2881 KİŞİ BAŞVURDU, 96 KİŞİ ALACAK

2881 KİŞİ BAŞVURDU, 96 KİŞİ ALACAK
Bu içerik 4542 kez okundu.

Talep patlaması yaşandı

2881 kişi başvurdu, 96 kişi alacak

 

-Zonguldak Esnaf Ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, “KOSGEP kredisi’ne Zonguldak’ta 2881 kişi başvurarak talep patlaması yaşandı” dedi. Coşkun ayrıca “Zonguldak’ta işyeri çalışanlarına ilk yardım kursu verilecek” şeklinde konuştu.

 

Zonguldak Esnaf Ve Sanatkarları Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun KOSGEB kredisi konusunda ve İşleri çalışanlarına yönelik ilk yardım kursu düzenlenmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Esnaf Ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, 21 Aralık tarihinde başvuru süresi sona eren faizsiz 50 bin liralık KOSGFEB kredisine Zonguldak’ta 2881 kişinin başvurarak talep patlaması yaşandığını söyledi.

Zonguldak’ta bu krediden sadece 96 kişinin yararlanacağını belirten ve bu rakamın artırılması için çalışacaklarını ifade eden Muharrem coşkun şunları söyledi:

96 KİŞİ ALACAK, 2881 KİŞİ BAŞVURDU. TALEP PATLAMASI YAŞANDI

“KOSGEB Kredisine Zonguldak’ta talep patlaması oldu. Rakamda sıkıtı var. 50 bin lira çok güzel bir para. Faizsiz olması, 1 yıl geri ödemesiz, 3 yılda da geri dönüşü. Ama şu an itibariyle KOSGEB’imiz e2881 kişi müracaat var. Rakam ise düşük ve Zonguldak’ta bu krediden 96 kişi yararlanması gerekiyor. Özellikle ölçekli kredilerle başlayacaklar. İşte bilançolarına ve cirolarına bakılarak değerlendirmeler yapılacak. Talebin artması konusunda, rakamın yukarı çıkarılması konusunda bir çalışmamız var ve büyük bir ihtimale bunu ya yılbaşından önce ya da yıl başından sora rakamın artırılması konusunda yardımcı olacağız. Talebimiz var bakanlıktan. Aşarız diye düşünüyoruz.

Yalnız KOSGEB’in veri tabanındaki arkadaşlarımız mutlaka kredilerini olup olması hiç önemli değil olmadan da mutlaka KOSGFEB7in veri tabanına mutlaka kendilerini güncellemeleri gerekiyor. 2016 yılı kesin hesap bilançolarını aldıklarında bilançolarını aldıklarında KOSGEB müdürlüklerine giderek kendilerini güncellemeleri gerekiyor.

Özelikle esnaf ve sanaatkar arkadaşlarımızın vizeleri 5 yıl geçerli ve her 5 yılda bir vizelerdin yapılması gerekiyor. Vizeleri bitiğinde bu vizelerini yaptırdıkları an gerek KOSGEB’te gerek esnaf odaları birliğinde bu sıkıntı, bu karmaşa olmayacak. Bu konuda gerek oda başkanlarımız gerekse üyelerimizle bire bir çalışmaya girerek vizesi biten arkadaşlarımızın vizesini yapıp her yılın başında da vergi güncelledikten sora KOSGEB veri tabanında kendilerini güncellemelerini sağlamaya çalışacağız. KOSGEB’in kredileri yıl içinde, yıl ortasında ve yılsonuna doğru devam edeceğini düşünüyorum. Bu konuda arkadaşlarımız mutlaka bir kez daha üstüne basarak söylüyorum KOSGEB’in veri tabanında kendilerini güncellemelerini istiyorum”

İŞYERLERİ ÇALIŞANLARINA YÖNELİK İLK YARDIM KURSU DÜZENLENECEK

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun ayrıca çalışanlara ilk yardım kuru düzenlenmesi konusunda bir firma ile görüşme halinde olduklarını belirterek şöyle dedi:

“Kanun gereği İşyerlerinde çalışan arkadaşlarımızın az tehlikelilerde 20 kişiden 1’inin ilk yardım sorumlusu olması gerekiyor. Çok tehlikelilerde ise 10 kişide 1’inin ilk yardım sorumlusu olması gerekiyor. Yani ilk yardım eğitimi almaları zorunludur. Amacımız bu eğitimi işyerlerinde çalışan arkadaşlarımıza vermektir. Bu konuda bir firma ile görüş halindeyiz ve fiyatta ilk yardım eğitimi verilecek”

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

2881 KİŞİ BAŞVURDU 96 KİŞİ ALACAK son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017