“YERLİ MALI KULANILMALI”

ZONGULDAK ZİRAAT ODASI BAŞKANI HASAN KABARIK, VATANDAŞLARA YERLİ MALI KULANMASI ÇAĞRISINDA BULUNDU

“YERLİ MALI KULANILMALI”
Bu içerik 564 kez okundu.

 

“Yerli malı kullanılmalı”

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, vatandaşlara yerli malı kullanması çağrısında bulundu. Kabarık, “Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı” sloganını yeniden hayata geçirmeliyiz” dedi.

 

Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, dolar kurulunun ekonominin gerekleri dışında aşırı yükseldiğini ve ülke ekonomisine zarar verdiğini belirti.

Kabarık, doların etkisini azalmanın yolunun yerli malından geçtiğini belirterek, “Yerli malı yurdum malı herkes onu kullanmalı” sloganını yeniden hayata geçirmeliyiz” dedi.

Ülkemize son yıllarda ekonomi yönden zor bir süreçten geçmekte olduğunu belirten Hasan kabarık şöyle konuştu:

“Ekonomimize zarar vermek üzere dolar kurunun aşırı bir şekilde yükseldiği görülmektedir. Dolar kurunun seviyesinin ekonominin hiçbir göstergesiyle açıklanamadığı gibi, ne bütçe açığı, ne de kamu borçlarının milli gelire oranında bir kötüleşme görülmüyor. Ekonomimizi sıkıntıya sokmak isteyen ülkeler bunu hiçbir zaman başaramayacaklardır. Biz yeter ki dolar kuru kullanmayalım, Türk parasını kullanalım, ithalatı bırakıp yerli malımızı kullanalım, kendi üretimimizi arttıralım, çok çalışalım hatta ihracatımıza ağırlık verelim. Ben buradan çiftçilerimize ve üreticilerimize sesleniyorum. Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı, dolar kuru kullanmayıp, Türk parası kullanalım doların etkisini azaltarak Türk Lirasının etkisini yükseltme yoluna gidelim.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi Hasan Kabarık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017