Advert
Advert

CHP, İSMET İNÖNÜ’YÜ ANDI

CHP, İSMET İNÖNÜ’YÜ ANDI
Bu içerik 758 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Başkanlığı tarafından 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün vefatını 43.yıldönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi.

İsmet İnönü Anıtı önünde düzenlenen törende CHP İl Başkanı Ahmet Altun’un anıta çelenk koymasının ardından 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde de İstiklal marşımız söylendi.

Ardından ise CHP İl başkanı Ahmet Altun yaptığı konuşmada İsmet İnönü’yü anarak şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı, İstiklal madalyası sahibi, Lozan barış Konferansı Fatihi, ilk başbakanımız ve partimizin ikinci Genel başkanı Sayın İsmet İnönü’yü ölümünün 43.yılında özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yakın silah arkadaşı İnönü, Lozan barış konferansı sırasında akılcı politika ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusuna imza atarak sadece savaş meydanlarında değil masa başında da kesin ve parlak bir pratik zekaya sahip olduğunu kanıtlamıştır. Mustafa Kemal’in vefatından sonra genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı olarak görev yapmış olan, Zorlu ikinci dünya savaşı yıllarında yürüttüğü doğru politikalarla bu milletin evlatlarının bir kez daha yetim ya da anaların evlatsız kalmalarının önünü kesmiştir. Cumhuriyet halk partisi tarafından kendisine verilen Milli Şef unvanına rağmen koltuk sevdasına düşmemiş, Mustafa Kemal’in çizdiği, aydınlanmacı yoldan vazgeçmemiş, Cumhuriyet rejiminin gereği olarak çok partili döneme geçişi sağlayarak bizleri gerçek demokrasiyle tanıştırmıştır. Tüm bunlar değerlendirildiğinde İsmet İnönü çok yönlü kişiliği ve siyasetçi kimliği ile yaşamı boyunca örnek alınası bir tutum izlemiştir.  Bugün ölümünün 43.yılında İsmet İnönü’yü her zamankinden daha fazla bir özlem ve saygıyla anıyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ataköy escort

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KANAL Z ANA HABER 26 HAZİRAN 2017
KANAL Z ANA HABER 26 HAZİRAN 2017
KANAL Z ARA HABER - 26 HAZİRAN 2017
KANAL Z ARA HABER - 26 HAZİRAN 2017