“ENGELLERİ AK PARTİ KALDIRDI”

“ENGELLERİ AK PARTİ KALDIRDI”
Bu içerik 676 kez okundu.

AK Parti Zonguldak İl Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya, engellilerin engelini kaldırmak için AK Parti iktidarları olarak 15 yıldır önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada engellilerin toplumun vazgeçilmez ve ayrılmaz bir parçası olduğunu belirten Mevlüt Akkaya, “Engelli vatandaşlarımızın ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal hayata onurlu ve etkin bir şekilde katılmaları en doğal haklarıdır. Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur. Engelli kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve tüm insan haklarından eşit olarak yararlanmalarına yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir. 3 Aralık Dünya Engeliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımıza; sağlıklı, mutlu ve yaşanabilir bir dünya diliyorum” ifadelerini kullandı.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNDE KARŞI ENGELLİ, SAĞLAM DEMEDEN HERKES MEYDANA İNİP, ÜLKEMİZİN GÜCÜNÜ HERKESE GÖSTERDİ

15 Temmuz darbe girişiminde karşı engelli, sağlam demeden herkesin meydana inip, ülkemizin gücünü herkese gösterdiğini belirten AK Parti Zonguldak İl Engelliler Komisyonu Başkanı Mevlüt Akkaya, sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

“Engelli olabiliriz ancak yüreğimizde engel yoksa tüm engelleri aşabilirsiniz. Bizim görevimiz tüm engelleri kaldırmaktır. 15 Temmuz’daki girişime karşı durmak için çok sayıda engelli kardeşlerimiz sokaklara indi. Mücadelelerini hep beraber gördük. Türkiye'nin yürekli, engel tanımayan evlatları var. 15 Temmuz ülkemizin beka mücadelesiydi. Bu darbe girişimcilerine karşı engelli, sağlam demeden herkes meydana inip, ülkemizin gücünü herkese gösterdi. Engelli kardeşlerimizin de meydanlara inip, tankların karşısına nasıl durduğunu hepimiz gördük"

Engelli vatandaşların daha rahat yaşayabileceği engelsiz bir Türkiye kurmak için çalışmakta olduklarını belirten Mevlüt Akkaya, “Son yıllarda yapılan tüm düzenleme ve uygulamalar, engellilerimizin hayatını kolaylaştırmaya yöneliktir diyerek sözlerini tamamladı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ak parti zonguldak haberleri haber son dakika haberi mevlüt akkaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017