ELEKTRİKLER KESİLDİ

ELEKTRİKLER KESİLDİ
Bu içerik 923 kez okundu.

AKDEMİR: KIŞ HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK

TOPLANTI ÖNCESİNDE SALONUN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ

 

Zonguldak Belediye Meclisinin Aralık Ayı Toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı muharrem Akdemir ı gerçekleştirilen toplantıya elektrik kesintisi damga vurdu. Toplantının başında elektriklerin kesilmesi nedeniyle meclis üyeleri arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Ardından yoklama yapıldı

Gündem maddelerine geçmek üzereyle MHP Meclis Üyesi Salih Alemdar toplantının başında gündem dışı söz alma istedi ancak Başkan Muharrem Akdemir söz hakkı vermedi. Bunun üzerine Salih Alemdar Belediye kanunu 26 maddesine göre buna hakkı olduğunu belirterek söz istedi. Bunun üzerine Başkan Muharrem Akdemir, toplantı sonunda gündem dışı söz vereceğini belirtti ve tartışma sona erdi.

Toplantı öncesinde ise 28 maddelik gündeme ek bir madde önergesi sunuldu ve önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının ilk 19 maddesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün çeşitli konularda ki Trafik Komisyonu Raporları tek tek okunarak kabul edildi.

Toplantını 20.maddesi olarak “Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Karagüzel, Mustafa Çağlayan, Havva Yılmaz ve Ümit Bozkurt tarafından verilen Belediyemizin 2017 Yılı Gelir Tarifesinde bulunan “Katı atık bertaraf bedelleri”nin yeniden değerlendirilmesi talebi hakkındaki dilekçe” ile 21.madde “Belediye Meclis Üyesi Hasan Şenol tarafından verilen Belediyemizin 2017 Yılı Gelir Tarifesinin Şehir içi dolmuş-minibüs-kamyon-kamyonet ve taksi devirleri ile ilgili hükümler bölümünde değişiklik talebi ile ilgili dilekçe” oy birliğiyle birlikte Plan ve batçe komisyonuna havale edildi.

Aralarında “Zonguldak Merkez Çınartepe Mahallesi 69 Ambarları mevkiinde bulunan, mülkiyeti Hazine'ye ait 1637 ada, 3 parsel numaralı taşınmazın "Resmi Kurum Alanı (Eğitim Tesis Alanı)" olarak değiştirilmesi konulu imar planı tadilatı hakkındaki yazısının da bulunduğu İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün bulunduğu 7 madde oy birliğiyle birlikte bütçe komisyonuna havale edildi.

Son olarak toplantının en bayında sunulan ek gündem önergesi kapsamında İngazı’nda karayolları tarafından  kullanılan belediyeye ait yerin devredilmesi konusunda belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e yetki tanınması maddesi oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edildi.

ADANA’DA Kİ YANGIN DA ÖLEN ÇOCUKLAR ANILDI

Gündem maddelerin görüşmesini tamamlanmasını ardından CHP Meclis Üyesi Emine tepe, Adana’da yurtta gelen yangında ölen çocuklar için “Onlar ışık içimde yaksınlar. Yangının sorumlularından hesap sorulmalıdır” dedi.

Belediye Başkanı muharrem Akdemir’de bu olayın çok üzücü olduğunu ve kahrolduklarını söyledi.

Ardından AK parti Grup Sözcüsü Abdullah Kargüzel’de Adana’da ki yangın olayı nedeniyle çok üzüntülü olduklarını söyledi.

KARAGÜZEL VE AKDEMİR TARTIŞTI

Katı atık bertaraf ücretleri konusunda belediye başkanını sert şekilde eleştiren Karagüzel’e Başkan Akdemir tepki gösterdi.

AKDEMİR KIŞ HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK KİMSE MERAK ETMESİN

Toplantıda son olarak MHP Meclis üyesi Salih Alemdar belediyenin performansının sığır olduğunu belirti ve kış tedbirleri konumunda başkan Akdemir’e hazır mısınız diye sordu.

Başkan Akdemir’de kış için tüm tedbirleri alındığını ve hazır olduklarını belirterek tuz ve kum stoklarını da yeterli olduğunu kaydetti.

MHP Meclis Üyesi Mevlüde Yalçıner’de Ömer Seyfettin sokak’taki 22 yıldır belediyenin girmediğini belirtince, başkan Akdemir’de sorunu giderileceği konusunda Yalçıner’e söz verdi.

(HABER-ERCAN SDEMİR)

BELEDİYE MECLİSİ MUHARREM AKDEMİR ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM