EnerjiSA’dan açıklama

EnerjiSA’dan açıklama
Bu içerik 1817 kez okundu.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından bir açıklama gönderildi.

“ Enerji-SA’dan enerji israfı” başlıklı haber nedeniyle gönderilen açıklama, yanlış bilinen bir konunun “aydınlığa” çıkarılması bakımından önem taşıyor.

EnerjiSA’nın gerçekten takdire değer bir sorumluluk anlayışı ile ülke genelinde başlattığı “enerji tasarrufu” kampanyası sırasında sokak aydınlatma lambalarının gündüz saatlerinde yanıyor olması kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden olmuş ve büyük bir “çelişki” olarak nitelendirilmişti.

Bu açıklama ile işin aslının öyle olmadığı anlaşılıyor.

EnerjiSA’nın hizmetin geliştirilmesi adına yaptığı çalışmalar sırasında bir nevi “test” amacı ile belli saatlerde sokak aydınlatma lambalarını açık tuttuğu bildiriliyor.

O halde mesele yok demektir.

EnerjiSA’nın duyarlılığına teşekkür ediyor, çalışmalarında, özellikle de “enerji tasarrufu” kampanyasında başarılar diliyoruz.

Anılan açıklamayı aynen yayınlıyoruz :

 

“ Sayın Erhan Çakmak,

İnternet sitenizde yer alan “Enerjisa’dan enerji israfı” haberlerine ilişkin açıklamayı aşağıda ve ekte bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar,

 

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş olarak, müşterilerimiz için sürdürülebilir ve kesintisiz enerji hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu amaçla Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) projemizi elektrik dağıtımı yaptığımız bölgede hayata geçirme çalışmalarımız sürmektedir. Proje kapsamında enerjinin verimli kullanılması ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye çıkarılması için şunlar hedeflenmektedir:

·         Doğru ve güncel veriler ile desteklenen etkili karar destek sistemi; etkili bakım, şebeke planlama, stok ve kaynak yönetimi

·         Arıza noktalarının ve etkilenen müşterilerin doğru ve hızlı tespiti; müşteri memnuniyeti

·         Tüm operasyonel sistemler için kaynak sağlayacak doğru ve güncel verilerin sağlanması

·         Standart envanter isimlendirmesinin sağlanarak, sistem entegrasyonlarının desteklenmesi

·         Hızlı ve doğru envanter analiz ve raporlamaları

Sistemin bu şekilde ve etkili ilerlemesi amacıyla projenin ikinci fazında yapılan çalışmalar için Başkent EDAŞ ekipleri tarafından sokak aydınlatma bilgileri toplanmaktadır. Saha veri toplama çalışmaları kapsamında aydınlatma şebekelerinin bağlantıları, trafo çıkışlarından itibaren incelenmektedir. Yani projenin ikinci fazı boyunca ilerlenen bölgelerde çalışma esnasında gün içinde yanan aydınlatma lambalarına rastlanması olağandır. Yapılan bu çalışmalar, enerji verimliliğini artırmaya ve önümüzdeki dönemde yaşanacak olası arızaları en aza indirmeye yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Habere söz konusu bölgede çalışmamız 09:30-12:30 arasında yapılmıştır.

Bu vesile ile siz değerli basın mensuplarının şirketimizle ilgili her konuda Kurumsal İletişim Müdürlüğümüz ile irtibata geçebileceğini hatırlatırız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017