Önder terörü kınadı

Önder terörü kınadı
Bu içerik 1963 kez okundu.

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriyya Uçar, “Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği olarak bütün terör örgütlerini, her türlü terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasındaki iç ve dış güçleri Halep’teki katliama sessiz kalanları kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi ile amaçlarına ulaşamayanların, Türkiye ekonomisi üzerindeki planlarının da tutmayacağını anlayınca terör silahına bir kez daha sarıldıklarını belirten Uçar, bu saldırıların, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik saldırılar olduğunu belirterek şöyle dedi.

“Türkiye Cumhuriyetinin son yıllarda dünyadaki gücünü artırması iç ve dış hainleri hiç mutlu etmemiş olmalı ki masa başı oyunlarına ilave olarak kuklaları olan terör örgütleriyle yine kalleş, kanlı oyunlar oynamaya başladılar. Gün geçmiyor ki yeni bir kalleşlik yapmasınlar. Milletimizin geleceğine yön verecek adımların atıldığı bu günlerde, böyle hain ve sinsice saldırıların meydana gelmesi oldukça manidardır. 15 Temmuz darbe girişimi ile amaçlarına ulaşamayanlar, Türkiye ekonomisi üzerindeki planlarının da tutmayacağını anlayınca terör silahına bir kez daha sarılmışlardır. Bu saldırılar, küresel emperyalizm karşısında diz çökmeyen, bölgesinin sorunlarına sırt dönmeyen, insanlık için yeni umut kapıları üreten Türkiye’nin geleceğine yönelik saldırılardır.

Bunun yanında 79 Milyonun kanlı darbe girişimine karşı gösterdiği büyük direnişi kırma, başta Yeni Kapı olmak üzere 81 ilde sergilenen destansı uzlaşma ve buluşmayı sarsmaktır. Son günlerde yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yaşanan terör saldırıları ülkenin her ferdini derinden etkilemiştir. Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği olarak bütün terör örgütlerini, her türlü terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasındaki iç ve dış güçleri Halep’teki katliama sessiz kalanları kınıyor ve lanetliyoruz.

Ülkemizin ve toplumumuzun huzuruna kast eden, hangi sebeple olursa olsun birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik her türlü saldırının karşısında olduğumuzu açıkça ilan ediyoruz. Bizler bin yıldır bu topraklarda kardeşçe ve huzur içerisinde yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Bu millet çok büyük zorlukları birlik ve beraberlik içerisinde aşmayı başarmış, her türlü saldırı karşısında tek yumruk olmuştur. Bundan sonra da tek yumruk olmaya devam edecek bu tür saldırılar asla hedefine ulaşamayacaktır.

İçinde bulunduğumuz dönemde teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmek her zamankinden daha da büyük önem taşımaktadır. Her zamankinden daha fazla birbirimizle kenetleneceğiz, acımızı paylaşacağız ve yaralarımızı birlikte saracağız. Gün, birlik ve beraberlik içerisinde olma, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşması için el ele, omuz omuza olma, gönül birliği içerisinde bulunma günüdür. Her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklarda bir oyun oynanmasına her ne pahasına olursa olsun, ordusuyla, polisiyle aziz milletimiz asla izin vermeyecektir. Türk milleti, üzerinde sinsice oynanan oyunun farkındadır. Türkiye Cumhuriyeti, terörü besleyen elleri kıracak ve cezalandıracaktır. Zira bu güce, kararlılığa ve iradeye sahiptir. Terör ve terörün destekçileri şunu iyi bilsinler ki, milletimize yaşatılan bu acılar Türk Milletini daha da güçlü hale getirmekte ve daha da birbirimize kenetlemektedir. Şehitlerimize Yüce Rabbimizden rahmet ve mağfiret, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır ve metanet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Merhamet timsali aziz milletimize başsağlığı dilerken, her bir vatandaşımıza Peygamberimizin diliyle sesleniyorum: “La tahzen! İnnallahe meana! Sakın hüzne teslim olma! Allah şüphesiz ki bizimledir!”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017