MENGEN’İN EN BÜYÜK RAKİBİ

MENGEN’İN EN BÜYÜK RAKİBİ
Bu içerik 1114 kez okundu.

Geleceğin aşçıları Zonguldak’ta yetişiyor

Zonguldak Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü kapılarını Yeni Adım’a açtı.

Öğrenciler okula hem döner sermayeden kazandırıyor, hem de bölüm, öğrencileri yetiştiriyor. Atölye de ise öğrenciler mutlu bir şekilde eğitimlerini görüyorlar.

Zonguldak Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Emine Tepe Bölüm Hakkında bilgi verdi. Öğrenciler tarafından Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanının fazla rağbet gördüğünü dile getiren Müdür Tepe, “Üretim atölyesin de öğrencilerimizi yetiştirdiğimiz gibi döner sermaye olarak üretim yapılıyor. Öğrencilerimiz tarafından yapılan üretimler Zonguldak ve çevresinden çok güzel tepkilerle karşılanıyor” diyerek Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanında okuyan öğrenci sayısının 100’ün üstünde olduğunu ifade etti.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Şefi Hilal Küçük’te, öğrencilerin çalışmaları hakkında bilgi vererek, atölyenin tümüyle döner sermaye amaçlı çalıştığını ifade etti. Küçük, “Alanımız hareketli bir alandır. Hayat devam ettiği sürece eleman ihtiyacının fazla olduğu bir alandır” dedi. Küçük ayrıca, Yemek artıklarının hiç bir şekilde çöpe gitmediğini ve değerlendirildiğini söyledi.

Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanında okuyan Öğrenciler ise bölümlerinde severek eğitim aldıklarını dile getirdiler.

Ardından Yayla Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Öğrencileri, Bölüm Şefi ve Müdürleri ile birlikte Hatıra Fotoğrafı çektirdiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi mengen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017