“Tıp Fakültesi hattı açılsın”

“Tıp Fakültesi hattı açılsın”
Bu içerik 570 kez okundu.

Vatandaşlardan, Başkan Akdemir ve Belediye Meclisi üyelerine çağrı

“ Tıp Fakültesi hattı açılsın”

*** Zonguldak Şehir Merkezi’nden, BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne belediye halk otobüsü hattı açılması yönündeki çağrılar devam ediyor. Vatandaşlar, Kozlu Belediyesi halk otobüsleri ile yolculuk etmek zorunda kaldıklarını belirterek, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Belediye Meclisi üyelerine çağrıda bulunuyor.

*** Konuyla ilgili olarak gazetemize görüşlerine açıklayan vatandaşlar, “ Sayın Belediye Başkanımız ve Belediye Meclisi üyelerimizden bu konuda duyarlı olmalarını bekliyoruz. İl Merkezi’nden üniversite hastanesine Kozlu Belediyesi halk otobüsleri ile yolculuk etmek zorunda kalıyoruz. Kozlu Belediyesi, ulaşım tarifesini kendi ihtiyaçlarına göre belirliyor. Bizler de o tarifeye uymak zorunda kalıyoruz. Bu otobüslerde balık istifi misali izdiham içinde yolculuk ediyoruz. Hastane önünde uzun süre otobüs beklemek zorunda kalıyoruz. Özellikle hafta sonlarında uzun kuyruklar oluşuyor, otobüs gelmesini bekliyoruz. Zonguldak Belediye sınırları içinde yaşayan insanlar, Kozlu otobüslerine mecbur edilmemelidir” şeklinde konuştular.

*** Öte yandan, Zonguldak Belediye Meclisi’nin, Şehir Merkezi-BEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi güzergahında yeni bir hat açmasının önünde hiçbir engel olmadığı, açılacak bir ihale ile bu hattın tahsis edilebileceği, D-4 belgeli araçlarda ayakta yolcu alınmadığı, böylece vatandaşlara rahat ve güvenli bir şekilde ulaşım olanağı sağlanacağı belirtiliyor. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve Belediye Meclisi’nin Ak Parti’li, CHP’li ve MHP’li üyelerinin vatandaşların talebine duyarlı davranması bekleniyor.

(Haber Merkezi)

tıp fakültesi zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 20 EKİM 2017
ANA HABER 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017