Olağanüstü Toplandılar!..

Olağanüstü Toplandılar!..
Bu içerik 605 kez okundu.

İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı

Olağanüstü toplanan İl Genel Meclisinde gergin anlar yaşandı

AK Parti’li üyelerin güvensizliği

 

İl Genel Meclisi 2016 yılının son günlerinde olağanüstü toplanarak 2017 yılının yatırım programını görüştü.

İl Genel Meclisi üyeleri alınan kararların yerine getirilmesini, hizmetlerin tamamlanmasını istedi. Bazı AK Parti’li İl Genel Meclisi üyeleri de artık özel idareye güvenmediklerini, adaletin olmadığı yerde kantarın olmayacağını söyledi.

Gündemin üçüncü maddesine ilişkin söz alan AK Parti’li İl Genel Meclis Üyesi Rıfkı Güntekin, yatırım programına alınan kararların uygulanmayacağını düşündüğünü ve idareye güvenemediğini söyledi. Güntekin: “Artık adaletin olmadığı yerde kantar olmaz. Geçmiş dönemlerde de yatırım programında olmayan özle işler yapıldı. Özel mülklerin yolları yapıldı, yatırımlar başka yerlere kaydırıldı. Biz sadece karar almayla mı yetineceğiz? Oylamada çekimser oy kullanacağım" dedi.

Yapılan yatırımların denetim altında olmasını istediklerini ifade eden CHP İl Genel Meclis Üyesi Nebahattin Yılmaz'da: “Kısıtlı imkanlarla program hazırlandı. Taşeron ve müteahhitlere bu işi bırakmamalıyız. Bu milletin vergileri ile toplanan paralar çarçur edilmemelidir. Çalışan arkadaşlarımız işlerinin başında olup takip etmeleri gerekiyor. Eğer ki zamanları yoksa halkın vergilerinden kesildiği para boşa gitmemesi için bana söylesinler ben boş zamanımda dururum" dedi.

2017 Yılı Yatırım Programı’nın hayırlı olmasını dileyen İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Kareveli’de: “Bizim zamanımız asfalt konusunda bölgede sınırlı. KÖYDES ödeneklerinin Ocak ve Şubat aylarında ödenmesi taleplerimizi Başbakanımıza ilettik. Programlanmasını vaktinde yapacağız" dedi.

“2017 YILININ TOPLAM 14 MİLYON 427 BİN LİRALIK BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ”

Zonguldak İl Genel Meclisi olağanüstü toplandı.

İl Genel Meclisi'nin 2017 yılı yatırım ile ilgili olarak plan ve bütçe ile köylere yönelik hizmetler komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı yapılan yoklamanı ardından başlandı. Ardından bir önceki oturumunu zaptı sabıkı okunarak onaylandı.

Sonrasında ise il özel idarenin 2017 yılı yatırım programı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 20 ve 23 sayılı raporları görüşüldü.

2017 yılı için su ve kanal hizmetleri için 2 milyon 647 bin lira ile yol ve ulaşım hizmetleri için 11 milyon 780 bin lira olmak üzere toplam 14 milyon 427 bin liralık 20127 yılı yatırım programının 30 sayfadan oluşan raporu tek tek maddeler halinde okundu.

GÜLTEKİN: ÇEKİMSER OY KULANACAĞIM

AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Rıfkı Gültekin söz alarak yatırım programının uygulamasını yapacak olan İl Özel İdaresi’ne güvenmediğini belirterek. Rapora çekimsel oy kullanacağını söyledi.

TERZİ, ‘ÖZEL İDARE PROGRAMA HARFİYEN UYSUN VE GECİKTİRMESİN’

Ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Terzi’de yatırım programını hayırlı olmasını diledi. Terzi ayrıca İl Özel İdareye programlara harfiyen uyması gerektiği uyarısında bulundu.

ZAMAN: ‘AK PARTİ KENDİ KENDİNE MUHALEFET YAPIYOR BİZE GEREK YOK GALİBA’

CHP İl Genel Meclisi Üyesi Nebahattin Yılmaz ise, “Yapılan harcamaların denetim altında olmasını istiyorum” dedi.

CHP Grup sözcüsü Fikret Zaman’da, Rıfkı Esengün’e atfen, “AK Parti sıralarına dönerek “Siz kendi içinizde birbirinize muhalefet ediyorsunuz. Bizlere pek sıra gelmiyor” dedi ve yatırım programının hayırlı olmasını diledi.

MÜDÜRLER, PROGRAMI TAM OLARAK UYGULAYACAĞIZ GÜVENCESİ VERDİLER

Toplantıda sırasıyla Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdür Hasan Çöğendez, Plan ve Proje Müdürü Mustafa Kalaycı ve Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Necdet Koç yatırım programının uygulanacağını belirttiler.

KOKULU ESENGÜN’E CEVAP VERDİ: ŞÜPHEN OLMASIN

İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokullu’da Rıfkı Gültekin’e ‘Özel İdareye güvenmiyorum’ sözlerine karşılık olarak, “Programın uygulanacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

ZAMAN’A CEVABI KARAVELİ VERDİ

Gündem dışı söz alan CHP Grup Sözcüsü Fikret zaman, 20126 yılı olarak kötü bir yıl geçirdiklerini belirti ve AK parti hizmetlerini eleştirdi. Zaman Zonguldak’a her ay bir bakan geldi ama hiçbir şey olmadı” eleştirisine İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Başbakanımız Filyos Projesinin temelini attı. Başbakanımız ayrıca Zonguldak’a 3 milyon lira ek ödenek gönderdi” diyerek cevap verdi.

Yeni yılın ilk toplantısı 2 Ocak 2017 tarihinde yapılacak.

(HABER-ERCAN DEMİR)

il genel meclisi zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017