“ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA HALEPLİLERE SAHİP ÇIKALIM”

“ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA HALEPLİLERE SAHİP ÇIKALIM”
Bu içerik 675 kez okundu.

Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi Başkanı Nihat Aygün, “Zorlu Kış Şartlarında Haleplilere Sahip Çıkalım. Yaralarını Birlikte Saralım” dedi

Vatandaşlara bağış yapması çağrısında bulunan Nihat Aygün yaptğı açıklamada şunları söyledi:

HALEP GÖÇ HAREKETİ

Savaş Koşullarında açlık ve sefaletle yaşama zorunda kalan Halepliler zor günler geçiriyor.

2011 yılında Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarında başlayan çatışma halleri süreci içerisinde yerleşim yerleri çatışmaya taraf olan gruplar arasında devamlı olarak el değiştirmiş ve bu değişimlere bağlı olarak göç hareketleri meydana gelmiştir. Hâlihazırda Halep ili içerisinde bulunan muhalif gruplara yönelik saldırılar ve kuşatma hareketleri sebebi ile bölgede ikamet eden Ağır insani kriz karşısında Halep’i terk etmek durumunda kalan siviller toplu nüfus hareketleri ile sınır noktalarına ve güvenli alanlara doğru harekete geçmesi beklenmektedir.

Bu kapsamda göç etmeye zorlanan savaş mağduru sivil halkın çatışmasız bölgeye intikal süreci içerisinde temel ihtiyaçlarının karşılaması için yardım kampanyaları başlatılmıştır. Türk Kızılayı’nın yanı sıra Bülent Ecevit Üniversitesi, Kredi Yurtlar Kurumu, AK Parti İl Başkanlıklarının düzenlediği kampanyalar ortak hedef olarak Halep’e Türk Kızılayı aracılığı ile ulaştırılacaktır.

GÖRMEZDEN GELMEYİN

Zorlu Kış Şartlarında Haleplilere Sahip Çıkalım. Yaralarını Birlikte Saralım.

Bağış yapmak isteyenler vatandaşlarımız.

Türk Kızılayı Zonguldak Şube Başkanlığı’na makbuz karşılığında nakit bağışı ile,

Cep telefonlarınızdan Tüm GSM operatörlerden 2868' e HALEP yazıp bir kısa mesaj (SMS) göndererek ihtiyaç sahiplerimiz için 10 TL’lik destekte bulunabilirsiniz.

Türk Kızılayı Genel Merkezimizin Ziraat Bankası Bakanlıklar/Ankara Kamu Girişimci Şube 2532 2868-5209 hesap ve TR80 0001 0025 3200 0028 6852 09 no’lu hesabına,

168 ücretsiz Bağış ve Danışma Hattını arayarak kredi kartınızla istediğiniz faaliyet ve kampanyalara destek verebilirsiniz. 

Siz de insani yardım çalışmalarına maddi bağışta bulunarak Kızılay’ın çalışmalarına destek olabilirsiniz.  Desteğiniz için tüm ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ederiz.

(HABER-ERCAN DEMİR)

kızılay nihat aygün zonguldak haberleri halep yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017