Mehmet Akif Ersoy’ u minnetle, hürmetle anıyor, kendisine ve aziz şehitlerimize Allah’ tan rahmet diliyor, saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

ak parti özcan ulupınar mehmet akf ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017