5 Milyon TL Aktarıldı...

5 Milyon TL Aktarıldı...
Bu içerik 584 kez okundu.

AKParti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören kanser hastalarının kanser ilaçlarının temini için  gerekli olan  Beş milyon TL sinin Başbakanımız  Sayın Binali Yıldırım' ın talimatıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine aktarıldığını belirtti.

 

 Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar yaptığı açıklama da Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi bünyesinde barındırdığı cerrahi onkoloji, radyoterapi, ayaktan ve yatarak tedavi verilen onkoloji merkezinin sadece ilimizde değil bölgemizde kanser hastalıklarının tüm bileşenleri ile tedavi edilebildiği tek 3. Basamak sağlık kuruluşu olduğunu belirterek, "İimizdeki bu merkezimiz günde yaklaşık 80 ila 100 hastaya ayaktan kemoterapi uygulaması,  yaklaşık 100 ila 150 kanser hastasına da yatarak tedavi uygulayan bölgesel merkez niteliği taşımaktadır.

Tüm üniversite hastanelerinde görüldüğü gibi  hastanemizde de geri ödeme vadelerinin uzunluğu nedeni ile kanser ilaçlarının temininde güçlükler yaşandığı ve bu nedenle de hastanemizde hizmetlerin sürdürülebilirliğinin oldukça zorlaştığı rektör hocamız Prof Ďr Mahmut Özer tarafından bize iletildi. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın İlimizi ziyaretinde durumu kendilerine aktardık ve  beş milyon ödenek talebimizi ilettik.  Az önce Başbakanlık Müsteşarımız Sayın Fuat Oktay beş milyon ödeneğin üniversitemize aktarıldığı müjdesini verdi. Başbakanımız ve Müsteşarımıza teşekkür ederiz. ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını dileriz" dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017