BAŞBAKANIMIZA KOMBİNE RAPORUNU SUNDUK

BAŞBAKANIMIZA KOMBİNE RAPORUNU SUNDUK
Bu içerik 834 kez okundu.

Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, Başbakan Binali Yıldırım'a Zonguldak ziyaretinde tavuk kombinesinin bölgemize yapılması için fizibilite raporunu sunduklarını açıkladı. Bayraklı, ayrıca kültür evinde köy tavuğunu tanıtmaya çalıştıklarını beklenen ilginin olmamasından dolayı da kültür eviyle bağlantılarının kalmadığını söyledi.

 

Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı, Başbakan’a Zonguldak ziyaretinde ilimize tavuk kombinesi kurulması yönünde hazırladıkları fizibilite raporunu sunduklarını söyledi.

Cuma günü Zonguldak’ta 7 ilin temsilcilerini katılımıyla Zonguldak Ticaret ve sanayi Odası öncülüğünde bir toplantı düzenleneceğini belirten Osman bayraklı şunları söyledi:

ZONGULDAK’IMIZA TAVUK KOMBİNESİNİ KURULACAĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK.

“Elbette Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile Zonguldak ziyaret öncesinde grup toplantısında bir araya gelmiştik. Görüşmemizi 9 Aralık’ta Zonguldak yapacağını Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım bizlere iletti ve kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Sayın Başbakanımız ile Zonguldak ziyaretinde yönetim kurulumuz ile bir araya geldik. Ve dosyamızı da kendisine sunduk. Amacımız Zonguldak’ımızda tavukçuluğun 7 ilde entegre tesisi olmadığı için Erzincan’a açılmış olan tavuk kombinesinin mutlak bölgemizde yapılması için hazırlamış olduğumuz fizibilite raporunu kendisine sunduk.

Diğer bir konu bilindiği üzere şu anda tavukçuluk sektörü Türkiye adına zor anlar yaşadığını Sayın Başbakanımıza sunduk. Kredi konusu. Bankalardaki faizlerinde kaldırılıp 1 yıl ötelenmesi talebimizi Başbakanımıza sunduk. Başbakanımız bu konuyla başdanışmanı olan Zafer Beyin ilgileneceğini ve Zafer Beyin de bu konu hakkında bizlere döneceğini ifade etti. Ben bu görüşme Sayın Başbakanımıza Zonguldak’ımız için ilgileneceğinden dolayı ve inşallah raporu inceledikten sonra da Zonguldak’ımıza tavuk kombinesini kuracağımızdan şüphemiz yok.

7 İLDEN KATILIMIN OLACAĞI ÖNEMLİ BİR TOPYLANTIMIZ YAPILACAK

Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı 23 Aralık Cuma günü Zonguldak’ta çok önemli bir toplantının gerçekleştirileceğini belirterek şunları söyledi:

“İnşallah 7 ilimizi ilgilendiren, 23 Aralık Cuma gün Zonguldak’ta 7 ili kapsayan, Gıda Tarım İl Müdürlükleri ve birlik olarak ve yine Zonguldak ticaret Odası Başkanı Sayın Metin demir ile beraber kanatlı sektörü, Kastamonu, Çankırı, Bartın, Karabük ve Düzce illerinde entegre olmadığı ve sorunların paylaşılacağı Sayın bakanımız görevli olarak Hayvancılık genel müdürlüğü’nden bakanlıktan zonguldak7ımızaekip gelerek en iyi şekilde ve yaklaşık 3 saat sürecek bir toplantı olacak. İnşallah ben bu toplantımızın Zonguldak’ımıza. 7 ilimize ve Türkiye’mize hayırlı olması temenni ediyorum.Akabinde inşallah yine baksın toplayın Sayın Başbakanımızla randevu talep ederek ve Gıda tarım bakanımız biliyorsunuz Zonguldak’ımıza çok değer veriyor kombineye çok sıcak bakıyor. Tabiî ki bu görüşmelerimizde başta Zonguldak Milletvekillerimiz; Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar çok emek sarf ediyorlar. Zonguldak’ımızda tarımın gelişmesi için emek sarf ediyorlar. B:izim Zonguldak’ta tek amacımız gerçekten kavukçuluğu en iyi hale getirip tarımında canlanması için çaba gösteriyoruz. İnşallah Cuma günkü toplantıda verimli çalışma çıkarıp bölgemizde 2017’de artık kombine istiyoruz. Tek amacımız var.

KÜLTÜR EVLERİNİ BİZ ÖZEL İDAREYE DEVREKTİK VE BİZİM ARTIK RESMİ BİR BAĞIMIZ YOK

Zonguldak İli Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı ayrıca yaptığı açıklamada Kültürevleri ile ilgli bilgi vererek şöyle dedi:

“Kültür evinde köy tavuğunu tanıtmaya çalıştık ama beklediğimiz ilgi olmadı. Bizde bundan dolayı yaklaşık 2.5 ay önce sözleşmeyi fesh ettik

Kültürevlerinin bizimle hiçbir resmi bağı yoktur. Artık biz işletmiyoruz. Özel idare yeni kiracılarına tahsis etmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunuyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

OSMAN BAYRAKLI ZONGULDAK HABERLERİ haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017